Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Nie tym razem, nie po tym co robiłeś z betoniarką
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Za co ta premia
I po kłopocie
Nigdy na to nie wpadną
To będzie bolało
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież29 września 2025, 19:48
Nie oszukujmy się - już Przebudzenie Mocy zarobiło na siebie wyłącznie przez hype i oczekiwania stęsknionych fanów. Natomiast znacznie lepsze produkcje pokroju wyśmienitego Rogue One, genialnego Andora czy nawet niezłego Hana Solo zarabiały gorzej przez zawód poprzednimi produkcjami.
Odpisz
30 września 2025, 08:01
@niggiddu: Prequele też zarobiły wyłącznie przez nostalgię i popularność marki, bo ich wartość artystyczna była wiadoma. Ale jakoś nie zabiły marki, bo nie podążał za nimi tłum średnich produkcji o postaciach które nikogo nie obchodzą.
Odpisz
30 września 2025, 09:22
@Tajdeus: no nie wiem. Co prawda jakość scenariusza, aktorstwa i efektów była nierówna, ale znacząco rozbudowały uniwersum pod względem historii i stylistyki, praktycznie utworzyły wyobrażenie fanów o tym jak powinny wyglądać bitwy w kosmosie i walki na miecze świetlne. W przeciwieństwie do disneyowskich sequeli miały własną jakość i styl, choć nie były idealne.
Odpisz
30 września 2025, 09:25
@Tajdeus: poza tym niedawno Disney zarobił sporo wypuszczając ponownie do kin Zemstę Sithów. Taki sukces po latach nie wynikałby z nostalgii wyłącznie do oryginalnej trylogii.
Odpisz
30 września 2025, 09:50
@niggiddu: Och, co do powodu ponownego sukcesu Zemsty Sithów nie byłbym pewien. W końcu to pokolenie, które oglądało prequele za dziecka, dorosło już dość, by samemu czuć do nich nostalgię.
Ale nie zaprzeczę, że prequele miały styl i fantastycznie rozbudowały uniwersum o całą epokę. Jednak cóż z tego, skoro ich odbiór w chwili wejścia do kin był... jaki był. Przeciętnemu zjadaczowi popcornu bardziej przeszkadzał Jar Jar i drewniany Anakin niż wciągał go świat Republiki.
Odpisz
30 września 2025, 12:29
@Tajdeus: Boohoo, prequele złe, boohoo, jestem taki stary i zgrzybiały
Prequele były bardzo dobre, zaakceptuj to wreszcie. Miały wady - tak samo jak oryginalna trylogia i wszystkie filmy świata - ale były bardzo dobre.
Odpisz
30 września 2025, 13:12
@Anantashesha: https://www.youtube.com/watch?v=GwYwJ8CcQH0
Odpisz
30 września 2025, 20:04
@Tajdeus: xD
Tak, powiedziałam że ma wady
K*rwa, trzy długie filmy, a ty wysyłasz 9 sekund jako dowód że całe są ch*jowe xD
Odpisz
1 października 2025, 06:53
@Anantashesha: A ja nie napisałem, że prequele są złe. Ani razu. Napisałem tylko, że ich recepcja była "jaka była", bo zwyczajni oglądacze, którzy nie są fanami marki, bardziej zrazili się marnym pisaniem postaci i drewnianym aktorstwem (podałem przykład) niż ciekawym rozbudowywaniem uniwersum.
Serio, mogli byśmy się tak kłócić, bo to naprawdę udany bait z twojej strony, ale sęk w tym, że ja mam rację (prequele mają wady i zostały za nie zmieszane z błotem) a ty nie (myślisz, że ja też mieszam z błotem średniaki, do których masz nostalgię). Nie masz na mnie argumentu, więc czym się tu przejmować.
Odpisz
1 października 2025, 09:25
@Tajdeus: Oczywiście. Ja jestem taka zła i baituję a poza tym mam nostalgię a w ogóle to ty nic takiego nie powiedziałeś i masz rację!!!!1!!
Weź xD
Odpisz
Edytowano - 1 października 2025, 10:45
@Anantashesha: Dokładnie.
"xD".
