@werenspawel: pr. równikowy Ziemi to 6378,137 km, a biegunowy 6356,752 km, co daje spłaszczenie na poziomie 0,00335. Czyli praktycznie niezauważalne. Dodatkowo różnica pomiędzy Rowem Mariańskim (-11 km p.p.m) a Mt Everestem (8848 m n.p.m) jest na tyle mała, że gdyby spłaszczyć Ziemię do rozmiarów piłki do ping ponga lub golfa, to wzmiankowane miałyby więcej nierówności niż zmniejszona Ziemia
Komentarze
Odśwież30 maja, 22:02
nie no, to niemożliwe, że płaskoziemcy jeszcze istnieją
Odpisz
28 maja, 16:50
Ziemia nie jest płaska, już prędzej wygląda jak piłka spłaszczona od kopnięcia.
Odpisz
28 maja, 17:56
@werenspawel: Akurat tu częściowo masz rację, bo Ziemia jest nieco spłaszczona na biegunach, ale jest to bardzo minimalne spłaszczenie
Odpisz
28 maja, 18:14
@werenspawel: pr. równikowy Ziemi to 6378,137 km, a biegunowy 6356,752 km, co daje spłaszczenie na poziomie 0,00335. Czyli praktycznie niezauważalne. Dodatkowo różnica pomiędzy Rowem Mariańskim (-11 km p.p.m) a Mt Everestem (8848 m n.p.m) jest na tyle mała, że gdyby spłaszczyć Ziemię do rozmiarów piłki do ping ponga lub golfa, to wzmiankowane miałyby więcej nierówności niż zmniejszona Ziemia
Odpisz
28 maja, 20:46
@bartton: Powiem więcej, gdyby zmniejszyć ziemię do rozmiarów piłki golfowej, byłaby to prawdopodobnie najbardziej gładziutka kula w naszym uniwersum
Odpisz
28 maja, 19:06
Może uznają, że Ziemia ma kształt nie dysku, a talerza obiadowego, i stąd lekki łuk.
Odpisz
28 maja, 17:12
Kłamią!!111 Ziemia jest w kształcie klocka
Odpisz
28 maja, 18:28
@Moai2: Ziemia to MC
Odpisz
28 maja, 18:10
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie ci wścibscy Polacy
Odpisz