Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Sonic_w_fortnite

10 maja 2025, 21:17

@Beowulf_: 1. "Wyzysk czarnych" skupia się na byciu politykiem w partii, która była przeciwko Apartheidowi?

2. Nawet jeśli jest z bogatej rodziny, to nie rozwala pieniędzy rodziców, tylko inwestuje/próbuje inwestować (np. kupienie X, założenie SpaceX)

3. Jeśli ktoś jest bogaty, to nie oznacza, że trzeba obalać system. Jedynie co trzeba zrobić to zreformować system w naszym kraju i zakończyć istnienie socjalistycznego korporacjonizmu

4. Jeśli ktoś zaryzykował, ale nie w sensie, że poszedł do kasyna, ale np. Kupił Bitcoina kiedy był po kilka złotych, to jest dobrze dla niego

Avatar Proton_0401

3 maja 2025, 18:24

Po pierwsze: Australopiteki należą do człowiekowatych ale ludźmi nie są.

Po drugie: taki australopitek miałby 1 512 000 000 000 złotych na koncie. Najbogatszy człowiek na świecie ma 342 miliardy dolarów czyli ‭1 294 538 400 000 złotych. Australopitek byłby najbogatszym hominidem na świecie

Avatar Murarzowa

Edytowano - 3 maja 2025, 18:50

@Proton_0401: Elon musk ma 385 miliardów dolarów
więc nie wiem od kiedy 342 > 385 ale ok

Avatar Proton_0401

3 maja 2025, 18:53

@Murarzowa: nie wiem skąd masz dane bo ja stąd:
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/majatek-elona-muska-rowny-pkb-naszego-sasiada-jest-najnowszy-ranking/dpkrt8s

Avatar Benios30

Edytowano - 3 maja 2025, 18:56

@Murarzowa: Nie ma, to wartość spółek i udziałów które posiada, a każda wieksza próba pozyskania z nich gotówki skończy się natychmiastową stratą wartości

Avatar Murarzowa

3 maja 2025, 19:21

@Proton_0401: mam dane z Forbesa. Które są aktualizowane mniej więcej cały czas.

Avatar Murarzowa

3 maja 2025, 19:24

@Benios30: gówno mnie to obchodzi bo wartość jego spółek wpływa na jego zdolność kredytową więc jak chce dostać 300 miliardów kredytu to bank mu da ten kredyt i wpisze jego wartość i później sprzeda.
Nie pamiętam jak ten system działa bo jest spie....ony i powinni go załatać

Avatar Proton_0401

3 maja 2025, 19:27

@Murarzowa: gdyby nie paywall to bym zweryfikował to co mówisz. A nawet jeśli tam faktycznie tak pisze to wątpię że Musk zarobił 43 MILIARDY w miesiąc

Avatar Murarzowa

3 maja 2025, 20:37

@Proton_0401: zacznijmy od tego, że jego majtek spadł gwałtownie i już 5 kwietnia był poniżej 300 miliardów, a 20 dni później był z powrotem powyżej 300 miliardów.

Avatar Murarzowa

3 maja 2025, 20:41

@Proton_0401: w sumie patrzę i dane są rozbieżne i latają od 320 do 380mld

Więc w sumie to chyba zależy od dnia

Avatar Proton_0401

3 maja 2025, 21:21

@Murarzowa: więc co do pozycji finansowej australopiteka można uznać że to zależy

Avatar Proton_0401

Edytowano - 3 maja 2025, 23:58

@Murarzowa: w sumie to nawet mając te 385 mld dolarów Musk wciąż byłby biedniejszy od australopiteka

Avatar Murarzowa

4 maja 2025, 01:12

@Proton_0401: nie byłby bogatszy o 40 miliardów

Avatar Proton_0401

4 maja 2025, 01:34

@Murarzowa: no właśnie jesteś w błędzie.

Avatar Beowulf_

Edytowano - 8 maja 2025, 06:20

@Proton_0401: dobra nie pie....cie
czy 300 czy 380 fakt jest taki że elity mają tak dużo pieniędzy że normalny człowiek nie jest nawet w stanie pojąć tej kwoty
dlatego kapitalizm to gówno i trzeba skończyć z wyzyskiem klasy robotniczej pozdrawiam

Avatar Annika1

8 maja 2025, 09:30

@Proton_0401: zależy od dnia i kursu.
Nie zmienia to faktu że normalny człek nie ogarnie takiego majątku.
Z drugiej strony mógłby być bogatszy, gdyż jeśli miał w kieszeni jakieś drobniaki z uprzednio używanych walut, to na dzień dzisiejszy ich wartość jest znacznie wyższa niż przeliczenie nominału. Np równowartość 5pln w fenickich czy kartagińskich monetach będzie warta znacznie więcej niż 5 zł.

Nie zmienia to faktu że opowiastki ta ma bardziej zobrazować przepaść między 1% a resztą społeczeństwa i w tym wypadku czy jest pierwszy czy drugi robi znikomą różnicę

Avatar Sonic_w_fortnite

9 maja 2025, 09:41

@Beowulf_: "ktoś ciężko pracował, lub zaryzykował gdy była szansa i mu się udało, dzięki czemu ma teraz więcej niż ja, który siedzę w piwnicy rodziców i nic nie mam. To wina systemu i jestem pozyskiwany!"

Avatar Anantashesha

3 maja 2025, 21:33

I nie wydając ani grosza przez cały ten czas aż do dzisiaj.

Avatar
Konto usunięte

8 maja 2025, 02:55

@Anantashesha: i pomijając inflację

Avatar Anantashesha

8 maja 2025, 03:56

No właśnie nie jestem pewna.

Avatar
Konto usunięte

8 maja 2025, 02:54

Drugim? 😳😳😳

Avatar Jadeja

7 maja 2025, 21:35

I wartość jego waluty by nie drgnęła

Avatar JanuszRasista

7 maja 2025, 20:31

Jak po takim czasie z taką pensją nie dał rady zainwestować oszczędności w jakiś sensowny sposób to jego wina. Poza tym to jak zmieniała się wartość pieniądza przez lata sprawia że nie da się tego porównać

Avatar rozwalgo

3 maja 2025, 17:38

Nie wiem czy to prawda ale jestem zbyt leniwy żeby sprawdzić

Avatar Murarzowa

3 maja 2025, 17:39

@rozwalgo: 30 000 * 12 * 3 600 000 / 4

Avatar Murarzowa

3 maja 2025, 18:46

@Murarzowa: jednak * 4 200 000

Avatar Dragonix18

3 maja 2025, 17:25

Musimy zjeść bogaczy i pieniądze

Avatar Kolo_killer

3 maja 2025, 17:37

Avatar
SpoconaCebula

3 maja 2025, 17:35

Pojejane. Tak dosłownie, pojejane

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Ładne rzeczy

To się nie może nie udać

Zdeklasowani znowu

Powodzenia

Nigdy na to nie wpadną

Nie zadzieraj z bobrami

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka