Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Habiski

8 września 2024, 21:32

byś francuskiego sie pouczył to byś jeszcze na kolanach przyszedł sie uczyc niemieckiego

Avatar nightmare_fredbear

9 września 2024, 00:15

@Habiski: francuski ma zdecydowanie logiczniejszą gramatykę, a fonetykę da się spokojnie ogarnąć

Avatar Lisedra

9 września 2024, 04:00

@Habiski: w podstawówce z własnej woli chodziłam na dodatkowy niemiecki przez 2 lata i miałam dobre oceny nawet, ale już mnie tak męczył ten język, że zrezygnowałam z trzeciego roku niemieckiego i potem w gimnazjum jako drugi obowiązkowy wzięłam francuski i potem nawet gimnazjalny egzamin z francuskiego pisałam zamiast z angielskiego. Także chyba coś te germańskie języki mi nie podchodzą

Avatar Habiski

9 września 2024, 07:17

@nightmare_fredbear: a spierdlalaj mi zz ta fonetyka jedyną literą którą sie czyta normalnie jest b a jak źle akcent postawisz to ta baba wylewu dostaje i drze sie przez 5 minut na calą klase

Avatar nightmare_fredbear

9 września 2024, 16:54

@Habiski: akcent jest zawsze na końcu

Avatar Habiski

9 września 2024, 17:14

@nightmare_fredbear: nie wiem czy yczylem sie tego samego ale u mnie baba na te kreski nad literami mówi akcent i nie zawsze jest to gówno na końcu

Avatar nightmare_fredbear

9 września 2024, 20:11

@Habiski: czyli chodzi o znaki diakrytyczne

Avatar Habiski

9 września 2024, 20:12

@nightmare_fredbear: zakończ moje cierpienie błagam, jak jescze raz usłysze "(moje imie) skup sie" to skacze przez okno. K...a oka z tej baby nie można spuścic bo wylewu dostaje

Avatar nightmare_fredbear

10 września 2024, 00:20

@Habiski: zacznij uczyć się hiszpańskiego i będzie git

Avatar Habiski

10 września 2024, 06:42

@nightmare_fredbear: nie moge to szkoła wybrała

Avatar nightmare_fredbear

10 września 2024, 16:24

@Habiski: mnie szkoła zmusiła do niemieckiego a jakoś mam certyfikat B1 w hiszpańskim

Avatar Ekspres_kolbowy

8 września 2024, 21:17

Kiedyś, dawno, w podstawówce, miałem włoski.
A włoski, jak na język romański przystało, ma rodzajniki. No cholery tego nie mogłem pojąć, brzdącem będąc.
Minęły lata (a może tygodnie) i w liceum zapoznałem się z niemieckim.
Der, die, das, kapusta i kwas. Uczę się mowy Goethego, aż... Wtem/nagle/zawżdy/aż/acz, załapałem.
Język niemiecki jest takim dziwnym. Otóż gramatykę ma łacińską, przez co jest bardzo w tej dziedzinie uporządkowany. Słyszysz określone zaimki i wiesz, jaki rodzaj, przypadek, jaki czas, zaś słownictwo... No proszę, typowa azjatycka aglutynacja.
Polski zaś nie ma rodzajników, na przykład radzi sobie odmianą czasowników przez rodzaje. A słownictwo, pomimo ograniczonej aglutynacji, ma rozbudowane na poziomie azjatyckim (teściowa <> świekra, mimo że matka współmałżonka, stryj<>wujek).
Poland stronk. Polska gurom.

Avatar RoyalPigeon

8 września 2024, 21:48

@Ekspres_kolbowy: To cytat z czegoś czy po prostu kunsztowna wypowiedź?

Avatar polishplayer21

9 września 2024, 06:37

@RoyalPigeon: Wydaje się być parafrazą „Łaciny” (czy jak się ten wiersz nazywał) J. Tuwima. Chociaż bardziej to pararela

Avatar Ekspres_kolbowy

9 września 2024, 21:37

@RoyalPigeon:
To drugie :)

Avatar Agateex

9 września 2024, 07:56

przestań traktować niemiecki jak język który ma ładnie brzmieć a zacznij jak taki w którym musisz połączyć słowa z ich miejscem jak w tych łamigłówkach dla dzieci - najpierw brzmi to jakbyś był yodą ale po oswojeniu się z tym faktem jest już łatwiej (a zwłaszcza jak się dowie o magicznej zasadzie TeKaMoLo)

Avatar Vodka_Drinker

9 września 2024, 06:35

Angielski gorszy

Avatar jakitygrys

9 września 2024, 05:18

Idem do szkoły. Może na: ugryzł? nie, użarł? a, już wim: ujot!

Avatar erykhim44

9 września 2024, 00:30

ale dosł jest na drugim albo ostatnim miejscu??? poza tym normalnie nie ma to znaczenia

Avatar RoyalPigeon

Edytowano - 8 września 2024, 21:47

Dlatego powinniśmy być wdzięczni za to, że po polsku jest duża dowolność jeśli chodzi o szyk zdania. W dużej mierze nieważne w jakiej kolejności się coś powie, to będzie poprawnie (nie mówię "zrozumiale" jak "ja jeść" tylko "poprawnie")

Avatar Michalina2024

8 września 2024, 22:14

@RoyalPigeon: Za to zapodaj obcokrajowcowi jaka ma być w różnych szykach poprawna odmiana końcówek, to z jednego zdania jesteś w stanie stworzyć test, którego na 90% nie ma prawa zdać

Avatar Chinska_podrobka

8 września 2024, 21:07

Pięć minut minęło
Jetzt musst du das akzeptieren

Avatar Cymbal

8 września 2024, 21:27

@Chinska_podrobka: teraz musisz ty to zaakceptować

Avatar Miczka775

8 września 2024, 21:22

Właśnie kupowałam podręcznik do niemieckiego, nie przypominacie nawet

Avatar KittyQueen

7 września 2024, 15:43

Dobra przynajmniej w szyku końcowym czasowniki rozdzielnie złożone się łączą

Avatar nightmare_fredbear

7 września 2024, 19:47

@KittyQueen: sam fakt ich istnienia jest hańbą

Avatar tigerman

7 września 2024, 12:31

Ich kann es nachvollziehen

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Ostry ten sędzia

Tymi się chodzi

Nie są aż takie pyszne

Jak myślicie, skąd się tam wziął?

To by wystarczyło

Pyrkon pewnie też łączy ludzi

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka