Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
To spotyka zadziwiająco wielu ludzi, którzy nie są stamtąd
Phi!
Najbardziej realistyczny spośród modów
Mało znany szczegół
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Nie idź!
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież3 października 2024, 01:32
To nie zawsze jest zły sposób pod warunkiem że to faktycznie zmienia to co się wydarzy i gra jakoś informuje nas o tym że wybór faktycznie jest ważny a nie tak jak w przypadku nobody wants to die gdzie rozmowa z jedną z postaci zmienia zakończenie (chociaż te różne zakończenia to moim zdaniem żart przynajmniej z perspektywy bohatera nie ważne co zrobisz kończy się to tak samo )
Odpisz
24 września 2024, 20:36
To nie zawsze jest takie złe. W Life is Strange moim zdaniem zadziałało dobrze, mimo że właśnie tak wyglądało.
Odpisz
24 września 2024, 11:08
Far Cry 3 be like
Odpisz
22 września 2024, 21:54
A wtedy wchodzi Metro:last light, gdzie przez całą grę zbierasz karmę złą lub dobrą za wszystkie uczynki i to czy przeżyjesz zależy od niej.
Odpisz
23 września 2024, 07:53
@TheGreatcat: Ale to i tak nie jest tak dobry system...
Odpisz
23 września 2024, 22:13
@ty1an_yt: no nie jest bo daje tylko 2 zakończenia: dobre lub niezbyt dobre. A wiekszśc wyborów nic nie zmienia poza punktami karmy.
Odpisz
23 września 2024, 11:29
Hogwarts Legacy moment.
Odpisz
23 września 2024, 09:48
Takie rozwiązanie działa, ale w wypadku, gdy odbiorca nie wie o wyborze ani o różnych zakończeniach, czyli taka forma zaskoczenia, dobrym przykładem jest Ghost of Tsushima, a mianowicie nasza decyzja podczas ostatniego pojedynku w fabułce.
Odpisz
23 września 2024, 09:54
@Mr_Butter: Dzięki temu, że gra nie opierała się na wyborach taka niespodzianka była świetna dla graczy, ponieważ opierając się na wędrówce Jina musieli podjąć decyzje jakie będzie jego następne działanie.
Odpisz
23 września 2024, 05:35
W umierającym świetle 2 wystarczyły 3 wybory żeby wpłynąć na zakończenie
Odpisz
20 września 2024, 19:29
Osobiście, podobało mi się rozwiązanie z Zewu Prypeci (oryginalna trylogia S.T.A.L.K.E.R-a)
Zakończenie było swego rodzaju pokazem slajdów, gdzie każdy slajd odpowiadał wyborowi. Oczywiście, było tam o ostatnim zadaniu (eskorta jednego kolegi), ale między innymi było też o tym czy ważne NPC przeżyły nasze misje i jakie są ich losy (Podziemia Jupitera są trudne, trzeba było co chwilę ładować safe'a bo jeden z trzech chłopa zginął). Co ciekawe, było też o losie postaci i lokacji związanych z sidequestami (np. niewyeliminowanie gniazda mutantów pokazuje slajd, iż te zaatakowały pobliski bar), więc jest o co stuknąć się w głowę jak wyskoczy złe zakończenie questa o którym zapomniałeś (u mnie, "Three Comrades")
Odpisz
20 września 2024, 23:48
@WujekFoliarz: w sumie podobnie trochę w Falloutach, przynajmniej tych starszych
Odpisz
22 września 2024, 21:24
@FluttershyIsNOTaDoormat: podobnie robił Obsidian w New Vegas i Outer Worlds (jeszcze nie grałem w ich inne produkcje więc nie wiem czy to ich ogólny styl)
Odpisz
22 września 2024, 21:53
@WujekFoliarz: Pillars of Eternity II: Deadfire z 2018 ma na koniec gry pokaz slajdów o losach naszych towarzyszy. To co się pojawi zależy od:
- (nie)wykonania zadań pobocznych danych postaci (coś podobnego jak w ME2 - przeżycie kumpli zależy w ostatniej misji zależne od wykonania ich questów),
- tego, którą frakcję wezwało się na pomoc,
- wybranych dialogów podczas interakcji z finałowym bossem
Odpisz
22 września 2024, 22:43
@bartton: czyli to ogólny styl Obsidianu.
W sumie podobna sprawa była też w Cyberpunku - również w grze podejmujemy kilka różnych decyzji wpływających na zakończenie (zarówno głównej fabuły, jak i fabuły DLC), m.in. kogo poprosimy o pomoc i co wybierzemy w sprawie Silverhanda, ponadto w napisach końcowych mamy wiadomości od postaci z wątków pobocznych.
