Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Otis_

21 maja 2025, 22:38

Tu się prosi żart obrażający bogatych

Avatar Annika1

25 maja 2025, 06:27

@Otis_: I żądnych władzy. Tam najwyższą władzę mogły sprawować TYLKO DZIEWCZYNKI.
Nawet nie kobiety, bo te były za stare. Palpie generalnie był za stary I nie tej płci by mieć jakikolwiek realny wpływ na państwo.
W sumie to taki odwrócony thrope kochanicy rządzącej poprzez zaślepionego chłopa

Avatar Mijak

25 maja 2025, 07:04

@Annika1: Lolitkokracja, nie wiedziałem że Star Wars jest aż tak zbazowane

Avatar Annika1

25 maja 2025, 18:43

@Mijak: teoretycznie chodziło o to że miały być jeszcze nietknięte przez takie rzeczy jak chciwość, rządzą władzy czy inne co przychodzą z wiekiem. Czy coś w ten deseń. Padmę została senatorem gdy wyrosła z bycia królową.
W ogóle ona, Palptaine i Anakin to bardzo dziwne odwrócenie patriarhalnych ról. Bo pamiętajmy, że Anakin jako niewolnik/być może wyzwoleniec był zależny od niej(I innych) także mamy zachwianie pozycji władzy.

Avatar Pan_Schaboszczak

Edytowano - 25 maja 2025, 14:28

Hitler wychowywał się w pięknej, górzystej Austrii, a Stalin w równie pięknej i górzystej Gruzji, więc da się wykształcić mindset

Avatar Figarus

21 maja 2025, 23:54

Jak nie lubię SW, tak muszę przyznać, że Palpatine jest zajebistym antagonistą. Jest zły. Dlaczego? Bo taki już jest i na ...j drążyć temat. I to działa w kontekście jego osobowości i działań, owinął sobie polityków z setek światów wokół palca, a jego najwięksi wrogowie chodzili do niego na herbatkę, nie wiedząc nawet, że ich arcywróg siedzi po przeciwnej stronie stołu.

Avatar Darwidx

22 maja 2025, 03:26

@Figarus: Sam nie jestem fanem takiego rozwiązania, twórcy bardzo często robią to bo chcą być edgy (U patrzcie, nasz antagonista jest na wskroś zły !) lub nie do końca mają pomysł na rozwinięcie jego postaci. Są na prawdę dobre strony jeżeli antagonista, nawet jeśli byłby nieludzki w każdej postaci i ignorował prawa natury nie robi czegoś, bo tak. Dobrym przykładem wg. Mnie jest Visitor z Look Outside (naprawdę przyjemna gra, tbh), jest on dosłownie "Eldritch Horror", ale nie krzywdzi innych, bo tak.

Avatar Figarus

22 maja 2025, 16:27

@Darwidx: Pozwolę sobie rozwinąć myśl. To wszystko zależy od tego, jak dobrze postać jest napisana. Jakiś czas temu w tych sferach internetu po których się poruszam była dyskusja jaki rodzaj antagonisty jest obiektywnie lepszy, ,,pure evil", czy ,,broken". Dla mnie się liczy jak postać jest przedstawiana i jej cele. Bo faktycznie ,,Robię złe rzeczy, bo tak" ogólnie jest ...jowym założeniem, ale taki Palpi od zawsze był zainteresowany władzą. To, że jest z natury zły i mu to odpowiada to sprawa drugorzędna, ale cały czas był skupiony na tym, aby dążyć do tej władzy. I o dziwo wspiniał się po tej drabinie nie tylko dzięki machlojkom i manipulacji, ale też w po części w pełni legalnie. A gdy już został imperatorem nie osiadł na laurach, każąc karmić swoje ego, tylko faktycznie zajmował się sprawami imperium, jak chociażby kontrolowaniem Vadera, czy na pewno zabił Jedi, którzy mogli być elementem wywrotowym, który zagrażał nie tylko jego władzy, ale pewnemu ładowi, który zaprowadził w galaktyce. Natomiast jeśli o chodzi o ,,złamanych" złoczyńców, w tej materii uwielbiam Shigarakiego z anime Boku no hero academia. Chociaż wyżej wymieniony mocno mnie irytował przez długi czas, jego back story rzuciło nowe światło na jego postać. Nie chcę tu spojlerować zbyt mocno, ale w dużym skrócie aspirował do bycia zawodowym bohaterem jako małe dziecko, niestety, przez brak akceptacji jego pomysłów ze strony ojca i potężnej, acz niestabilnej mocy, sam zesłał na siebie tragedię. Będąc mocno pokaleczonym pięciolatkiem błąkał się kilka dni po ulicach, gdzie praktycznie nikt nie zwracał na niego uwagi, budując w nim odrazę do zwykłych ludzi, jak i bohaterów, których podziwiał. ,,Dlaczego nikt mi nie pomaga, gdzie są bohaterowie?" I tak przygarnął go nikt inny jak złoczyńca nr.1, który był i jest absudarlnie potężny. Ale Shigaraki nie widział przez praktycznie całe życie, że jest tylko jego kukiełką, ponieważ tylko on się nim zainteresował, zabrał z ulicy, wychował, ale także wpoił mu urazę do całego społeczeństwa, podsycając rozczarowanie herosami i gorycz jaką czuł do całego świata. I właśnie to tłumaczy, dlaczego jest w obecnych wydarzeniach taki egdy, nienawidzącym bohaterów i aktualnego porządku świata młodym mężczyzną. Ponieważ został niewyobrażalnie skrzywdzony będąc jeszcze przedszkolakiem, a w jego wychowaniu nie było miłości, empatii, poczucia dobra, przez co on sam został no tabebe zaprogramowany do odczuwania jedynie negatywnych emocji i poczucia wyższości.

Avatar Darwidx

22 maja 2025, 16:43

@Figarus: Dokładnie, jest kilka dobrze napisanych postaci na wskroś złych i takich z podkategorii, skorumpowanych przez grzech (Palpatine powiedziałbym że należy do drugiej kategorii, tak jak przeciętny kapitalistyczny antagonistą dążący tylko za tweet pieniądzem, on dążył tylko za władzą, miał jakiś większy plan poza szerzeniem cierpienia.)

Ale bardzo duża część to niewypały, nawet dobrze napisana postać tego typu nie wypada super w porównaniu z postacią z motywem, jak np. Generał Grievous z tej samej franczyzy, podobny do Shigarakiego bo wykorzystywany przez Sithów, praktycznie walczący w słusznej sprawie jednocześnie przymierzając się "z tymi złymi". Wg. Mnie, najlepszym powodem by napisać postać bez motywu, jest szerzenie korupcji by tworzyć więcej postaci z motywem, jest to bardzo częsta cecha wielu dzieł.

Avatar Figarus

22 maja 2025, 18:17

@Darwidx: Zło, które długoterminowo wychodzi na dobre... Heh.

Avatar Annika1

25 maja 2025, 06:21

@Darwidx: no i plot twist. Początkowo imperator nie był nawet "tym złym" per se. Owszem był antagonistą i wrogiem ale nie złoczyńcom. Imperium nie było złe, bo było Złe.
Setting był bardziej o bezwzględnych ludziach w systemie (Tarkin) i młodych, którzy w różny sposób i z różnych powodów są przeciwko systemowi (Han, Leia i Luke). Imperator był bardziej siłą napędową dla ludzi takich jak Tarkin czy Vader. Trochę jakby uosobieniem systemu.
Ale film się przyjął i zaczęła się robić z niego trylogia (a potem spinoffowe komiksy i książki) No i potrzeba było jakiegoś głównego winnego wszelkich nieszczęść. I jak przy każdym przewrocie, władcą był doskonały do tej funkcji.
A potem przyszły prequele i z "najgorszego zła" zrobiły polityka...
To trzeba było ciekawe zagranie. Przynajmniej aspekt "wszystko dla wladzy" został zachowany.

Avatar Hazer

Edytowano - 24 maja 2025, 21:23

Może nie chciało mu się stać w kolejce do kasy

Avatar Endev

24 maja 2025, 20:03

Może mieszkał po ciemnej stronie planety.

Avatar kokomando

24 maja 2025, 15:49

W starym kanonie było tak że jego ojciec to był straszny kawał ...ja, więc mogę to zrozumieć. Nie wiem jak to wygląda w tym nowym kanonie.

Avatar Talerz

24 maja 2025, 10:59

Pewnie go nie chcieli wybierać do drużyny na wfie albo coś

Avatar Ostatni_Klon

Edytowano - 21 maja 2025, 22:36

A czytałeś nowelkę o Plagueisie? Tam masz praktycznie całe jego backstory

Avatar ultron64

21 maja 2025, 22:37

@Ostatni_Klon: Jedna z najlepszych książek z EU.

Avatar Dexter_Ward

21 maja 2025, 22:44

@Ostatni_Klon: Trzeba w końcu legendy nadrobić

Avatar PanPiernik

22 maja 2025, 10:57

@Ostatni_Klon: niestety z legend nie czytałem praktycznie niczego poza tymi komiksami z lat 70 które wyszły w trakcie i krótko po nowej nadziei

Avatar shadowbio

22 maja 2025, 10:51

Na obrazku tłoczna zabudowa
Pewnie miał dużo sąsiadów, a każdy sąsiad to wróg najwiekszy

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar PanPiernik
Dodane przez: PanPiernik

Niezniszczalne

Nie są aż takie pyszne

Były nóżki, nie ma nóżek

To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool

Szybki jak błyskawica

Fergus

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka