@Beowulf_: 1. "Wyzysk czarnych" skupia się na byciu politykiem w partii, która była przeciwko Apartheidowi?
2. Nawet jeśli jest z bogatej rodziny, to nie rozwala pieniędzy rodziców, tylko inwestuje/próbuje inwestować (np. kupienie X, założenie SpaceX)
3. Jeśli ktoś jest bogaty, to nie oznacza, że trzeba obalać system. Jedynie co trzeba zrobić to zreformować system w naszym kraju i zakończyć istnienie socjalistycznego korporacjonizmu
4. Jeśli ktoś zaryzykował, ale nie w sensie, że poszedł do kasyna, ale np. Kupił Bitcoina kiedy był po kilka złotych, to jest dobrze dla niego
Po pierwsze: Australopiteki należą do człowiekowatych ale ludźmi nie są.
Po drugie: taki australopitek miałby 1 512 000 000 000 złotych na koncie. Najbogatszy człowiek na świecie ma 342 miliardy dolarów czyli 1 294 538 400 000 złotych. Australopitek byłby najbogatszym hominidem na świecie
@Murarzowa: nie wiem skąd masz dane bo ja stąd:
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/majatek-elona-muska-rowny-pkb-naszego-sasiada-jest-najnowszy-ranking/dpkrt8s
@Murarzowa: Nie ma, to wartość spółek i udziałów które posiada, a każda wieksza próba pozyskania z nich gotówki skończy się natychmiastową stratą wartości
@Benios30: gówno mnie to obchodzi bo wartość jego spółek wpływa na jego zdolność kredytową więc jak chce dostać 300 miliardów kredytu to bank mu da ten kredyt i wpisze jego wartość i później sprzeda.
Nie pamiętam jak ten system działa bo jest spie....ony i powinni go załatać
@Proton_0401: zacznijmy od tego, że jego majtek spadł gwałtownie i już 5 kwietnia był poniżej 300 miliardów, a 20 dni później był z powrotem powyżej 300 miliardów.
@Proton_0401: dobra nie pie....cie
czy 300 czy 380 fakt jest taki że elity mają tak dużo pieniędzy że normalny człowiek nie jest nawet w stanie pojąć tej kwoty
dlatego kapitalizm to gówno i trzeba skończyć z wyzyskiem klasy robotniczej pozdrawiam
@Proton_0401: zależy od dnia i kursu.
Nie zmienia to faktu że normalny człek nie ogarnie takiego majątku.
Z drugiej strony mógłby być bogatszy, gdyż jeśli miał w kieszeni jakieś drobniaki z uprzednio używanych walut, to na dzień dzisiejszy ich wartość jest znacznie wyższa niż przeliczenie nominału. Np równowartość 5pln w fenickich czy kartagińskich monetach będzie warta znacznie więcej niż 5 zł.
Nie zmienia to faktu że opowiastki ta ma bardziej zobrazować przepaść między 1% a resztą społeczeństwa i w tym wypadku czy jest pierwszy czy drugi robi znikomą różnicę
@Beowulf_: "ktoś ciężko pracował, lub zaryzykował gdy była szansa i mu się udało, dzięki czemu ma teraz więcej niż ja, który siedzę w piwnicy rodziców i nic nie mam. To wina systemu i jestem pozyskiwany!"
Jak po takim czasie z taką pensją nie dał rady zainwestować oszczędności w jakiś sensowny sposób to jego wina. Poza tym to jak zmieniała się wartość pieniądza przez lata sprawia że nie da się tego porównać
Komentarze
Odśwież10 maja 2025, 21:17
@Beowulf_: 1. "Wyzysk czarnych" skupia się na byciu politykiem w partii, która była przeciwko Apartheidowi?
2. Nawet jeśli jest z bogatej rodziny, to nie rozwala pieniędzy rodziców, tylko inwestuje/próbuje inwestować (np. kupienie X, założenie SpaceX)
3. Jeśli ktoś jest bogaty, to nie oznacza, że trzeba obalać system. Jedynie co trzeba zrobić to zreformować system w naszym kraju i zakończyć istnienie socjalistycznego korporacjonizmu
4. Jeśli ktoś zaryzykował, ale nie w sensie, że poszedł do kasyna, ale np. Kupił Bitcoina kiedy był po kilka złotych, to jest dobrze dla niego
Odpisz
3 maja 2025, 18:24
Po pierwsze: Australopiteki należą do człowiekowatych ale ludźmi nie są.
