>początek z małej litery
>"Panie Jarosławie", k...a, nie jesteście na ty
>w ogóle inny zwrot niż "Szanowny Panie doktorze/profesorze" jest wieśniacki
"hurrrr durrrrrr, w głowie się poprzewracało" Nie, po prostu jeżeli chcesz poprawiać oceny W LIPCU to chociaż się postaraj żeby być odpowiednio uprzejmym XD
@DaveAfton: jeszcze nie jestem na studiach ale jak niby miał bym inaczej się zwracać‽ Ziom‽ ,,Pan" jest podstawowym zwrotem grzecznościowym , wyrazem przynajmniej lekkiej kultury i przynajmniej minimalnego uznania więc tak , zwracał bym się per ,,Pan"
@DaveAfton: Większość studentów mówi "Profesorze Jarosławie" u mnie na uczelni. Zwracanie się do innych po imieniu jest w wielu kulturach w tym naszej obiawem szacunku, jeśli znamy imię i "jesteśmy w kontakcie" (Piszemy do tej osoby częściej niż co kilka lat), to nie ma w tym nic złego, dodanie "panie" też raczej nie powinno sprawiać problemu, więc jest to jak najbardziej poprawny zwrot, profesorzy są zwykłymi ludźmi, którzy zapracowali na nasz szacunek a nie władcą feudalnym, który wymusza na tobie stosowanie tytulatury siłą swoich armii i państwa.
@Darwidx: Jednocześnie imienia nie używa się typowo w zwrocie grzecznościowym do profesora. Jeżeli on to akceptuje to nie ma problemu, ale domyślnie nie powinno się tak pisać
Komentarze
Odśwież3 czerwca 2024, 12:41
Siema Jarek
Odpisz
3 czerwca 2024, 10:46
Wasza Łajdackość
Odpisz
3 czerwca 2024, 10:17
I to ludzie z takim ogromnym ego mają decydować o tym, czy ktoś skończy studia i zajmie się budową tego kraju. Porażka.
Odpisz
3 czerwca 2024, 08:51
Dławi się tym kijem i jąka się coś o szacunku w mailach
Odpisz
3 czerwca 2024, 08:48
Kij w dupie siedzi tak głęboko, że aż wystaje przez usta.
Odpisz
2 czerwca 2024, 18:00
>początek z małej litery
>"Panie Jarosławie", k...a, nie jesteście na ty
>w ogóle inny zwrot niż "Szanowny Panie doktorze/profesorze" jest wieśniacki
"hurrrr durrrrrr, w głowie się poprzewracało" Nie, po prostu jeżeli chcesz poprawiać oceny W LIPCU to chociaż się postaraj żeby być odpowiednio uprzejmym XD
Odpisz
2 czerwca 2024, 19:54
@DaveAfton: Jeśli jest użyte "Panie" to nie są na ty i jesteś upośledzony jeśli myślisz inaczej 🥰
Odpisz
3 czerwca 2024, 07:38
@Darwidx: ch.. z nazewnictwem, dlaczego chłop miałby sądzić że może napisać "Panie Jarosławie"? Nie są kolegami z pracy
Odpisz
3 czerwca 2024, 07:56
@DaveAfton: Nie rozumiem, bardzo formalny zwrot, do kolegi z pracy piszez "Jarku".
Odpisz
3 czerwca 2024, 08:55
@DaveAfton: czy mówisz ,,Panie" tylko do swoich kolegów‽ To jak qwa mówisz do losowo spotkanych na ulicy osób‽
Odpisz
Edytowano - 3 czerwca 2024, 11:57
@Zloty_bambus: Do kolegów na ty. A ty mówisz do wykładowcy "Panie Jarosławie"????
Odpisz
3 czerwca 2024, 12:03
@DaveAfton: jeszcze nie jestem na studiach ale jak niby miał bym inaczej się zwracać‽ Ziom‽ ,,Pan" jest podstawowym zwrotem grzecznościowym , wyrazem przynajmniej lekkiej kultury i przynajmniej minimalnego uznania więc tak , zwracał bym się per ,,Pan"
Odpisz
Edytowano - 3 czerwca 2024, 12:04
@DaveAfton: Większość studentów mówi "Profesorze Jarosławie" u mnie na uczelni. Zwracanie się do innych po imieniu jest w wielu kulturach w tym naszej obiawem szacunku, jeśli znamy imię i "jesteśmy w kontakcie" (Piszemy do tej osoby częściej niż co kilka lat), to nie ma w tym nic złego, dodanie "panie" też raczej nie powinno sprawiać problemu, więc jest to jak najbardziej poprawny zwrot, profesorzy są zwykłymi ludźmi, którzy zapracowali na nasz szacunek a nie władcą feudalnym, który wymusza na tobie stosowanie tytulatury siłą swoich armii i państwa.
Odpisz
3 czerwca 2024, 12:27
@Darwidx: Jednocześnie imienia nie używa się typowo w zwrocie grzecznościowym do profesora. Jeżeli on to akceptuje to nie ma problemu, ale domyślnie nie powinno się tak pisać
Odpisz
3 czerwca 2024, 12:28
@DaveAfton: Szczególnie gdy chcesz być maksymalnie grzeczny bo gość musi ci pójść na rękę
Odpisz
Edytowano - 3 czerwca 2024, 12:40
@DaveAfton: Hej, najwyżej weźmie on udział w "wypadku", jeśli nie jest wstanie znieść mnie gdy jestem uprzejmy. ;)
Odpisz
3 czerwca 2024, 17:54
@Zloty_bambus: Masz pisać "panie wielmożna ekscelencjo, profesorze habilitowany przezaj*bistości" czy coś w tym stylu żeby im ego połechtać
Odpisz
2 czerwca 2024, 20:16
Wasza moszność doktor profesor z dziedziny k...ixologii mazurskiej Szanowny Panie Konrad Walenrod z powieści Adam Mickiewicza wieszcza narodowego
Odpisz
2 czerwca 2024, 19:14
Odpisz
2 czerwca 2024, 17:35
Chodzi o to że gość czyta maile tylko w nocy
Odpisz
2 czerwca 2024, 17:24
Ludzie przewalili pół życia studiując i już im ego wyj*bało F
Odpisz