Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar adeluna7

30 grudnia 2019, 00:45

Jeszcze twice

Wreszcie trafiłam na tego mema w losowych i mogę uspokoić swojego wewnętrznego anglika.

Chyba, że 'twice' się nie zalicza, wtedy mnie ukamieniujcie.

Avatar Jadczukov

Edytowano - 29 marca 2019, 17:30

Ekhem...
Polski:
-Czas przeszły prosty
-Czas przeszły złożony
-Czas teraźniejszy prosty
-Czas teraźniejszy złożony
-Czas przyszły prosty
-Czas przyszły złożony
Są jeszcze aspekty, tryby czasowników itd.
Ale autor chciał wyjść na geniusza.
Coś nie pykło.

Avatar AlfonsoWizor

9 sierpnia 2014, 10:50

Co to jest czas "terażniejszy"? Wiem, że jest teraźniejszy, ale "terażniejszy"?

Avatar emilian02

22 stycznia 2019, 15:41

@AlfonsoWizor: ten obrazek jest trolololo

Avatar Predator_PL

13 grudnia 2016, 11:57

I weź te czasy ogarnij XD 9 czasów

Avatar kuba1996

11 sierpnia 2014, 18:22

2 razy jest "Present Perfect Continous". punkt 5 i 6

Avatar Hartio

26 sierpnia 2015, 10:40

@kuba1996: Ciii... Autor chcę zachować pozory, że angielski jest trudniejszy od Polskiego. :/

Avatar gitkolo

1 listopada 2014, 09:13

1. Są jeszcze złożony i prosty.
2. Nie wspomniałeś o trybach i tym podobnych...

Avatar Mike0807

11 sierpnia 2014, 22:15

W 1 polskich wyrażeń jest wiele więcej

Avatar majki909

9 sierpnia 2014, 12:53

Ale Anglicy/Amerykanie i tak mają te czasy w dupie i używają tylko teraźniejszego

Avatar gonzal11

11 sierpnia 2014, 12:18

@majki909: To chyba nigdy nie rozmawiałeś z prawdziwym anglikiem/amerykaninem.

Avatar majki909

11 sierpnia 2014, 12:39

@gonzal11: I tu się zdziwisz

Avatar zatoka

11 sierpnia 2014, 15:02

@majki909: Weź nie kłam, bo to żałosne w tym wydaniu.

Avatar majki909

11 sierpnia 2014, 15:04

@zatoka: Widać mało jeszcze wiesz

Avatar zatoka

11 sierpnia 2014, 15:06

@majki909: Codziennie rozmawiam z amerykanami i używają większości czasów. Nie spotkałem jeszcze ŻADNEGO amerykanina/anglika który by się ograniczał do jednego czasu

Avatar majki909

11 sierpnia 2014, 15:07

@zatoka: Przesadziłem z jednym czasem ale nie używają wszystkich

Avatar zatoka

11 sierpnia 2014, 15:09

@majki909: rzadko używają past perfect i może future perfect, resztę bardzo często. No i conditionale nieczęsto się słyszy.

Avatar dolares97

11 sierpnia 2014, 13:25

Coś za coś, oni precyzują wypowiedź czasami, my odmianami.

Avatar Omeg12

11 sierpnia 2014, 12:30

Nie no, ktoś tu był super inteligentny. Gdyby chcieć porównywać angielskie tryby zdań nazywane "czasami" do polskich odpowiedników, trzeba by uwzględnić wszystkie tryby, czasy, aspekty i strony czasowników, czego by się trochę nazbierało.

Avatar KingsMax

11 sierpnia 2014, 12:38

@Omeg12: Zgadzam się, np czas przeszły niedokonany i dokonany.

Avatar PolandWolf

9 sierpnia 2014, 14:12

A to nie jest tak, że czasy też są trzy, ale jest wiele konstrukcji zdań? Bo ze szkoły wiem, że zarówno Past Perfect i Past Simple opisują czas przeszły.

Avatar Ravios

9 sierpnia 2014, 10:32

Co nie zmienia faktu że angielski jest banalny a ja mam bekę z ludzi którzy go nie ogariają :D

Avatar Papayou

Edytowano - 9 sierpnia 2014, 11:33

@Ravios: Ja może beki nie mam, ale to prawda, angielski jest na prawdę prosty i gramatycznie i czasy też są do ogarnięcia. Wystarczy załapać ogólny zarys a później już idzie samo. Ja miałam 1/2 przez całe gimnazjum, a jak wzięłam się w liceum, to po roku nauki zdałam maturę na 97%. Oczywiście nie chcę się chwalić, po prostu chodzi o to, że nie taki diabeł straszny...

Avatar Ravios

9 sierpnia 2014, 11:45

@Papayou: Ja w podstawówce (późnej) oglądałem już filmy po angielsku i rozumiałem :D (nie wszystko ale fabułę potem znałem)

Avatar Papayou

9 sierpnia 2014, 11:55

@Ravios: No widzisz, a ja podchodziłam do angielskiego jak do czegoś w ogóle niepotrzebnego i nieistotnego. :D

Avatar MaD_MaN

9 sierpnia 2014, 11:38

W angielskim najbardziej nienawidzę czasów.Na lekcji to jest po prostu masakra

Avatar Jurek_Kiler

9 sierpnia 2014, 11:31

Angielski, mimo wszystko, jest językiem bardzo okrojonym
Możesz mieć dużo pudełek, ale wszystkie puste. :>

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

To by wystarczyło

Pilne

Bośnia to drugi najlepszy po Polsce kraj na świecie

Pozdrawiam świetliki

Rel

Ch-chesz wyparować...?

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka