Jeśli para bliźniaków jednojajowych poślubi inną parę bliźniaków jednojajowych
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Kiedyś to był bardzo dobry serial
Papierowa szkoła posting
Pyrkon pewnie też łączy ludzi
Nieuczciwa ocena
Zdeklasowani znowu
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież10 czerwca 2021, 21:28
Czekaj co?
Odpisz
2 marca 2015, 17:26
widzę, że piszecie komentarze typu "wychodzą losowe kombinacje bla bla bla..."
więc wg waszej logiki jeśli moja mama urodzi dziecko i nie będzie 100% takie same jak ja to nie jest moim bratem/siostrą...Także gratuluje! idźcie się wymądrzać gdzie indziej ;)
Odpisz
2 marca 2015, 17:34
@konbed: Będzie twoim bratem, ale nie bliźniakiem :)
Odpisz
2 marca 2015, 17:47
@misko02: A kto powiedział, że tamte dzieci będą bliźniakami?
Odpisz
2 marca 2015, 20:58
@konbed: Nie, dlaczego?
1 Podczas życia pewne geny się uaktywniają, a inne nie.
2 Dzieci dziedziczą LOSOWĄ część genów obu rodziców.
3 Politycznie, ani religijnie nie będą rodzeństwem.
Odpisz
20 kwietnia 2015, 21:42
@KingsMax: Losowo wybrane z identycznych zestawów alleli - wciąż rodzeństwo.
Odpisz
2 marca 2015, 20:57
no bez jaj .-.
Odpisz
2 marca 2015, 19:08
Chyba ciotecznym.
Odpisz
2 marca 2015, 17:04
ale geny dobierają się losowo z 2 genów na biologi uczą że wychodzą 4 kombinacje a tego jest o wiele więcej w naszych gametach :)
Odpisz
27 lutego 2015, 22:31
Nie , ponieważ jest to losowe. Jest to nie możliwe aby dwie pary bliźniaków mogły mieć takie same dzieci , i geny inna może mieć więcej tego genu a druga może mieć więcej tego genu.
Odpisz
28 lutego 2015, 18:55
nie chodzi o to, że będą identyczne.
Odpisz
28 lutego 2015, 22:11
no i nie będą rodzeństwem :)
Odpisz
2 marca 2015, 17:47
W moim podręczniku piszą, że będą.
Odpisz
2 marca 2015, 17:49
Nie będą, ale gdyby zbadać ich geny to można by tak pomyśleć.
Odpisz
2 marca 2015, 18:23
Pod względem genetycznym będą rodzeństwem. Dodatkowo, jeśli rodzice są heterozygotami (obydwoje dominującymi lub recesywnymi), dzieci na pewno będą identyczne. W przypadku homozygot też jest to możliwe, jednak stosunkowo mało prawdopodobne.
Odpisz
2 marca 2015, 18:42
@rakso: Ty wiesz ile cech jest w człowieku? Za każdą odpowiada osobna para alleli. Gdyby być w pełni homozygotą byłoby się niezwykle rzadką istotą.
Odpisz
2 marca 2015, 18:48
Wiem, ale żeby dzieci były niemal identyczne (wizualnie) wystarczyłyby takie same włosy, oczy itp. Najbardziej widoczne cechy.
Odpisz
2 marca 2015, 19:24
@rakso: Tak swoją drogą wystarczy żeby była tylko jedna homozygota dominująca, albo dwie heterozygoty i trochę (sporo) szczęścia
Odpisz
27 lutego 2015, 22:24
Genetyka, bitches!
Odpisz