Po drugie: taki australopitek miałby 1 512 000 000 000 złotych na koncie. Najbogatszy człowiek na świecie ma 342 miliardy dolarów czyli 1 294 538 400 000 złotych. Australopitek byłby najbogatszym hominidem na świecie
Odpisz
Edytowano - 3 maja 2025, 18:50
@Proton_0401: Elon musk ma 385 miliardów dolarów
więc nie wiem od kiedy 342 > 385 ale ok
Odpisz
3 maja 2025, 18:53
@Murarzowa: nie wiem skąd masz dane bo ja stąd:
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/majatek-elona-muska-rowny-pkb-naszego-sasiada-jest-najnowszy-ranking/dpkrt8s
Odpisz
Edytowano - 3 maja 2025, 18:56
@Murarzowa: Nie ma, to wartość spółek i udziałów które posiada, a każda wieksza próba pozyskania z nich gotówki skończy się natychmiastową stratą wartości
Odpisz
3 maja 2025, 19:21
@Proton_0401: mam dane z Forbesa. Które są aktualizowane mniej więcej cały czas.
Odpisz
3 maja 2025, 19:24
@Benios30: gówno mnie to obchodzi bo wartość jego spółek wpływa na jego zdolność kredytową więc jak chce dostać 300 miliardów kredytu to bank mu da ten kredyt i wpisze jego wartość i później sprzeda.
Nie pamiętam jak ten system działa bo jest spie....ony i powinni go załatać
Odpisz
3 maja 2025, 19:27
@Murarzowa: gdyby nie paywall to bym zweryfikował to co mówisz. A nawet jeśli tam faktycznie tak pisze to wątpię że Musk zarobił 43 MILIARDY w miesiąc
Odpisz
3 maja 2025, 20:37
@Proton_0401: zacznijmy od tego, że jego majtek spadł gwałtownie i już 5 kwietnia był poniżej 300 miliardów, a 20 dni później był z powrotem powyżej 300 miliardów.
Odpisz
3 maja 2025, 20:41
@Proton_0401: w sumie patrzę i dane są rozbieżne i latają od 320 do 380mld
Więc w sumie to chyba zależy od dnia
Odpisz
3 maja 2025, 21:21
@Murarzowa: więc co do pozycji finansowej australopiteka można uznać że to zależy
Odpisz
Edytowano - 3 maja 2025, 23:58
@Murarzowa: w sumie to nawet mając te 385 mld dolarów Musk wciąż byłby biedniejszy od australopiteka
Odpisz
4 maja 2025, 01:12
@Proton_0401: nie byłby bogatszy o 40 miliardów
Odpisz
4 maja 2025, 01:34
@Murarzowa: no właśnie jesteś w błędzie.
Odpisz
Edytowano - 8 maja 2025, 06:20
@Proton_0401: dobra nie pie....cie
czy 300 czy 380 fakt jest taki że elity mają tak dużo pieniędzy że normalny człowiek nie jest nawet w stanie pojąć tej kwoty
dlatego kapitalizm to gówno i trzeba skończyć z wyzyskiem klasy robotniczej pozdrawiam
Odpisz
8 maja 2025, 09:30
@Proton_0401: zależy od dnia i kursu.
Nie zmienia to faktu że normalny człek nie ogarnie takiego majątku.
Z drugiej strony mógłby być bogatszy, gdyż jeśli miał w kieszeni jakieś drobniaki z uprzednio używanych walut, to na dzień dzisiejszy ich wartość jest znacznie wyższa niż przeliczenie nominału. Np równowartość 5pln w fenickich czy kartagińskich monetach będzie warta znacznie więcej niż 5 zł.
Nie zmienia to faktu że opowiastki ta ma bardziej zobrazować przepaść między 1% a resztą społeczeństwa i w tym wypadku czy jest pierwszy czy drugi robi znikomą różnicę
Odpisz
9 maja 2025, 09:41
@Beowulf_: "ktoś ciężko pracował, lub zaryzykował gdy była szansa i mu się udało, dzięki czemu ma teraz więcej niż ja, który siedzę w piwnicy rodziców i nic nie mam. To wina systemu i jestem pozyskiwany!"
Odpisz
3 maja 2025, 21:33
I nie wydając ani grosza przez cały ten czas aż do dzisiaj.
Odpisz
8 maja 2025, 02:55
@Anantashesha: i pomijając inflację
Odpisz
8 maja 2025, 03:56
No właśnie nie jestem pewna.
Odpisz
8 maja 2025, 02:54
Drugim? 😳😳😳
Odpisz
7 maja 2025, 21:35
I wartość jego waluty by nie drgnęła
Odpisz
7 maja 2025, 20:31
Jak po takim czasie z taką pensją nie dał rady zainwestować oszczędności w jakiś sensowny sposób to jego wina. Poza tym to jak zmieniała się wartość pieniądza przez lata sprawia że nie da się tego porównać
Odpisz
3 maja 2025, 17:38
Nie wiem czy to prawda ale jestem zbyt leniwy żeby sprawdzić
Odpisz
3 maja 2025, 17:39
@rozwalgo: 30 000 * 12 * 3 600 000 / 4
Odpisz
3 maja 2025, 18:46
@Murarzowa: jednak * 4 200 000
Odpisz
3 maja 2025, 17:25
Musimy zjeść bogaczy i pieniądze
Odpisz
3 maja 2025, 17:37
@Dragonix18:
Odpisz
3 maja 2025, 17:35
Pojejane. Tak dosłownie, pojejane
Odpisz