Tak grają profesjonaliści!
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Fergus
Nie po oczach
Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa
Trzeba brać osobną torbę
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież23 grudnia 2025, 21:56
A plansza do warcabów nie jest taka sama jak do szachów?
Odpisz
23 grudnia 2025, 22:39
@Madonix: tak technicznie to istnieje wiele wersji warcabów wykorzystujących różne plansze, sportowcy zwykle grają na planszy 10 na 10, nieprofesionaliści zwykle używają szachownicy
Odpisz
26 grudnia 2025, 20:00
@Komutor: Sportowcy? Top 10 otwarć warcabowych mi podaj to ci uwierzę
Odpisz
26 grudnia 2025, 21:24
@Klopson: co mają otwarcia do sportu? Jakie są otwarcia w dzwiganiu ciężarów, sprincie czy rzucie oszczepem?
Odpisz
26 grudnia 2025, 21:29
@Komutor: Dużo. Piłkarze mają taktyki, sztangiści podnoszą sztangę w różnych stylach, skoczkowie mają różne style, a szachy to gra umysłowa i złożona więc trzeba ją dobrze zacząć żeby mieć kontrolę nad przeciwnikiem. Podobnie jak szachy działają warcaby
Odpisz
26 grudnia 2025, 22:26
@Klopson: to podaj top 10 otwarć rzuów oszczepem
Odpisz
26 grudnia 2025, 22:30
@Komutor: A są, dużo zależy od czasu wypuszczenia, kąta nachylenia i tarcia o rękę owego narzędzia dlatego są różne style, np. jednym wychodzi rzucenie oszczepem tak, a innym siak. Nie jest to sport totalnie jednolity. Nawet biegacze mają różne wyjścia z progu startowego dla uzyskania większej szybkości na danym terenie (bo może być tartan a może być i czerwona mączka)
Odpisz
26 grudnia 2025, 22:32
@Komutor: Wyzywam cię do dziennego starcia szachowego na chess.com moje konto- Klopson_PL (533 elo)
Odpisz
27 grudnia 2025, 05:49
@Klopson: to ciągle nie jest lista top 10, a w warcabach możesz zacząć tym środkowym, albo skrzydłowym pionkiem
Odpisz
27 grudnia 2025, 11:22
@Komutor: Taki oszczep jest jeden, a bierek (nie znam dokładnej nazwy pionków) jest 15 i to na głowę, więc istnieją różne taktyki na zdominowanie przeciwnika i odpowiedź na jego taktykę.
Odpisz
24 grudnia 2025, 19:18
Po uj rzucać kostką?
Odpisz
25 grudnia 2025, 02:37
@malinowy_kot: Żeby damage obliczyć duh.
Odpisz
25 grudnia 2025, 08:06
@DHF1232: jak to damage? w szachach?
Odpisz
26 grudnia 2025, 21:26
@malinowy_kot: niektóre odmiany szachów zakładają rzucanie kością w celu wybrania figury którą się poruszasz lub ilości ruchów którą możesz wykonać w danej turze, a im więcej ruchów masz tym więcej figur możesz zbić i zadać większy damejdż
Odpisz
27 grudnia 2025, 10:02
@Komutor: o matko 0.O
Dziękuję ^^
Odpisz
25 grudnia 2025, 01:18
Ciekawi mnie to rzucanie kością... Słyszałem już o szachach na trzy osoby bądź 5D, ale... Hmmmmmmm... Ciekawe możliwości...
Odpisz
26 grudnia 2025, 21:25
@Dark_Dante: niektóre odmiany szachów zakładają rzucanie kością w celu wybrania figury którą się poruszasz lub ilości ruchów którą możesz wykonać w danej turze
Odpisz
23 grudnia 2025, 21:43
Na samym dole napisałem "szacy" - pewnie część dopiero teraz zwróci na to uwagę xD
Odpisz
23 grudnia 2025, 22:26
Już wcześniej widziałem
Odpisz