We need to stop normalizing death.
Śmierć nie powinna być czymś do czego dąży nasze życie, technologie rewitalizacji komórkowej nie są w tej chwili poza naszym zasięgiem, pierwsze pokolenie nieśmiertelnych mogło się już narodzić.
A nawet będąc nieśmiertelnym, możesz wybrać eutanazję, jeśli życie cię już nudzi/czujesz się spełniony, i że będzie już tylko gorzej.
@zx2001: Szczerze to i życie i śmierć mają swoje plusy i minusy, ale nieśmiertelność to akurat żadna zabawa, nie ma co jeszcze bardziej igrać z prawami natury
@zx2001: jeszcze nie znamy efektów ubocznych nieśmiertelności. Tak samo dawni ludzie nie mogli przewidzieć, że stworzenie plastiku, maszyny parowej i silnika samochodowego spowoduje zanieczyszczenie środowiska.
@niggiddu: Prawa do eutanazji, raczej nikt Ci nigdy nie odbierze ;)
A skutki uboczne nieśmiertelności są dosyć łatwe do przewidzenia, tak wiem że nie da się przewidzieć wszystkiego.
Nieśmiertelni ludzie pozbyli się starszych pokoleń, które trzeba utrzymywać.
Nieśmiertelni ludzie musieliby się pozbyć myślenia typu "katastrofa klimatyczna nie musi mnie obchodzić i tak umrę nim doświadczę jej pełnych skutków".
Nieśmiertelni ludzie nie musieliby uczestniczyć w wyścigu szczurów, który nazywamy edukacją, dla nich mijające lata były by powodem do samorozwoju, zawalenie jakiegoś przedmiotu nie oznaczałoby dla nich, że najprawdopodobniej na całe życie skazali się na najniższą krajową, ponowiliby po prostu naukę i zdali ten przedmiot na następny rok.
Nieśmiertelni ludzie musieliby sobie poradzić z ograniczeniami naszego mózgu, który nawet nie starzejąc się wciąż byłby ograniczony, nikt nie wie tak naprawdę jak by wyglądał umysł człowieka 200 letniego, bez żadnych zmian od choroby zwanej starzeniem.
Komentarze
Odśwież28 czerwca 2024, 17:50
We need to stop normalizing death.
Śmierć nie powinna być czymś do czego dąży nasze życie, technologie rewitalizacji komórkowej nie są w tej chwili poza naszym zasięgiem, pierwsze pokolenie nieśmiertelnych mogło się już narodzić.
A nawet będąc nieśmiertelnym, możesz wybrać eutanazję, jeśli życie cię już nudzi/czujesz się spełniony, i że będzie już tylko gorzej.
Odpisz
Edytowano - 28 czerwca 2024, 20:18
@zx2001: Szczerze to i życie i śmierć mają swoje plusy i minusy, ale nieśmiertelność to akurat żadna zabawa, nie ma co jeszcze bardziej igrać z prawami natury
Odpisz
1 lipca 2024, 12:34
@zx2001: jeszcze nie znamy efektów ubocznych nieśmiertelności. Tak samo dawni ludzie nie mogli przewidzieć, że stworzenie plastiku, maszyny parowej i silnika samochodowego spowoduje zanieczyszczenie środowiska.
Odpisz
1 lipca 2024, 14:27
@niggiddu: Prawa do eutanazji, raczej nikt Ci nigdy nie odbierze ;)
A skutki uboczne nieśmiertelności są dosyć łatwe do przewidzenia, tak wiem że nie da się przewidzieć wszystkiego.
Nieśmiertelni ludzie pozbyli się starszych pokoleń, które trzeba utrzymywać.
Nieśmiertelni ludzie musieliby się pozbyć myślenia typu "katastrofa klimatyczna nie musi mnie obchodzić i tak umrę nim doświadczę jej pełnych skutków".
Nieśmiertelni ludzie nie musieliby uczestniczyć w wyścigu szczurów, który nazywamy edukacją, dla nich mijające lata były by powodem do samorozwoju, zawalenie jakiegoś przedmiotu nie oznaczałoby dla nich, że najprawdopodobniej na całe życie skazali się na najniższą krajową, ponowiliby po prostu naukę i zdali ten przedmiot na następny rok.
Nieśmiertelni ludzie musieliby sobie poradzić z ograniczeniami naszego mózgu, który nawet nie starzejąc się wciąż byłby ograniczony, nikt nie wie tak naprawdę jak by wyglądał umysł człowieka 200 letniego, bez żadnych zmian od choroby zwanej starzeniem.
Odpisz
2 lipca 2024, 10:33
@zx2001: słyszałem że po 300 latach może się skończyć miejsce w mózgu (w sensie że pamięć taka jak w urządzeniach)
Odpisz