Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Lucas42

20 czerwca, 23:54

Kiedy lata temu pisałem "Licza i Maharadżę", moją mini powieść fantasy, mój system magii działał mniej więcej tak:
Ludzka dusza za życia jej nosiciela jest uśpiona, a w naturalnych warunkach budzi się dopiero po śmierci ciała. Przebudzona dusza jest nieskończenie potężna; zmienianie, tworzenie i niszczenie zasad rzeczywistości jest dla niej jak pstryknięcie palca. Jednak każda dusza po śmierci zostaje odesłana do swojego własnego równoległego wszechświata, gdzie może robić co jej się żywnie spodoba. Wcześni kapłani, dowiedziawszy się, że każdy człowiek posiada od urodzenia coś tak potężnego wpadli więc na pomysł - co gdyby przebudzić duszę PRZED śmiercią ciała. Udało im się poniekąd. Używając metod bardziej (medytacja) lub mniej (rytuały) naturalnych zdołali pobudzić duszę, dając im namiastkę tej nieskończonej mocy.
I tutaj uwaga, selling point całego tego systemu - kapłani podzielili poziomy przebudzenia duszy na pięć faz odpowiadających fazom snu. Dusza każdego przeciętnego człowieka tkwi do śmierci w fazie REM, ale najpotężniejsi kapłani potrafią na kilka chwil wejść w stan snu lekkiego duszy (N1), gdzie są jak jednoosobowa armia. Stan cielesnego przebudzenia pozostaje czysto teoretyczny, tylko że wcale nie, tytuł absolutnie to spoileruje.
A przebudzenie cielesne to w ogóle bardzo ciekawa sprawa, bo raz przebudzona dusza odziedzicza wszystkie cechy nosiciela przed przebudzeniem. TAK WIĘC po przebudzeniu dusza stanowi osobny, świadomy byt. Masz więc w sobie wszechpotężną istotę z którą tylko poniekąd dzielisz świadomość, a która może się w pewnym momencie zbuntować przeciw tobie.

Avatar Rudy_Kruliczek_

21 czerwca, 02:27

@Lucas42: Dobre, ale uważaj, żeby Ci kto nie podwędził pomysłu i nie sprzedał jako swój. No chyba że powieść jest już skończona.
A tak ogólnie masz jakąś wiedzę na temat filozofii hinduizmu/buddyzmu na kwestie "duszy", snu i śmierci?

Avatar Lucas42

Edytowano - 22 czerwca, 23:30

@Rudy_Kruliczek_: Powieści już raczej nie dokończę. Zacząłem ją pisać w gimnazjum, porzuciłem w liceum (prawie pięć lat temu) zdawszy sobie sprawę z jakości prozy, a raczej jej braku. System magii to naprawdę jedyne co trzymało poziom. Gdybym chciał wznowić projekt musiałbym zacząć od samego początku. A jeśli chodzi o hinduizm, tak, inspiracja jak najbardziej była (mamy w końcu w tytule maharadżę), ale była to wiedza bardzo szczątkowa. Jak na gimnazjalistę przystało przekartkowałem tylko Wikipedię.

Avatar Godot

18 czerwca, 21:30

Magia jest bardziej magiczna gdy nie można jej wyjaśnić

Avatar Figarus

20 czerwca, 19:39

@Godot: Dlatego w moim świecie ,,Taumaturgia" jest nazywana przez pospólstwo magią, a gdy jeden kapłan uchodzący za arcymistrza tej sztuki robi rzeczy, których teoretycznie nie da się osiągnąć nawet przez taumaturgię, wywiąże się dialog typu:
-Jak to zrobiłeś?
-Nie mam pojęcia. Po prostu zbalansowałem skupienie się i robienie tego intuicyjnie. I kilka razy powtarzałem te same ruchy.

Avatar Cumulonibus

20 czerwca, 20:22

@Figarus: Coś piszesz?

Avatar Figarus

20 czerwca, 21:49

@Cumulonibus: Osobiście lubię to nazywać ,,Kościołowym wiedźminem". Ogółem mam w planach skupić się na kilku bohaterach, których perypetie będą tłem do opisu mojego świata, oraz sportretowania wszystkivh odcieni szarości ludzkiego charakteru. Sam kontynent, na którym dzieje się większość moich (na razie na luźnych notatkach) opowiadań ma przypominać Europę w czasach chrystianizacji. A moi ,,wiedźmini" oprócz mordowania potworów będą również pełnić rolę krzyżowców, łowców heretyków i sekt, ochroniarzy duchowieństwa, etc. I czym dłużej dłubię nad tym, tym z kolejnymi pomysłami jest mniej walki, a więcej rozmów między bohaterami. Bo dla mnie w jakiejkolwiek formie opowieści najważniejsi są bohaterowie. Rycerze w lśniacych zbrojach, którzy faktycznie wierzą w swe ideały, zwykłe gnidy, którym jest dobrze krzywdzić innych, oraz ludzi, którzy popełniają rzeczy straszne, odrażające... Ze szlachetnych pobudek. I czuję, że muszę przysiąść, bo przez ostatnie pół roku zredagowałem tylko 7 stron, ale tak mi się w życiu pomieszało, że nie miałem do tego głowy...

Avatar Rudy_Kruliczek_

21 czerwca, 02:40

@Figarus: Weź mnie zaakceptuj, bo specjalnie założyłam tu konto, żeby coś Ci napisać na pw.

Avatar DHF1232

20 czerwca, 20:47

U mnie magia została stworzona przez bóstwa, które zmarły podczas wojny bóstw ze smokami, ale zasady magii pozostają, inne bóstwa mogą używać tych zasad, ale nie mogą się ich pozbyć.
Magia jest zaklęciami dostępnymi po nauce od kogoś kto już konkretne zaklęcie zna.
Magia u potworów odblokowuje się automatycznie z poziomem jeśli potwór jest rasą używającą magii.
Niektóre zaklęcia nie działają na przeciwników ze zbyt wysokim poziomem lub ekwipunkiem.

Avatar mafiax2006

18 czerwca, 22:02

W JJK autor który wymyślił jak w tym uniwersum działają klątwy i przeklęta energia tak to pogmatwał że w pewnym momencie mangi łamie 4 ściane i przeprasza czytelnika że jest to tak pomieszane

Avatar DHF1232

20 czerwca, 20:42

@mafiax2006: Nie wiesz co robisz, to chociaż przeproś

Avatar Oliwier256

18 czerwca, 23:27

Avatar Gooddude

18 czerwca, 21:35

Ja w moim świecie mam tak przedstawioną moc (można powiedzieć że magię)
Jest energia wewnętrzna i zewnętrzna, zewnętrzna jest do robienia rzeczy a przez wewnętrzną np bije serce itp
Jeszcze ludzie mają takie zastawki żeby przypadkiem nie walnąć kulą ognia w dom czy w coś (to zrobiła ewolucja)
Do jakiego wyjaśnienia się to zalicza?

Avatar SpoconaCebula

18 czerwca, 21:45

@Gooddude: do tego trzeciego

Avatar SpoconaCebula

18 czerwca, 21:30

Ewentualnie jest to fizyka czarnej dziury

Avatar Dyzer

18 czerwca, 21:29

Zdecydowanie wole to pierwsze

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar PanPiernik
Dodane przez: PanPiernik

Jak tam

Bajka dla bandytów, zbrodniarzy itd. posting

Igrzyska śmierci

Też mi go zawsze było szkoda

Nigdy go nie odgwiazdkuje

To nie powinno wchodzić w obszar twojego zainteresowania

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka