Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar niggiddu

29 września 2025, 19:48

Nie oszukujmy się - już Przebudzenie Mocy zarobiło na siebie wyłącznie przez hype i oczekiwania stęsknionych fanów. Natomiast znacznie lepsze produkcje pokroju wyśmienitego Rogue One, genialnego Andora czy nawet niezłego Hana Solo zarabiały gorzej przez zawód poprzednimi produkcjami.

Avatar Tajdeus

30 września 2025, 08:01

@niggiddu: Prequele też zarobiły wyłącznie przez nostalgię i popularność marki, bo ich wartość artystyczna była wiadoma. Ale jakoś nie zabiły marki, bo nie podążał za nimi tłum średnich produkcji o postaciach które nikogo nie obchodzą.

Avatar niggiddu

30 września 2025, 09:22

@Tajdeus: no nie wiem. Co prawda jakość scenariusza, aktorstwa i efektów była nierówna, ale znacząco rozbudowały uniwersum pod względem historii i stylistyki, praktycznie utworzyły wyobrażenie fanów o tym jak powinny wyglądać bitwy w kosmosie i walki na miecze świetlne. W przeciwieństwie do disneyowskich sequeli miały własną jakość i styl, choć nie były idealne.

Avatar niggiddu

30 września 2025, 09:25

@Tajdeus: poza tym niedawno Disney zarobił sporo wypuszczając ponownie do kin Zemstę Sithów. Taki sukces po latach nie wynikałby z nostalgii wyłącznie do oryginalnej trylogii.

Avatar Tajdeus

30 września 2025, 09:50

@niggiddu: Och, co do powodu ponownego sukcesu Zemsty Sithów nie byłbym pewien. W końcu to pokolenie, które oglądało prequele za dziecka, dorosło już dość, by samemu czuć do nich nostalgię.
Ale nie zaprzeczę, że prequele miały styl i fantastycznie rozbudowały uniwersum o całą epokę. Jednak cóż z tego, skoro ich odbiór w chwili wejścia do kin był... jaki był. Przeciętnemu zjadaczowi popcornu bardziej przeszkadzał Jar Jar i drewniany Anakin niż wciągał go świat Republiki.

Avatar Anantashesha

30 września 2025, 12:29

@Tajdeus: Boohoo, prequele złe, boohoo, jestem taki stary i zgrzybiały
Prequele były bardzo dobre, zaakceptuj to wreszcie. Miały wady - tak samo jak oryginalna trylogia i wszystkie filmy świata - ale były bardzo dobre.

Avatar Anantashesha

30 września 2025, 20:04

@Tajdeus: xD
Tak, powiedziałam że ma wady
K*rwa, trzy długie filmy, a ty wysyłasz 9 sekund jako dowód że całe są ch*jowe xD

Avatar Tajdeus

1 października 2025, 06:53

@Anantashesha: A ja nie napisałem, że prequele są złe. Ani razu. Napisałem tylko, że ich recepcja była "jaka była", bo zwyczajni oglądacze, którzy nie są fanami marki, bardziej zrazili się marnym pisaniem postaci i drewnianym aktorstwem (podałem przykład) niż ciekawym rozbudowywaniem uniwersum.
Serio, mogli byśmy się tak kłócić, bo to naprawdę udany bait z twojej strony, ale sęk w tym, że ja mam rację (prequele mają wady i zostały za nie zmieszane z błotem) a ty nie (myślisz, że ja też mieszam z błotem średniaki, do których masz nostalgię). Nie masz na mnie argumentu, więc czym się tu przejmować.

Avatar Anantashesha

1 października 2025, 09:25

@Tajdeus: Oczywiście. Ja jestem taka zła i baituję a poza tym mam nostalgię a w ogóle to ty nic takiego nie powiedziałeś i masz rację!!!!1!!
Weź xD

Avatar Tajdeus

Edytowano - 1 października 2025, 10:45

@Anantashesha: Dokładnie.
"xD".

komentarz obrazkowy

Avatar Anantashesha

1 października 2025, 14:42

@Tajdeus: xDDDDD

Avatar Tajdeus

1 października 2025, 15:07

@Anantashesha: Jedyna poprawna odpowiedź.

Avatar Anantashesha

30 września 2025, 12:28

Jak widać, wszyscy się starzeją i stają ponurakami.

