@Oscypkowy: ani jedno ani drugie nie ma nic wspólnego z demokracja
Demokracja to rządy ludu, całego ludu, wszystkich obywateli
Komunizm zakładał totalitaryzm
A oligarchia to rządy najzamozniejszej warstwy społecznej
@Grzanason: dzieci nie mają prawa głosu, dlatego nie mogę głosować, to chyba rzecz oczywista
Tak samo było od samego początku istnienia demokracji, głosować mógł obywatel, czyli dorosły mężczyzna mający oboje rodziców z Aten
Dzisiaj obywatelem jest ten, co ma obywatelstwo
Ale przy głosowaniu dalej obowiązuje wiek, czyli bycie dorosłym
@Madonix: do głosowania nie był potrzebny żaden mająte, jak mówi stare przesłowie szlachcic na zagrodzi był równy wojewodzie, więc to nie była oligarchia
Komentarze
Odśwież4 grudnia 2025, 13:22
A poloniści i tak będą walić gruchę do tamtych czasów xd
Odpisz
3 grudnia 2025, 21:48
Ciekawe kto opłacał tych co mówili Liberum Veto, hmmm...
Odpisz
4 grudnia 2025, 09:24
@Ignisus: każdy, w tym i, a nawet przede wszystkim, polscy magnaci
Odpisz
4 grudnia 2025, 03:46
Ale akurat te ustawy które uwalił Nawrocki były ujowe kolosalnie. Pozdrawia hodowca psów i kryptowaluciarz.
Odpisz
2 grudnia 2025, 09:32
I dlatego właśnie demokracja to syf.
Odpisz
2 grudnia 2025, 14:42
@Papasmerf44: dlatego właśnie bycie rządzonym przez elity to syf
Odpisz
2 grudnia 2025, 16:54
@Papasmerf44: chyba oligarchia a nie demokracja
Odpisz
2 grudnia 2025, 19:02
@Madonix: Zatem idealna demokracja nie istnieje, bo albo to musi być komunizm, albo oligarchia
Odpisz
2 grudnia 2025, 19:51
@Oscypkowy: ani jedno ani drugie nie ma nic wspólnego z demokracja
Demokracja to rządy ludu, całego ludu, wszystkich obywateli
Komunizm zakładał totalitaryzm
A oligarchia to rządy najzamozniejszej warstwy społecznej
Odpisz
2 grudnia 2025, 21:09
@Madonix: To czemu dzieci nie mają głosu ?
Albo wszyscy albo Oligarchia
Odpisz
2 grudnia 2025, 21:41
@Grzanason: dzieci nie mają prawa głosu, dlatego nie mogę głosować, to chyba rzecz oczywista
Tak samo było od samego początku istnienia demokracji, głosować mógł obywatel, czyli dorosły mężczyzna mający oboje rodziców z Aten
Dzisiaj obywatelem jest ten, co ma obywatelstwo
Ale przy głosowaniu dalej obowiązuje wiek, czyli bycie dorosłym
Odpisz
4 grudnia 2025, 09:25
@Madonix: do głosowania nie był potrzebny żaden mająte, jak mówi stare przesłowie szlachcic na zagrodzi był równy wojewodzie, więc to nie była oligarchia
Odpisz
2 grudnia 2025, 08:59
Ja kiedy ktoś sprowadza upadek I RP do samego liberum veto
Odpisz
2 grudnia 2025, 07:43
J*bana szlachta rozpi*rdala kraj dopóki nie zabierze im się wszystkiego co mają cz.53732
Odpisz