Tak, zgadza się, jestem psem, lecz nikt w Internecie o tym nie wie
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Z klasą się trzeba urodzić
Jakby trochę nie fair
To musiało być męczące
Powodzenia
Zróbcie tak, gorzej i tak nie będzie
Tacy sami, a ściana między nami
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież25 listopada 2025, 13:19
Nie istnieje, wymyślono ją w oświeceniu we Francji żeby uzasadnić samowolkę króla
Odpisz
Edytowano - 21 listopada 2025, 09:27
Możesz się zrzec obywatelstwa i nie być obywatelem żadnego kraju (bezpaństwowiec), ale wtedy nie będziesz miał żadnych praw (nie tylko obowiązków), np. przez brak posiadania ważnych dokumentów nie będziesz mógł posiadać własności mieszkalnej, posiadać konta w banku, podjąć legalnej pracy i mozna jeszcze wiele wymieniać. Chyba jednak się opłaca bardziej poszukać odpowiadającego ci kraju niż w ogóle nie być obywatelem. No chyba że potrafisz żyć na prawdziwym pustkowiu
Odpisz
19 listopada 2025, 20:42
To się nazywa państwo i w nim żyjesz.
Jak ci się nie chce to spieprzaj gdzieś na pustynię
Odpisz
19 listopada 2025, 20:46
@Murarzowa: Nawet pustynie są zajęte przez państwa, więc to nic nie da.
Odpisz
Edytowano - 19 listopada 2025, 20:50
@Murarzowa: wystarczy za granicę.
Jest dużo rajów na ziemi. Najważniejsze jest wybrać swój
Odpisz
19 listopada 2025, 20:50
@Riwbeda: Ale ty wiesz, że są miejsca tak odległe od cywilizacji, że nikt nie będzie wiedzieć, że tam jesteś?
Z resztą jak ci się tak nie podoba to wyjedź do USA, Korei południowej, Japonii albo Brazylii.
Tylko w Japonii nie wsiądź do pociągu przypadkiem.
Odpisz
19 listopada 2025, 20:52
@Murarzowa: a celowo może?
Odpisz
19 listopada 2025, 20:55
@JaJestemZWami: jak zrobi celowo to jest hipokrytą
Odpisz
19 listopada 2025, 21:00
@Murarzowa: Jako alternatywę dla państwa wymieniasz inne państwa xd
Odpisz
19 listopada 2025, 21:00
@Riwbeda: Jest jeden fragment Sahary pomiędzy Sudanem i Egiptem, którego nikt nie chce.
Inna sprawa, że tam gówno jest - jakiś pagórek, kilka suchych badyli i trochę flag powbijanych przez turystów.
Odpisz
19 listopada 2025, 21:01
@Murarzowa: A tam śmierć z pragnienia
Odpisz
19 listopada 2025, 21:20
@Riwbeda: możesz zamieszkać na morzu
Odpisz
Edytowano - 19 listopada 2025, 21:27
@JaJestemZWami: może zwyczajnie spie....ić z Polski do jakiegoś losowego lasu gdzie nikt go nie znajdzie ale będzie teraz udawać, że to ma jakieś znaczenie jak na mapie to jest państwo. Mimo, że absolutnie będzie poza prawem i najpewniej zdechnie z głodu ale ...j bo nie potrafi pojąć, że ludzie na przestrzeni ewolucji uformowali państwa bo było to optymalne i korzystne dla k...a całej populacji.
Ale to trzeba być jełopem żeby tego nie rozumieć i patrząc po profilu riwbiedy nie dziwi mnie to bo nie pojmuje, że jego nawiązująca do asterixa fantazja o marchewkach jest bardziej realistyczna pod systemem komunistycznym niż kapitalistycznym bo może posiadać własność personalną, a marchewki, pole i maszyny rolnicze to są środki produkcji które też mu przysługują.
A ja nawet nie jestem jakaś pro komunistyczna bo ten system ma problemu ze skalą. Tylko jak się nie ma pojęcia o czym się pie....i to ten system się krytykuje na poziomie riwibiedy.
Odpisz
20 listopada 2025, 21:23
@Murarzowa: wolę gdzieś na stępy
Lub bagna
Odpisz
20 listopada 2025, 22:34
@JaJestemZWami: legalnie moze wypierjajać do ameryki w szczyty i zostac czlowiekiem gór.
tylko jest pytanie czy lubi niedzwiedzie i rosomaki
Odpisz
21 listopada 2025, 01:53
@InDoroWeTrust: a jest internet? Bo brzmi ciekawie
Odpisz
20 listopada 2025, 21:15
Where anatashea
Odpisz
20 listopada 2025, 21:20
@PazDaniXxXx: Podejrzewam, iż odbywa stosunek płciowy z kapitalizmem.
Odpisz
20 listopada 2025, 21:00
Jej, główna i to jak szybko OwO
Odpisz
Edytowano - 19 listopada 2025, 21:30
Poszukaj rozumu i godności człowieka, gdyby nie państwo to byś nie żył, albo byś robił za niewolnika dla silniejszych od ciebie, nie wiem co gorsze
Jedyne co znajdziesz poza państwową jurysdykcją to umowę że silniejszy fizycznie od ciebie może ci zrobić co zechce, bo wszystkie zalety jakie byś znalazł braku państwa są zbijane przez to że k...a nie żyjesz, no rzeczywiście wygrana
Znalazł się anarchista który by jednej zimy bez państwa nie przeżył bo nie miałby domu, ogrzewania, leków i ochrony przed kibolami idącymi mu spuścić wpie....