Odpisz
22 września 2024, 21:16
The Walking Dead od Telltale
Odpisz
Edytowano - 20 września 2024, 23:46
jak ja tego nie lubię
edit: ale jeszcze bardziej nie lubię jak na zakończenie mają wpływ malutkie pierdoły, o których nawet się nie myśli jak się zawczasu nie wie jak np w Metro i Wiedźminie3 (te interakcje z Ciri)
Odpisz
21 września 2024, 13:07
@FluttershyIsNOTaDoormat: Ja tam właśnie lubie coś takiego, takie coś zachęca do tego, żeby każdy wybór w grze podejmować według własnego sumienia i tego co się uważa że postać "powinna zrobić" a potem pokazuje tego konsekwencje. Najbardziej bawi mnie jednak że w Krwi i Winie to czy dostaniesz dobre zakończenie zależy w zasadzie tylko od tego czy wygrałeś taką jedną partię gwinta (z dziewczynką z zapałkami) xD.
Odpisz
21 września 2024, 14:53
@BencV: chyba można też odkupić od niej ten przedmiot. Osobiście o tym nie wiedziałem, zabiłem wampira, dostałem "dobre zakończenie" i cofałem save żeby go nie dostać bo mi się nie podobało. Laska odwaliła strasznie niech pogada z wampirem. Że wampir ją zabił to już ich prywatna sprawa.
Odpisz
23 września 2024, 00:47
@BencV: Lorowo bo w końcu Wiedźmin to gra o graniu w Gwinta co nie ?
Odpisz
Edytowano - 23 września 2024, 08:00
@BencV: "Powinna zrobić" w sensie wybór, którego Ty byś dokonał zgodnie z sumieniem? Czy raczej, co powinna zrobić ta konkretna postać, żeby zachować się autentycznie wg jej charakteru?
Odpisz
Edytowano - 23 września 2024, 17:56
nooo, tu już zależy od gry, ja zazwyczaj jednak staram się według swojego osądu decyzje podejmować
Odpisz
Edytowano - 20 września 2024, 19:05
ja kiedy Omori
nie żeby coś gra świetna, ale..
[spoiler]
na samym końcu, kiedy toczy się bitwę z samym sobą, zginąłem i pierwszy raz w grze pojawiło się okienko z napisem "Do you want to continue" i odpowiedzi tak albo nie. Oczywiście kliknąłem "nie" ponieważ przegrałem walkę, więc chciałem wczytać i podjąć ją ponownie. Myślałem że klikając "tak" będę kontynuował dalszą grę wersją historii w której poniosłem porażkę. Okazało się że jest dokładnie na odwrót. xD Kliknąłem "nie" i dostałem bad ending, bo okazało się że jeżeli nie chce się kontynuować to główny bohater poddaje się wewnętrznie. A sama walka z bossem zaprojektowana jest tak że nie da się jej wygrać tylko ma nas ostatecznie zabić i doprowadzić do tej ostatecznej decyzji.
Odpisz
20 września 2024, 19:07
@BencV: możesz nie spoilerować gry w którą mam zamiar zagrać
I po której spodziewam się że mi się i tak nie spodoba
Odpisz
Edytowano - 20 września 2024, 19:09
@Hacjul: dosłownie ostrzeżenie napisałem xd
polecam, gra nie dla każdego, ale mi bardzo siadło
niektóre elementy czysto rpg'ogwe dłużą się bardzo, ale ostatecznie historia jest tego warta,
polecam też nie robić questów pobocznych, nie odgrywają one żadnej roli fabularnej i dają ci tylko itemy
Odpisz
20 września 2024, 19:10
@BencV: to ostrzeżenie to trigger na odwróconą psychikę
90% gier w które gram mam zazwyczaj w pewnym stopniu zaspoilerowane bo zawsze to tak wygląda
Odpisz
20 września 2024, 19:12
@BencV: ale już przy okazji spytam, by później nie było zawodu
Czy to jest kolejna gra o łamaniu 4 ściany, i samoświadomych postaciach, która próbuje obwiniać cię za granie w nią, i musisz powtarzać ją kilka razy dla delikatnie innych zakończeń
Odpisz
20 września 2024, 19:14
@Hacjul: nie, nie ma tam metanarracji
są zwroty akcji ale fabuła nie wychodzi poza "świat gry"
Odpisz
20 września 2024, 19:20
@BencV: a to dobrze
Słusznie
Może w końcu jakieś uniwersum w którego wciągnięcia nie zniszczy deweloper mówiący na każdym kroku "ale to tylko gra, a oni są bezrozumni i uwięzieni, patrz, gra gapi się na ciebie"
Odpisz
20 września 2024, 19:18
Uff, podczas Pocket Mirror tak nie miałam(jeśli nie będziesz ostrożny/a podczas wyborów to bad ending można zrobić od razu(no chyba, że 1 good ending chcesz najpierw zrobić)
Odpisz
Edytowano - 20 września 2024, 19:03
The Hexer 3/S
Odpisz
20 września 2024, 18:55
ale w sumie to, ze na końcu jest decyzja to nie jest tak źle
do danej sytuacji można dojść różnymi ścieżkami
jak różnymi?
well to zależy od gry, na przykład taki wiedźmin 2...
Odpisz