Ciekawostka, ataki rekinów jak i przypadki śmierci przez same rekiny są strasznie wyolbrzymiane przez media. Szanse, że człowiek zostanie zaatakowany przez rekina to są jeden to pewnie miliarda jak nie więcej, a w większości wypadów wynika to z faktu, że ofiarami są osoby noszące biżuterię (odbija światło niczym łuski ryby) lub nurkowie, których stroje przypominają kolorystycznie foki, które są "przysmakiem rekinów". Najczęściej same ataki tyczą się w sumie żarłaczy białych, tygrysich i tępogłowych, a samych niebezpiecznych gatunków rekinów, które atakowały ludzie i łodzie jest może koło 15-20 z ponad 500. I mimo, że rocznie ataków jest mniej niż 100, a samych śmierci pewnie mniej niż 10, to dalej należy mieć na uwadze, że niektóre gatunki to piekielnie niebezpieczne bestie
@Lacoste: Rekiny rzadko są groźne, ale są groźne w sposób mocno działający na wyobraźnię. Większość ludzi bardziej się boi poczucia bezsilności i możliwości gwałtownego i całkowitego zniszczenia ciała, niż realnych szans na śmierć.
Mnie tam zawsze najbardziej przerażały meduzy.
@Mijak: No poczucie bezsilności jest tu ogromne, szczególnie, że woda to nie jest domena człowieka. Wciągnięty na 2 metry pod wodę człowiek bez sprzętu do oddychania pod wodą i czegoś by się obronić jest praktycznie skazany na śmierć, jeden zły wdech starczy by nabrać wody w płuca
Komentarze
Odśwież3 lutego, 03:57
Ciekawostka, ataki rekinów jak i przypadki śmierci przez same rekiny są strasznie wyolbrzymiane przez media. Szanse, że człowiek zostanie zaatakowany przez rekina to są jeden to pewnie miliarda jak nie więcej, a w większości wypadów wynika to z faktu, że ofiarami są osoby noszące biżuterię (odbija światło niczym łuski ryby) lub nurkowie, których stroje przypominają kolorystycznie foki, które są "przysmakiem rekinów". Najczęściej same ataki tyczą się w sumie żarłaczy białych, tygrysich i tępogłowych, a samych niebezpiecznych gatunków rekinów, które atakowały ludzie i łodzie jest może koło 15-20 z ponad 500. I mimo, że rocznie ataków jest mniej niż 100, a samych śmierci pewnie mniej niż 10, to dalej należy mieć na uwadze, że niektóre gatunki to piekielnie niebezpieczne bestie
Odpisz
3 lutego, 10:25
@Lacoste: Nawet płaszczki są niebezpieczne -.-
Odpisz
3 lutego, 13:13
@Lacoste: Rekiny rzadko są groźne, ale są groźne w sposób mocno działający na wyobraźnię. Większość ludzi bardziej się boi poczucia bezsilności i możliwości gwałtownego i całkowitego zniszczenia ciała, niż realnych szans na śmierć.
Mnie tam zawsze najbardziej przerażały meduzy.
Odpisz
3 lutego, 19:53
@Ooonv: Oczywiście, że są. Słynny przypadek Steviego Erwina chociażby, ale no mowa o rekinach xD
Odpisz
3 lutego, 19:55
@Mijak: No poczucie bezsilności jest tu ogromne, szczególnie, że woda to nie jest domena człowieka. Wciągnięty na 2 metry pod wodę człowiek bez sprzętu do oddychania pod wodą i czegoś by się obronić jest praktycznie skazany na śmierć, jeden zły wdech starczy by nabrać wody w płuca
Odpisz
2 lutego, 23:53
Albo ktoś zacznie śpiewać "Baby shark".
Odpisz
2 lutego, 19:42
Ludzie raczej nie uwierzą :v
Odpisz
2 lutego, 22:57
@Ooonv: Zwłaszcza nad Bałtykiem, co najwyżej popędzą do wody szukać rybki
Odpisz
2 lutego, 21:04
Nic się nie stanie, Spielberg nakręcił swój film przeszło pół wieku temu.
Odpisz