@Myszkapl: Odkąd mam zmywarkę to uważam, że to jest duża i bardzo droga suszarka na pranie XD Mimo tego, że całą zabudowę w kuchni mam od Beko, o którym złego słowa (prawie) nie mogę powiedzieć, to zmywarka wypada na tle wszystkich innych urządzeń najgorzej. O ile pierwotnie się nie przemyje talerza to zostają na nim resztki jedzenia, z garnkami i tak jest walka by się tłuszczu ręcznie pozbyć, a kubek po kawie jak go również wstępnie nie umyję to zmywarka sobie nie poradzi z tym by go doczyścić w niektórych przypadkach, a to i tak jest trochę dziwne, że muszę tak wstępnie umyć naczynia by i tak jest w zmywarce 1-1,5h potrzymać. Tak teraz sobie myślę, że lepszą inwestycją byłby dwukomorowy zlew.
@Myszkapl: Może i nie powinny, ale zostają. Używam dobrych kapsułek i dobrego nabłyszczacza do naczyń itd. Problem w tym, że naczynia w zlewie można być na bieżąco, zresztą powinno się (duh), a zmywarka wymusza by jednak one trochę poczekały, szczególnie w przypadku niewielkiego gospodarstwa domowego gdzie tych naczyń tyle nie idzie. Także zdarzy się, że jakieś gęstsze sosy czy coś w tym stylu mogą jednak zostać po myciu. Zostaje więc wstępne przemywanie naczyń przed wsadzeniem ich do zmywarki (co w sumie sprowadza się do tego, że myjesz naczynia, ale tak nie do końca by zmywarka miała co robić) albo druga opcja czyli nastawianie zmywarki po włożeniu kilku naczyń, a to mija się z celem zmywarki, która ma pomóc w oszczędzaniu wody podczas samego mycia naczyń XD Dlatego dla mnie to k....sko droga suszarka na naczynia po prostu
Komentarze
Odśwież27 września 2025, 08:57
Ja pi*rdolę zdelegalizować zmywanie
Odpisz
26 września 2025, 10:04
Zmywarka to podstawa
Odpisz
26 września 2025, 10:07
@Myszkapl: przy dużym garnku, albo potężnych zaschnięciach może być problem.
Odpisz
26 września 2025, 10:51
@Myszkapl: Odkąd mam zmywarkę to uważam, że to jest duża i bardzo droga suszarka na pranie XD Mimo tego, że całą zabudowę w kuchni mam od Beko, o którym złego słowa (prawie) nie mogę powiedzieć, to zmywarka wypada na tle wszystkich innych urządzeń najgorzej. O ile pierwotnie się nie przemyje talerza to zostają na nim resztki jedzenia, z garnkami i tak jest walka by się tłuszczu ręcznie pozbyć, a kubek po kawie jak go również wstępnie nie umyję to zmywarka sobie nie poradzi z tym by go doczyścić w niektórych przypadkach, a to i tak jest trochę dziwne, że muszę tak wstępnie umyć naczynia by i tak jest w zmywarce 1-1,5h potrzymać. Tak teraz sobie myślę, że lepszą inwestycją byłby dwukomorowy zlew.
Odpisz
26 września 2025, 11:37
@Lacoste: Jezu XDDD Suszarka na naczynia* nie na pranie XD Mój błąd
Odpisz
26 września 2025, 18:21
@Lacoste: To masz złą zmywarkę, lub nie umiesz o nią zadbać. Nie powinny zostać żadne resztki jedzenia po zmywaniu
Odpisz
26 września 2025, 18:22
@Jefte: Przy 10 litrowym garnku i przypalonych patelniach nigdy nie miałam problemów
Odpisz
26 września 2025, 20:45
@Myszkapl: Może i nie powinny, ale zostają. Używam dobrych kapsułek i dobrego nabłyszczacza do naczyń itd. Problem w tym, że naczynia w zlewie można być na bieżąco, zresztą powinno się (duh), a zmywarka wymusza by jednak one trochę poczekały, szczególnie w przypadku niewielkiego gospodarstwa domowego gdzie tych naczyń tyle nie idzie. Także zdarzy się, że jakieś gęstsze sosy czy coś w tym stylu mogą jednak zostać po myciu. Zostaje więc wstępne przemywanie naczyń przed wsadzeniem ich do zmywarki (co w sumie sprowadza się do tego, że myjesz naczynia, ale tak nie do końca by zmywarka miała co robić) albo druga opcja czyli nastawianie zmywarki po włożeniu kilku naczyń, a to mija się z celem zmywarki, która ma pomóc w oszczędzaniu wody podczas samego mycia naczyń XD Dlatego dla mnie to k....sko droga suszarka na naczynia po prostu
Odpisz
26 września 2025, 23:02
@Lacoste: Ja nie przemywam, a naczynia z poniedziałku puszczam w zmywarce w piątek i nie mam problemów
Odpisz
26 września 2025, 10:01
Jeszcze przypalony po budyniu albo po zaschniętej kaszy.
Odpisz
26 września 2025, 10:04
@Jefte: Zalewasz wodą i zostawiasz do jutra ez
Odpisz
26 września 2025, 10:07
@Myszkapl: następnego dnia zapominasz, że zalałeś. Wylewasz więc (po kilku dniach) wodę z resztkami i powtarzasz proces.
Odpisz
26 września 2025, 18:52
@Jefte: To gdzie to odkładasz że zapominasz?
Odpisz
26 września 2025, 16:43
gorzej... łyżka
Odpisz
26 września 2025, 12:44
*Przypalona patelnia
Odpisz