@Madonix: tak technicznie to istnieje wiele wersji warcabów wykorzystujących różne plansze, sportowcy zwykle grają na planszy 10 na 10, nieprofesionaliści zwykle używają szachownicy
@Komutor: Dużo. Piłkarze mają taktyki, sztangiści podnoszą sztangę w różnych stylach, skoczkowie mają różne style, a szachy to gra umysłowa i złożona więc trzeba ją dobrze zacząć żeby mieć kontrolę nad przeciwnikiem. Podobnie jak szachy działają warcaby
@Komutor: A są, dużo zależy od czasu wypuszczenia, kąta nachylenia i tarcia o rękę owego narzędzia dlatego są różne style, np. jednym wychodzi rzucenie oszczepem tak, a innym siak. Nie jest to sport totalnie jednolity. Nawet biegacze mają różne wyjścia z progu startowego dla uzyskania większej szybkości na danym terenie (bo może być tartan a może być i czerwona mączka)
@Komutor: Taki oszczep jest jeden, a bierek (nie znam dokładnej nazwy pionków) jest 15 i to na głowę, więc istnieją różne taktyki na zdominowanie przeciwnika i odpowiedź na jego taktykę.
@malinowy_kot: niektóre odmiany szachów zakładają rzucanie kością w celu wybrania figury którą się poruszasz lub ilości ruchów którą możesz wykonać w danej turze, a im więcej ruchów masz tym więcej figur możesz zbić i zadać większy damejdż
@Dark_Dante: niektóre odmiany szachów zakładają rzucanie kością w celu wybrania figury którą się poruszasz lub ilości ruchów którą możesz wykonać w danej turze
Komentarze
Odśwież23 grudnia 2025, 21:56
A plansza do warcabów nie jest taka sama jak do szachów?
Odpisz
23 grudnia 2025, 22:39
@Madonix: tak technicznie to istnieje wiele wersji warcabów wykorzystujących różne plansze, sportowcy zwykle grają na planszy 10 na 10, nieprofesionaliści zwykle używają szachownicy
Odpisz
26 grudnia 2025, 20:00
@Komutor: Sportowcy? Top 10 otwarć warcabowych mi podaj to ci uwierzę
Odpisz
26 grudnia 2025, 21:24
@Klopson: co mają otwarcia do sportu? Jakie są otwarcia w dzwiganiu ciężarów, sprincie czy rzucie oszczepem?
Odpisz
26 grudnia 2025, 21:29
@Komutor: Dużo. Piłkarze mają taktyki, sztangiści podnoszą sztangę w różnych stylach, skoczkowie mają różne style, a szachy to gra umysłowa i złożona więc trzeba ją dobrze zacząć żeby mieć kontrolę nad przeciwnikiem. Podobnie jak szachy działają warcaby
Odpisz
26 grudnia 2025, 22:26
@Klopson: to podaj top 10 otwarć rzuów oszczepem
Odpisz
26 grudnia 2025, 22:30
@Komutor: A są, dużo zależy od czasu wypuszczenia, kąta nachylenia i tarcia o rękę owego narzędzia dlatego są różne style, np. jednym wychodzi rzucenie oszczepem tak, a innym siak. Nie jest to sport totalnie jednolity. Nawet biegacze mają różne wyjścia z progu startowego dla uzyskania większej szybkości na danym terenie (bo może być tartan a może być i czerwona mączka)
Odpisz
26 grudnia 2025, 22:32
@Komutor: Wyzywam cię do dziennego starcia szachowego na chess.com moje konto- Klopson_PL (533 elo)
Odpisz
27 grudnia 2025, 05:49
@Klopson: to ciągle nie jest lista top 10, a w warcabach możesz zacząć tym środkowym, albo skrzydłowym pionkiem
Odpisz
27 grudnia 2025, 11:22
@Komutor: Taki oszczep jest jeden, a bierek (nie znam dokładnej nazwy pionków) jest 15 i to na głowę, więc istnieją różne taktyki na zdominowanie przeciwnika i odpowiedź na jego taktykę.
Odpisz
24 grudnia 2025, 19:18
Po uj rzucać kostką?
Odpisz
25 grudnia 2025, 02:37
@malinowy_kot: Żeby damage obliczyć duh.
Odpisz
25 grudnia 2025, 08:06
@DHF1232: jak to damage? w szachach?
Odpisz
26 grudnia 2025, 21:26
@malinowy_kot: niektóre odmiany szachów zakładają rzucanie kością w celu wybrania figury którą się poruszasz lub ilości ruchów którą możesz wykonać w danej turze, a im więcej ruchów masz tym więcej figur możesz zbić i zadać większy damejdż
Odpisz
27 grudnia 2025, 10:02
@Komutor: o matko 0.O
Dziękuję ^^
Odpisz
25 grudnia 2025, 01:18
Ciekawi mnie to rzucanie kością... Słyszałem już o szachach na trzy osoby bądź 5D, ale... Hmmmmmmm... Ciekawe możliwości...
Odpisz
26 grudnia 2025, 21:25
@Dark_Dante: niektóre odmiany szachów zakładają rzucanie kością w celu wybrania figury którą się poruszasz lub ilości ruchów którą możesz wykonać w danej turze
Odpisz
23 grudnia 2025, 21:43
Na samym dole napisałem "szacy" - pewnie część dopiero teraz zwróci na to uwagę xD
Odpisz
23 grudnia 2025, 22:26
Już wcześniej widziałem
Odpisz