Ja wiem dlaczego to źle, bo np. u mnie nauczycielka od informatyki nawet tak prostej rzeczy jak format pendrive z FAT32 na NTFS nie wie, że istnieje. Pierdzieliła, że nie może przenieść większego pliku na pendrive xd (przepraszam za "xd", no ale no, ja po informatyce nie jestem).
No i ja wiem, że NTFS jest łatwiej uszkodzić, bo nie można po prostu tak se wyrywać pendrive czy dysku przenośnego z USB, a za to trzeba po prostu (przynajmniej w win$ 10 po prawej na pasku, przy dacie i godzinie, cisnąć "wysuń dysk..." - coś takiego). W sumie FAT32 też nie należy tak o se wypinać bez bezpiecznego usunięcia, no ale... no żeby nauczycielka informatyki tak podstawowej rzeczy nie wiedziała -.-
No i pyk i se taki byle kto jak ja, potrafi przenieść plik (bodajże to się od tylu zaczyna) 5+ GB
Kiedyś chciałam obraz płyty Simsów se przenieść na dysk zewnętrzny, bo (oryginalna) płyta była lekko podłamana i robiłam ISO na wrazie w, no i mi wtedy tych 8GB nie chciało przerzucić, bo za duży plik, a tu cyk, wystarczy format dysku/pendrive zrobić na NTFS
Komentarze
Odśwież2 stycznia, 16:28
U nas na jednym próbowali w podstawówce
Coś się nie włączało
Odpisz
1 stycznia, 15:52
Ja wiem dlaczego to źle, bo np. u mnie nauczycielka od informatyki nawet tak prostej rzeczy jak format pendrive z FAT32 na NTFS nie wie, że istnieje. Pierdzieliła, że nie może przenieść większego pliku na pendrive xd (przepraszam za "xd", no ale no, ja po informatyce nie jestem).
No i ja wiem, że NTFS jest łatwiej uszkodzić, bo nie można po prostu tak se wyrywać pendrive czy dysku przenośnego z USB, a za to trzeba po prostu (przynajmniej w win$ 10 po prawej na pasku, przy dacie i godzinie, cisnąć "wysuń dysk..." - coś takiego). W sumie FAT32 też nie należy tak o se wypinać bez bezpiecznego usunięcia, no ale... no żeby nauczycielka informatyki tak podstawowej rzeczy nie wiedziała -.-
No i pyk i se taki byle kto jak ja, potrafi przenieść plik (bodajże to się od tylu zaczyna) 5+ GB
Kiedyś chciałam obraz płyty Simsów se przenieść na dysk zewnętrzny, bo (oryginalna) płyta była lekko podłamana i robiłam ISO na wrazie w, no i mi wtedy tych 8GB nie chciało przerzucić, bo za duży plik, a tu cyk, wystarczy format dysku/pendrive zrobić na NTFS
Odpisz
1 stycznia, 22:36
@malinowy_kot: Przeczytałem całe
Odpisz
2 stycznia, 00:51
@malinowy_kot: jak żeby zostać nauczycielem informatyki to wystarczy powiedzieć na rozmowie o pracę że ma się komputer w domu.
Odpisz
2 stycznia, 14:14
@Jadeja: ❤️
Odpisz
2 stycznia, 14:14
@isometrician: niestety w moim przypadku nie zadziałało, wzięli mnie aby do sekretariatu jako pomoc
Odpisz
1 stycznia, 14:36
Powinni dostać pochwały za ich przyśpieszenie
Odpisz