@Dexter_Ward: Wydaje mi się, że to błędne użycie, a stypa i pogrzeb to dwie różne rzeczy. Pogrzeb to chowanie w ziemi (opcjonalnie z mszą wcześniej) a stypa to uczta później.
@Dexter_Ward: I nagle wbija szwagier pyta co tu taka stypa
Że spotkał komornika co go o somsiada pytał
Widocznie się pomylił kiedy pukał do Grażyny
Siadaj szwagier z nami, Graża zrobi kapuczyny
W piwnicy mamy składzik cud bimberku teściowego
Co zza grobu mógłby podnieść niejednego umarłego
Dziewięćdziesiąt dziewięć groszy, to zostało do pierwszego
Nie zapłacę tym złodziejom, szwagier polej!
Komentarze
Odśwież3 sierpnia 2025, 13:30
Chyba powinno być "nudno jak na stypie".
Odpisz
31 lipca 2025, 11:25
To w końcu na stypie, czy na pogrzebie?
Odpisz
31 lipca 2025, 16:00
@Tajdeus:
Odpisz
1 sierpnia 2025, 17:42
@Tajdeus:
odpowiadając dzięki cioci wikipedii
Odpisz
1 sierpnia 2025, 17:42
@Tajdeus:
czasem używa się słowa stypa jak synonim pogrzebu
Odpisz
1 sierpnia 2025, 18:25
@Dexter_Ward: Wydaje mi się, że to błędne użycie, a stypa i pogrzeb to dwie różne rzeczy. Pogrzeb to chowanie w ziemi (opcjonalnie z mszą wcześniej) a stypa to uczta później.
Odpisz
3 sierpnia 2025, 10:26
@Dexter_Ward: I nagle wbija szwagier pyta co tu taka stypa
Że spotkał komornika co go o somsiada pytał
Widocznie się pomylił kiedy pukał do Grażyny
Siadaj szwagier z nami, Graża zrobi kapuczyny
W piwnicy mamy składzik cud bimberku teściowego
Co zza grobu mógłby podnieść niejednego umarłego
Dziewięćdziesiąt dziewięć groszy, to zostało do pierwszego
Nie zapłacę tym złodziejom, szwagier polej!
Odpisz