Odpisz
1 października 2025, 14:42
@Tajdeus: xDDDDD
Odpisz
1 października 2025, 15:07
@Anantashesha: Jedyna poprawna odpowiedź.
Odpisz
30 września 2025, 12:28
Jak widać, wszyscy się starzeją i stają ponurakami.
Odpisz
30 września 2025, 13:03
@Anantashesha: to też, ale tutaj większe znaczenie ma fakt wyraźnego spadku jakości. I nie mówię tu o poprawności politycznej - nawet bez niej nowe wysokobudżetowe filmy (nawet poza SW i w ogóle Disneyem) często są zwyczajnie kiepskie pod względem technicznym, zwłaszcza scenariuszowym.
Odpisz
30 września 2025, 20:06
@niggiddu: Imo dużo większy wpływ ma buraczenie i grzybienie fanbase'u. Osoba która po prostu widzi w czymś jakieś wady nie ma problemu w tym żeby ktoś inny cieszył się czymś co jej się nie podoba.
Odpisz
30 września 2025, 21:15
@Anantashesha: Tylko właśnie tych osób cieszących się zbyt wiele nie ma, co widać po spadającej oglądalności i stratach finansowych kolejnych produkcji. Nie jest to problem widzów, bo ci na ogół nie narzekają na wszystko tylko przerzucają uwagę na lepiej wykonane i bardziej obiecujące franczyzy. Swego czasu Disney chwilowo odzyskał oglądalność wśród fanów SW dzięki "Mandalorian", co jednak zostało ponownie zaprzepaszczone kolejnymi, coraz gorszymi serialami, i teraz już prawdopodobnie nieprędko znów odzyska stracone zaufanie fanów. To jak relacja z toksycznym partnerem - nawet jeśli od czasu do czasu bywa miły i kochany, to po coraz liczniejszych i coraz gorszych ekscesach w końcu miłość się wypala i pozostaje podejrzliwość wobec nadużywanych sztuczek.
Poza tym "a mi się podoba" nie jest argumentem w dyskusji o technicznej jakości. Każdy ma prawo lubić wszystko, stąd mamy kategorię guily pleasure - lubimy coś oglądać, ale też przyznajemy, że to coś jest zwyczajnie źle zrobione. Powstała już masa analiz problemów disneyowskich SW, ze znacznie mniej subiektywnymi i znacznie bardziej rzetelnymi komentarzami od zwykłego "nie podoba mi się to gówno".
Odpisz
30 września 2025, 22:48
@niggiddu: Mówimy o zupełnie czym innym.
Odpisz
28 września 2025, 00:32
To oni mają zamiar wypuścić jakieś filmy?
Odpisz
Edytowano - 30 września 2025, 08:01
@sss96: Tak. Jeden, złożony z odrzuconych scen z najpopularniejszego serialu.
Odpisz
30 września 2025, 13:17
@Tajdeus: Aktualizacja: przepraszam, pomyliło mi się z polskim filmem "Wiedźmin".
Odpisz
29 września 2025, 21:37
Woke Disney wszystko zjejał
Odpisz
30 września 2025, 07:59
@DHF1232: Nie przez woke tylko przez nadmiar treści. Ale i jedno i drugie motywowane chciwością.
Odpisz
30 września 2025, 12:30
@Tajdeus: @DHF1232: Fleksowanie się tym że uważasz woke za coś złego jest jak fleksowanie się tym że uważasz nazizm za coś dobrego.
Odpisz
30 września 2025, 13:12
@Anantashesha: Tu akurat nie powiedziałem, że jest zły, tylko że jest wprowadzany przez korporacje nie dla "przebudzenia", tylko dla reklamy i rozgłosu.
Ale tak, uważam go za, mówiąc pokrótce, zły.
Odpisz
29 września 2025, 19:22
a to jest jakiś nowy zwiastun?
Odpisz
Edytowano - 27 września 2025, 22:09
Filoni do wyebania po prostu i to całe jego Mandoverse
2 sezony Mando mu wyszły i nic więcej
Odpisz
27 września 2025, 22:05
W którym wyszedł ostatni jedi?
Odpisz
27 września 2025, 22:09
@Otis_: 2017
😬
Odpisz