No nie do końca bo sekwencja radia Wolna Europa była zakłócana już w NRD. W latach 1950-1970 to nawet nie każdy wiedział o tym radiu. Dzieciakom strach było powiedzieć że takie radio wgl istnieje z obawy o bezpieczeństwo
@tigerman: Tak ale raz że mało kto posiadał dobry odbiornik (moi starzy przodkowie od strony dziadka ledwo zapłacili życiem aby taki sprzęt uzyskać) a dwa słuchając takiego radia ryzykowałeś możliwą inwigilacją ze strony MO i aby całkowicie zminimalizować ryzyko zalecano słuchać tego radia w godzinach wieczornych lub nocnych.
Komentarze
Odśwież9 lutego 2025, 19:22
Szablon?
Odpisz
21 lutego 2025, 19:52
@TeaGuy: sorry że tak późno
Odpisz
22 lutego 2025, 12:41
@Zombifikowanie: no problem
Odpisz
Edytowano - 8 lutego 2025, 18:30
No nie do końca bo sekwencja radia Wolna Europa była zakłócana już w NRD. W latach 1950-1970 to nawet nie każdy wiedział o tym radiu. Dzieciakom strach było powiedzieć że takie radio wgl istnieje z obawy o bezpieczeństwo
Odpisz
8 lutego 2025, 18:40
@AlMalina: było zagłuszane w całym bloku wschodni, ale z dobrym odbiornikiem i z dala od miast dało sie złapać
Odpisz
8 lutego 2025, 18:46
@tigerman: Tak ale raz że mało kto posiadał dobry odbiornik (moi starzy przodkowie od strony dziadka ledwo zapłacili życiem aby taki sprzęt uzyskać) a dwa słuchając takiego radia ryzykowałeś możliwą inwigilacją ze strony MO i aby całkowicie zminimalizować ryzyko zalecano słuchać tego radia w godzinach wieczornych lub nocnych.
Odpisz