Odpisz
Edytowano - 19 listopada 2025, 21:52
@Towarzysz777: Ale co innego państwo chroniące obywateli, a co innego ich okradające i biorące kasę do kieszeni.
Z dronami mamy doskonały przykład.
Odpisz
Edytowano - 19 listopada 2025, 21:54
@Odesski: Nie ma różnicy, dopóki oba zapewniają funkcjonowanie państwa bez którego byś nie przetrwał. Lepsze państwo takie niż żadne. To że rząd kradnie to żadna nowość, ale założenie że jakikolwiek by nie kradł to już nowość, bo to utopia. Jest różnica o 180° w chęci zniesienia państwa czy władzy, a poprawienia ich żeby mniej kradli, bo to drugie ma same zalety, a to pierwsze same wady.
Odpisz
19 listopada 2025, 21:58
@Towarzysz777: Masz rację, tylko problem polega na tym, że teraz mamy apogeum złodziejostwa już bez wchodzenia w politykę.
A co do anarchii, to...
Pewnie część ludzi by zmarła z głodu, kolejna zabita przez innych lub zwierzęta itd. Problemem anarchii jest jej nierealność. Bo gdyby upadł rząd, powstał by kartel. Po upadku kartelu była by mafia i tak niestety bez końca.
Odpisz
Edytowano - 19 listopada 2025, 22:09
@Odesski: Problemem anarchii jest też brak zalet, gdyby była osiągnięta. Jak bez szkół i uniwersytetów ludzkość by się rozwijała? A szkoły i uniwersytety same w sobie działają jak państwo -> jeśli istniały by bez państwa to same by nim były, rektor to prezydent, dziekani to ministrowie. To może bez szkół? Może bez fabryk bo tam też musi być stopień zarządzania i hierarchia? Może bez niczego? Bo nie da się zrobić grupy powyżej 2 osób gdzie każdy jest równy, człowiek jest zwierzęciem stadnym a stado zawsze ma hierarchię. A tam gdzie hierarchia tam władza, a tam gdzie władza tam jej wykorzystywanie dla własnych potrzeb więc ucisk niżej położonych w hierarchii. Mówienie że anarchia ma zalety to jak mówienie że system w którym nie ma zła, głodu, wojny, wszyscy są szczęśliwi i mądrzy, rozwinięci, robią co kochają itd. ma zalety
NO MA, BO ZŁOŻYLIŚMY GO Z ZALET. Systemy nie tworzyły się by mieć jak najwięcej zalet, systemy tworzyły się z wadami i zaletami i próbowały dopiero wtedy redukować wady, a mnożyć zalety, więc żaden system nie powstał by nagle pełen zalet.
Jeśli nazwiemy anarchię utopią i że jedynym problemem w niej jest to że jest nieosiągalna to czym się różni od komunizmu? Czym od kapitalizmu? Przecież w nich też możemy powiedzieć że będą same zalety, a jak mi wymienisz wadę to ci powiem że ona nie istnieje bo w utopii wady nie istnieją. Bach każda utopia jest sobie równa, żadna nie jest gorsza ani lepsza więc wszystkie są...tym samym, więc teraz uwaga -> wyjebmy pojęcie anarchii z tej utopii i zostawmy po prostu utopię jako coś ponad systemami, system idealny, nie będący ewolucją jednego tylko systemu, w tym przypadku anarchii, bo utopia nie jest osiągalna przez żadnen system więc po co rozważać "a może, a gdyby..." Po prostu nie.
Takie gadanie jest szkodliwe bo to naciąganie ideologii jak gaci starego by dać fałszywą nadzieję buntowniczym gówniakom, że do tej utopii da się dążyć albo że warto się chociaż nad nią pochylić. Nie warto
Ale szanuję za chęć i możliwość dyskusji
Odpisz
20 listopada 2025, 07:26
@Towarzysz777: Również szanuję i dzięki za możliwość inteligentnej rozmowy
Odpisz
19 listopada 2025, 22:40
Ależ tu się niektórym Syndrom Sztokholmski odpalił. Przykre.
Odpisz
19 listopada 2025, 20:50
A ty dalej bądź patryjota i pracuj za najniższą krajową abl o i mniej bez żadnych perspektyw
Odpisz
Edytowano - 19 listopada 2025, 21:19
@JaJestemZWami: w Holandii najniższa krajowa to ponad 14 euro a ja bez doświadczenia mam 17 ez mi te strzałkę w dół 😎
Odpisz
Edytowano - 19 listopada 2025, 20:35
Odrzuć społeczeństwo
Żyj w lesie
Wysyłaj bomby do skrzynek pocztowych polityków i do willi multimiliarderów 👍🏿
Odpisz
19 listopada 2025, 20:49
@MemyLubieMemy: Baza
Odpisz
19 listopada 2025, 20:28
Nie jesteś zwykłym psem
Jesteś gadającym dogiem niemieckim z czarną dziurą w żołądku
Odpisz
19 listopada 2025, 20:30
@Madonix: Akurat idę coś zjeść : 3
Odpisz
19 listopada 2025, 20:40
@Riwbeda: smacznego
Odpisz
19 listopada 2025, 20:35
Riwbeda żyje 😛
Odpisz
19 listopada 2025, 20:33
czesc kawento
Odpisz