Avatar niggiddu

30 września 2025, 13:03

@Anantashesha: to też, ale tutaj większe znaczenie ma fakt wyraźnego spadku jakości. I nie mówię tu o poprawności politycznej - nawet bez niej nowe wysokobudżetowe filmy (nawet poza SW i w ogóle Disneyem) często są zwyczajnie kiepskie pod względem technicznym, zwłaszcza scenariuszowym.

Avatar Anantashesha

30 września 2025, 20:06

@niggiddu: Imo dużo większy wpływ ma buraczenie i grzybienie fanbase'u. Osoba która po prostu widzi w czymś jakieś wady nie ma problemu w tym żeby ktoś inny cieszył się czymś co jej się nie podoba.

Avatar niggiddu

30 września 2025, 21:15

@Anantashesha: Tylko właśnie tych osób cieszących się zbyt wiele nie ma, co widać po spadającej oglądalności i stratach finansowych kolejnych produkcji. Nie jest to problem widzów, bo ci na ogół nie narzekają na wszystko tylko przerzucają uwagę na lepiej wykonane i bardziej obiecujące franczyzy. Swego czasu Disney chwilowo odzyskał oglądalność wśród fanów SW dzięki "Mandalorian", co jednak zostało ponownie zaprzepaszczone kolejnymi, coraz gorszymi serialami, i teraz już prawdopodobnie nieprędko znów odzyska stracone zaufanie fanów. To jak relacja z toksycznym partnerem - nawet jeśli od czasu do czasu bywa miły i kochany, to po coraz liczniejszych i coraz gorszych ekscesach w końcu miłość się wypala i pozostaje podejrzliwość wobec nadużywanych sztuczek.

Poza tym "a mi się podoba" nie jest argumentem w dyskusji o technicznej jakości. Każdy ma prawo lubić wszystko, stąd mamy kategorię guily pleasure - lubimy coś oglądać, ale też przyznajemy, że to coś jest zwyczajnie źle zrobione. Powstała już masa analiz problemów disneyowskich SW, ze znacznie mniej subiektywnymi i znacznie bardziej rzetelnymi komentarzami od zwykłego "nie podoba mi się to gówno".

Avatar Anantashesha

30 września 2025, 22:48

@niggiddu: Mówimy o zupełnie czym innym.

Avatar sss96

28 września 2025, 00:32

To oni mają zamiar wypuścić jakieś filmy?

Avatar Tajdeus

Edytowano - 30 września 2025, 08:01

@sss96: Tak. Jeden, złożony z odrzuconych scen z najpopularniejszego serialu.

Avatar Tajdeus

30 września 2025, 13:17

@Tajdeus: Aktualizacja: przepraszam, pomyliło mi się z polskim filmem "Wiedźmin".

Avatar DHF1232

29 września 2025, 21:37

Woke Disney wszystko zjejał

Avatar Tajdeus

30 września 2025, 07:59

@DHF1232: Nie przez woke tylko przez nadmiar treści. Ale i jedno i drugie motywowane chciwością.

Avatar Anantashesha

30 września 2025, 12:30

@Tajdeus: @DHF1232: Fleksowanie się tym że uważasz woke za coś złego jest jak fleksowanie się tym że uważasz nazizm za coś dobrego.

Avatar Tajdeus

30 września 2025, 13:12

@Anantashesha: Tu akurat nie powiedziałem, że jest zły, tylko że jest wprowadzany przez korporacje nie dla "przebudzenia", tylko dla reklamy i rozgłosu.
Ale tak, uważam go za, mówiąc pokrótce, zły.

Avatar GramDaniel

29 września 2025, 19:22

a to jest jakiś nowy zwiastun?

Avatar PanPiernik

Edytowano - 27 września 2025, 22:09

Filoni do wyebania po prostu i to całe jego Mandoverse
2 sezony Mando mu wyszły i nic więcej

Avatar Otis_

27 września 2025, 22:05

W którym wyszedł ostatni jedi?

Avatar PanPiernik

27 września 2025, 22:09

@Otis_: 2017
😬

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar MemeMan69
Dodane przez: MemeMan69

Nie tym razem, nie po tym co robiłeś z betoniarką

Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają

Za co ta premia

I po kłopocie

Nigdy na to nie wpadną

To będzie bolało

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka