Tak właściwe to po kiego grzyba nam znajomość cyfr używanych 2000 lat temu? I z jakiego powodu tymi cyframii określa się wieki? Czemu nie używamy wszędzie arabskich? I czemu Rzymskie są tak bardzo skomplikowane? Tyle pytań a tak niewiele odpowiedzi
@Rotheee: mam teorie, niektórzy (głównie amerykanie) używają innego sposobu zapisu daty MM/DD/RRRR zamiast naszego DD/MM/RRRR (D - dzień, M - miesiąc, R - rok)
Widząc datę 04.12.2024 na zagranicznej stronie możesz się zastanawiać czy to 4 grudnia czy 12 kwietnia
4 XII 2024 jest raczej jednoznaczny co do odczytywania
@Rotheee: Czemu wszyscy nie używamy zegarów cyfrowych? Czemu wszyscy nie używamy samochodów elektrycznych? Po co trumny kiedy mniej miejsca zajmuje urna? Mam więcej głupich pytań...
@Rotheee: "Tak właściwe to po kiego grzyba nam znajomość cyfr używanych 2000 lat temu?"
Tradycja, konserwatyzm.
"Czemu nie używamy wszędzie arabskich?"
Używamy praktycznie wszędzie, w tym wszędzie gdzie ma to znaczenie.
"I czemu Rzymskie są tak bardzo skomplikowane?"
Nie przesadzaj.
+Wymażę ci wszystko z pamięci i wyślę cię w przeszłość żebyś se żył jak normalny człowiek przed wynalezieniem cyfr i zobaczymy co ty wymyślisz, ok?
@Beowulf_: 1. Co mnie obchodzi tradycja z drugiego końca kontynentu
2.nie wszędzie (wieki, rozdziały itp.)
3.w porównaniu do arabskich są skomplikowane i mają w teorii limit chyba do 4000 o ile dobrze pamiętam
@Rotheee: 1. co mnie obchodzi co cię obchodzi?!?!?!? pytasz się to ci odpowiadam
i wcale nie z żadnego drugiego końca nie trolluj
2. albo nie wiesz co to znaczy "praktycznie" albo nie wiesz co to znaczy "gdzie ma to znaczenie"..... albo oba
3. nuh uh
Komentarze
OdświeżEdytowano - 7 lipca 2024, 23:02
Tak właściwe to po kiego grzyba nam znajomość cyfr używanych 2000 lat temu? I z jakiego powodu tymi cyframii określa się wieki? Czemu nie używamy wszędzie arabskich? I czemu Rzymskie są tak bardzo skomplikowane? Tyle pytań a tak niewiele odpowiedzi
Odpisz
Edytowano - 8 lipca 2024, 10:33
@Rotheee: mam teorie, niektórzy (głównie amerykanie) używają innego sposobu zapisu daty MM/DD/RRRR zamiast naszego DD/MM/RRRR (D - dzień, M - miesiąc, R - rok)
Widząc datę 04.12.2024 na zagranicznej stronie możesz się zastanawiać czy to 4 grudnia czy 12 kwietnia
4 XII 2024 jest raczej jednoznaczny co do odczytywania
Odpisz
8 lipca 2024, 11:37
@Rotheee: Czemu wszyscy nie używamy zegarów cyfrowych? Czemu wszyscy nie używamy samochodów elektrycznych? Po co trumny kiedy mniej miejsca zajmuje urna? Mam więcej głupich pytań...
Odpisz
8 lipca 2024, 15:56
@Rotheee: no i w ogóle po co nam wiedzieć o dinozaurach, te to dopiero są stare..
Odpisz
8 lipca 2024, 16:54
@DHF1232: AKURAT AUTA ELEKTRYCZNE TO SYF
Odpisz
12 lipca 2024, 05:29
@Rotheee: "Tak właściwe to po kiego grzyba nam znajomość cyfr używanych 2000 lat temu?"
Tradycja, konserwatyzm.
"Czemu nie używamy wszędzie arabskich?"
Używamy praktycznie wszędzie, w tym wszędzie gdzie ma to znaczenie.
"I czemu Rzymskie są tak bardzo skomplikowane?"
Nie przesadzaj.
+Wymażę ci wszystko z pamięci i wyślę cię w przeszłość żebyś se żył jak normalny człowiek przed wynalezieniem cyfr i zobaczymy co ty wymyślisz, ok?
Odpisz
12 lipca 2024, 09:09
@Beowulf_: 1. Co mnie obchodzi tradycja z drugiego końca kontynentu
2.nie wszędzie (wieki, rozdziały itp.)
3.w porównaniu do arabskich są skomplikowane i mają w teorii limit chyba do 4000 o ile dobrze pamiętam
Odpisz
Edytowano - 12 lipca 2024, 09:36
@Rotheee: 1. co mnie obchodzi co cię obchodzi?!?!?!? pytasz się to ci odpowiadam
i wcale nie z żadnego drugiego końca nie trolluj
2. albo nie wiesz co to znaczy "praktycznie" albo nie wiesz co to znaczy "gdzie ma to znaczenie"..... albo oba
3. nuh uh
Odpisz
12 lipca 2024, 11:02
@Beowulf_: to uczucie kiedy troll mówi ci żebyś nie trollował...
Odpisz
12 lipca 2024, 11:27
@Rotheee: skocz na główkę do basenu wypełnionego powietrzem
Odpisz
12 lipca 2024, 11:37
@Beowulf_: Nalej sobie rtęci do herbaty
Odpisz
8 lipca 2024, 08:20
Niemieccy dywersanci podczas ofensywy w Ardenach w 1944.
Użyli złego określenia na paliwo. W angielskim są na to różne określenia w zależności od tego z jakiego regionu się pochodzi.
Odpisz