Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Niegrzeczny Oskarek
Fergus
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Pyrkon pewnie też łączy ludzi
Jak myślicie, skąd się tam wziął?
Fajnie że odpowiedzieli
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież10 maja 2025, 21:17
@Beowulf_: 1. "Wyzysk czarnych" skupia się na byciu politykiem w partii, która była przeciwko Apartheidowi?
2. Nawet jeśli jest z bogatej rodziny, to nie rozwala pieniędzy rodziców, tylko inwestuje/próbuje inwestować (np. kupienie X, założenie SpaceX)
3. Jeśli ktoś jest bogaty, to nie oznacza, że trzeba obalać system. Jedynie co trzeba zrobić to zreformować system w naszym kraju i zakończyć istnienie socjalistycznego korporacjonizmu
4. Jeśli ktoś zaryzykował, ale nie w sensie, że poszedł do kasyna, ale np. Kupił Bitcoina kiedy był po kilka złotych, to jest dobrze dla niego
Odpisz
3 maja 2025, 18:24
Po pierwsze: Australopiteki należą do człowiekowatych ale ludźmi nie są.
Po drugie: taki australopitek miałby 1 512 000 000 000 złotych na koncie. Najbogatszy człowiek na świecie ma 342 miliardy dolarów czyli 1 294 538 400 000 złotych. Australopitek byłby najbogatszym hominidem na świecie
Odpisz
Edytowano - 3 maja 2025, 18:50
@Proton_0401: Elon musk ma 385 miliardów dolarów
więc nie wiem od kiedy 342 > 385 ale ok
Odpisz
3 maja 2025, 18:53
@Murarzowa: nie wiem skąd masz dane bo ja stąd:
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/majatek-elona-muska-rowny-pkb-naszego-sasiada-jest-najnowszy-ranking/dpkrt8s
Odpisz
Edytowano - 3 maja 2025, 18:56
@Murarzowa: Nie ma, to wartość spółek i udziałów które posiada, a każda wieksza próba pozyskania z nich gotówki skończy się natychmiastową stratą wartości
Odpisz
3 maja 2025, 19:21
@Proton_0401: mam dane z Forbesa. Które są aktualizowane mniej więcej cały czas.
Odpisz
3 maja 2025, 19:24
@Benios30: gówno mnie to obchodzi bo wartość jego spółek wpływa na jego zdolność kredytową więc jak chce dostać 300 miliardów kredytu to bank mu da ten kredyt i wpisze jego wartość i później sprzeda.
Nie pamiętam jak ten system działa bo jest spie....ony i powinni go załatać
Odpisz
3 maja 2025, 19:27
@Murarzowa: gdyby nie paywall to bym zweryfikował to co mówisz. A nawet jeśli tam faktycznie tak pisze to wątpię że Musk zarobił 43 MILIARDY w miesiąc
Odpisz
3 maja 2025, 20:37
@Proton_0401: zacznijmy od tego, że jego majtek spadł gwałtownie i już 5 kwietnia był poniżej 300 miliardów, a 20 dni później był z powrotem powyżej 300 miliardów.
Odpisz
3 maja 2025, 20:41
@Proton_0401: w sumie patrzę i dane są rozbieżne i latają od 320 do 380mld
Więc w sumie to chyba zależy od dnia
Odpisz
3 maja 2025, 21:21
@Murarzowa: więc co do pozycji finansowej australopiteka można uznać że to zależy
Odpisz
Edytowano - 3 maja 2025, 23:58
@Murarzowa: w sumie to nawet mając te 385 mld dolarów Musk wciąż byłby biedniejszy od australopiteka
Odpisz
4 maja 2025, 01:12
@Proton_0401: nie byłby bogatszy o 40 miliardów
Odpisz
4 maja 2025, 01:34
@Murarzowa: no właśnie jesteś w błędzie.
Odpisz
Edytowano - 8 maja 2025, 06:20
@Proton_0401: dobra nie pie....cie
czy 300 czy 380 fakt jest taki że elity mają tak dużo pieniędzy że normalny człowiek nie jest nawet w stanie pojąć tej kwoty
dlatego kapitalizm to gówno i trzeba skończyć z wyzyskiem klasy robotniczej pozdrawiam
Odpisz
8 maja 2025, 09:30
@Proton_0401: zależy od dnia i kursu.
Nie zmienia to faktu że normalny człek nie ogarnie takiego majątku.
Z drugiej strony mógłby być bogatszy, gdyż jeśli miał w kieszeni jakieś drobniaki z uprzednio używanych walut, to na dzień dzisiejszy ich wartość jest znacznie wyższa niż przeliczenie nominału. Np równowartość 5pln w fenickich czy kartagińskich monetach będzie warta znacznie więcej niż 5 zł.
Nie zmienia to faktu że opowiastki ta ma bardziej zobrazować przepaść między 1% a resztą społeczeństwa i w tym wypadku czy jest pierwszy czy drugi robi znikomą różnicę
Odpisz
9 maja 2025, 09:41
@Beowulf_: "ktoś ciężko pracował, lub zaryzykował gdy była szansa i mu się udało, dzięki czemu ma teraz więcej niż ja, który siedzę w piwnicy rodziców i nic nie mam. To wina systemu i jestem pozyskiwany!"
Odpisz
3 maja 2025, 21:33
I nie wydając ani grosza przez cały ten czas aż do dzisiaj.
Odpisz
8 maja 2025, 02:55
@Anantashesha: i pomijając inflację
Odpisz
8 maja 2025, 03:56
No właśnie nie jestem pewna.
Odpisz
8 maja 2025, 02:54
Drugim? 😳😳😳
Odpisz
7 maja 2025, 21:35
I wartość jego waluty by nie drgnęła
Odpisz
7 maja 2025, 20:31
Jak po takim czasie z taką pensją nie dał rady zainwestować oszczędności w jakiś sensowny sposób to jego wina. Poza tym to jak zmieniała się wartość pieniądza przez lata sprawia że nie da się tego porównać
Odpisz
3 maja 2025, 17:38
Nie wiem czy to prawda ale jestem zbyt leniwy żeby sprawdzić
Odpisz
3 maja 2025, 17:39
@rozwalgo: 30 000 * 12 * 3 600 000 / 4
Odpisz
3 maja 2025, 18:46
@Murarzowa: jednak * 4 200 000
Odpisz
3 maja 2025, 17:25
Musimy zjeść bogaczy i pieniądze
Odpisz
3 maja 2025, 17:37
@Dragonix18:
Odpisz
3 maja 2025, 17:35
Pojejane. Tak dosłownie, pojejane
Odpisz