@Adix174: utrata energii i grawitacja to dwie różne rzeczy, w trakcie "opadania" rodzaj energii posiadanej przez ciało zmienia się, elastyczność pozwala się piłce odbić, ale tylko bez strat energii doleci na tą samą wysokość z której spadła
Mnie bardziej zastanawia fakt, że misiu wygląda jakby się spóźnił na spotkanie z piłką i zaraz spadnie, bo nie ma się od czego odbić
@Erenea: skoro ma energię żeby oderwać się od ziemi i pokonać grawitację to żeby zaczęła go ciągnąć w dół to obiekt by musiał stracić trochę energii żeby siła grawitacji była go wstanie przyciągnąć
Tak to jedynie pewnie zakrzywi tor lotu piłki
@Adix174: No.. nie. Wraz ze zmianą wysokości enegia kinetyczna przechodzi w potencjalną, i gdy energia kinetyczna w osi pionowej zejdzie do zera piłka zacznie spadać. Spadając grawitacja nadaje piłce przyśpieszenie ziemskie, zwiększając jej prędkość w czasie, cała prędkość jest zachowana przy odbiciu ale tym razem grawitacja wciąż nadaje piłce przyśpieszenie ziemskie, zmniejszając jej prędkość w tym samym czasie. Różnica polega na tym, że w obu przypadkach jedyna siła działająca na piłkę to grawitacja, ale w przeciwnych kierunkach względem ruchu piłki.
Grawitacja nie może też "zakrzywić" ruchu piłki, łuki toru piłki to wynik jednostajnej prędkości w osi poziomej nadanej piłce przez misia.
Dodatkowo dochodzi do ruchu siła rzutu misia w osi pionowej, to jest dodatkowa energia, która pozwala misiowi przeskakiwać po piłce jeśli siła jego rzutu była wystarczająco duża by podrzucić samego siebie uwzględniając różnicę masy misia i piłki.
@MichalGo27: Higger z racji utrzymywania wartościowych memów na głównej w porządwnej ilości, dostał jeja passa dzięki czemu ma darmowe strzałki od botów żeby jego memiczki szybciej przechodziły 👌🏿
(dziobak też dostał ale on wybrał perka że nie można go legalnie szkalować f)
Komentarze
Odśwież22 października 2024, 09:24
To raczej nie powinno nic opadać skoro nie ma utraty energii,więc mem jest nieprawidłowy
Odpisz
22 października 2024, 10:08
@Adix174: utrata energii i grawitacja to dwie różne rzeczy, w trakcie "opadania" rodzaj energii posiadanej przez ciało zmienia się, elastyczność pozwala się piłce odbić, ale tylko bez strat energii doleci na tą samą wysokość z której spadła
Mnie bardziej zastanawia fakt, że misiu wygląda jakby się spóźnił na spotkanie z piłką i zaraz spadnie, bo nie ma się od czego odbić
Odpisz
Edytowano - 22 października 2024, 11:38
@Erenea: skoro ma energię żeby oderwać się od ziemi i pokonać grawitację to żeby zaczęła go ciągnąć w dół to obiekt by musiał stracić trochę energii żeby siła grawitacji była go wstanie przyciągnąć
Tak to jedynie pewnie zakrzywi tor lotu piłki
Odpisz
22 października 2024, 23:44
@Adix174: No.. nie. Wraz ze zmianą wysokości enegia kinetyczna przechodzi w potencjalną, i gdy energia kinetyczna w osi pionowej zejdzie do zera piłka zacznie spadać. Spadając grawitacja nadaje piłce przyśpieszenie ziemskie, zwiększając jej prędkość w czasie, cała prędkość jest zachowana przy odbiciu ale tym razem grawitacja wciąż nadaje piłce przyśpieszenie ziemskie, zmniejszając jej prędkość w tym samym czasie. Różnica polega na tym, że w obu przypadkach jedyna siła działająca na piłkę to grawitacja, ale w przeciwnych kierunkach względem ruchu piłki.
Grawitacja nie może też "zakrzywić" ruchu piłki, łuki toru piłki to wynik jednostajnej prędkości w osi poziomej nadanej piłce przez misia.
Dodatkowo dochodzi do ruchu siła rzutu misia w osi pionowej, to jest dodatkowa energia, która pozwala misiowi przeskakiwać po piłce jeśli siła jego rzutu była wystarczająco duża by podrzucić samego siebie uwzględniając różnicę masy misia i piłki.
Odpisz
26 października 2024, 13:43
@Adix174: po co się wypowiadasz jak się nie znasz Xd
Odpisz
22 października 2024, 10:15
Że też sam na to nie wpadłem!
Odpisz
21 października 2024, 18:43
dlaczego ten mem ma 24 strzałki w góre a reszta niżej ledwo 10?
Odpisz
21 października 2024, 18:57
@MichalGo27: bo historyk ma wtyki w sluzbach
Odpisz
21 października 2024, 21:33
@MichalGo27: Higger z racji utrzymywania wartościowych memów na głównej w porządwnej ilości, dostał jeja passa dzięki czemu ma darmowe strzałki od botów żeby jego memiczki szybciej przechodziły 👌🏿
(dziobak też dostał ale on wybrał perka że nie można go legalnie szkalować f)
Odpisz