Golenie ciała to przeżytek. Na szczęście powoli się od tego odchodzi. Naturalne ciała są piękne, a upodabnianie się do dzieci, czym w swojej esencji jest golenie ciała, jest obrzydliwe.
@Anantashesha: Zgadzam się z pierwszą częścią. Naturalne ciała są piękne, natomiast golenie ciała również może być piękne i wcale nie upodabnia to do dzieci. Każda osoba ma własne preferencje. Niektóre osoby wolą być ogoleni, a innym nie przeszkadza lub nawet lubią, gdy nie są. Twierdzenie, że jeden styl ciała, który akurat nam pasuje, jest tym poprawnym, a jednocześnie obraża się inne, jest po prostu słabe. Niech każdy robi z własnymi włosami na ciele co chce, nikt nie powinien być zmuszany do golenia/nie golenia.
@MagJames: >dorośli mają włosy na ciele
>dzieci nie mają włosów na ciele
>golenie włosów na ciele nie jest upodabnianiem się do dzieci
>iks de
Ale może źle się wyraziłam - nie każdy robi ze swoim ciałem co chce, ale niech ma też świadomość skąd się wziął w ogóle pomysł na golenie całego ciała. I to jest właśnie obrzydliwe.
@Anantashesha: akurat pachy się goli żeby lepiej utrzymać je w czystości, tak samo miejsca intymne, a co do np nóg to coś w tym jest, ale nie do końca. Z reguły kobiety mają delikatniejsze owłosienie niż mężczyźni, a więc jak ktoś ma hirsutyzm i jest bardzo owłosiony jak ma kobietę to golenie się upodobania ją do zdrowej hormonalnie kobiety a nie do dziecka.
@Halszka__: Strzyżenie upodabnia do tradycyjnej kobiety. Nie całkowite golenie. I nie "zdrowej". Kobiety mają różne kształty i rozmiary, niektóre są bardziej włochate niż pozostałe. Zresztą, to może być co najwyżej uzasadnienie dla niektórych, bo osoby z hirsutyzmem to garstka w porównaniu ze wszystkimi golącymi, a i jest to dużo młodsze uzasadnienie niż pierwotne przyczyny pojawieniu się trendu golenia ciała, którymi były skłonności p*dofilskie.
A to o utrzymywaniu czystości to zwykły mit. Wykazano na przykład że golenie pach sprzyja rozwojowi bakterii produkujących smród.
Komentarze
Odśwież16 grudnia 2025, 21:17
Ja bym to podniósł, zawsze byłaby szansa że zapach potu doprowadziłby go do nieprzytomności.
Odpisz
16 grudnia 2025, 19:20
Golenie ciała to przeżytek. Na szczęście powoli się od tego odchodzi. Naturalne ciała są piękne, a upodabnianie się do dzieci, czym w swojej esencji jest golenie ciała, jest obrzydliwe.
Odpisz
17 grudnia 2025, 07:12
@Anantashesha:
Odpisz
17 grudnia 2025, 07:45
@Anantashesha: Zgadzam się z pierwszą częścią. Naturalne ciała są piękne, natomiast golenie ciała również może być piękne i wcale nie upodabnia to do dzieci. Każda osoba ma własne preferencje. Niektóre osoby wolą być ogoleni, a innym nie przeszkadza lub nawet lubią, gdy nie są. Twierdzenie, że jeden styl ciała, który akurat nam pasuje, jest tym poprawnym, a jednocześnie obraża się inne, jest po prostu słabe. Niech każdy robi z własnymi włosami na ciele co chce, nikt nie powinien być zmuszany do golenia/nie golenia.
Odpisz
17 grudnia 2025, 08:30
@MagJames: >dorośli mają włosy na ciele
>dzieci nie mają włosów na ciele
>golenie włosów na ciele nie jest upodabnianiem się do dzieci
>iks de
Ale może źle się wyraziłam - nie każdy robi ze swoim ciałem co chce, ale niech ma też świadomość skąd się wziął w ogóle pomysł na golenie całego ciała. I to jest właśnie obrzydliwe.
Odpisz
17 grudnia 2025, 09:29
@Anantashesha: Ja miałam włosy na ciele jako dziecko. W 3 klasie podstawówki obcinałam nożyczkami włosy na rękach z nudów.
Odpisz
17 grudnia 2025, 13:28
@Ameliwona: Jeśli masz na myśli meszek, to mają go nawet noworodki. Jeśli natomiast masz na myśli przedwczesne dojrzewanie, to co to niby zmienia?
Odpisz
17 grudnia 2025, 16:19
@Anantashesha: dobre pytanie, w zasadzie nie zmienia to nic
Odpisz
17 grudnia 2025, 17:59
@Ameliwona: <3
Odpisz
18 grudnia 2025, 11:18
@Anantashesha: akurat pachy się goli żeby lepiej utrzymać je w czystości, tak samo miejsca intymne, a co do np nóg to coś w tym jest, ale nie do końca. Z reguły kobiety mają delikatniejsze owłosienie niż mężczyźni, a więc jak ktoś ma hirsutyzm i jest bardzo owłosiony jak ma kobietę to golenie się upodobania ją do zdrowej hormonalnie kobiety a nie do dziecka.
Odpisz
18 grudnia 2025, 16:01
@Halszka__: Strzyżenie upodabnia do tradycyjnej kobiety. Nie całkowite golenie. I nie "zdrowej". Kobiety mają różne kształty i rozmiary, niektóre są bardziej włochate niż pozostałe. Zresztą, to może być co najwyżej uzasadnienie dla niektórych, bo osoby z hirsutyzmem to garstka w porównaniu ze wszystkimi golącymi, a i jest to dużo młodsze uzasadnienie niż pierwotne przyczyny pojawieniu się trendu golenia ciała, którymi były skłonności p*dofilskie.
A to o utrzymywaniu czystości to zwykły mit. Wykazano na przykład że golenie pach sprzyja rozwojowi bakterii produkujących smród.
Odpisz
16 grudnia 2025, 17:48
Takie są najlepsze przecież
Odpisz
Edytowano - 16 grudnia 2025, 18:03
raus
Odpisz
16 grudnia 2025, 18:24
@Konto_nieusuniete: Dobra sklej pape
Odpisz
16 grudnia 2025, 18:25
i tu masz racje
Szczegolnie u mezczyzn
Odpisz
16 grudnia 2025, 19:16
Amen.
Odpisz