Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Papyrusek

19 maja 2016, 19:53

jaki jest ulubiony kolor Allaha?
.
.
.
.
.
GRANATOWY!

Avatar ALKATRAZ

7 lutego 2016, 18:18

suchar- zamachowiec podwozi pasażera i mówi, gdzie pana wysadzić?

Avatar Papyrusek

19 maja 2016, 19:53

@ALKATRAZ: jak dla mnie bomba

Avatar wojtekrozrabiaka

23 stycznia 2016, 23:15

*Allaha.

Avatar
Konto usunięte

23 stycznia 2016, 23:28

@wojtekrozrabiaka: Obie formy są poprawne.

Avatar jacek1s

24 stycznia 2016, 08:18

Przecież Bóg i Bug to też to samo.

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 24 stycznia 2016, 09:44

@jacek1s: "Po sprawdzeniu różnego rodzaju słowników udało mi się ustalić, że początkowo była tendencja do zapisywania imienia islamskiego Boga przez ch (Allach), później przez h (Allah) {...}
...występują też w polszczyźnie inne warianty tego imienia, por. np. u Słowackiego: „O! Bądźże mi Ty pochwalony, Alla! /.../ O Allach! Akbar Allach! Jesteś wielki” oraz Sienkiewiczowskie Ałła, Ałłach."
Krystyna Długosz-Kurczabowa,
Uniwersytet Warszawski

Jak widzisz sam sobie tego nie wymyśliłem, a wymyślili tak poloniści z pwn-u. Tak że wszystkie formy imienia Allach są poprawne i nie musisz sie wysilać, aby pisać ironiczne komentarze.

Avatar jacek1s

24 stycznia 2016, 15:17

Pisze się Allah i koniec.

Avatar
Konto usunięte

24 stycznia 2016, 16:15

@jacek1s: Chciałeś zabłysnąć? Trza było brokatem się posypać

Avatar jacek1s

24 stycznia 2016, 18:19

Takich tekstów to sobie w podstawówce używaj.

Avatar
Konto usunięte

24 stycznia 2016, 21:28

@jacek1s: Czy tak trudno Ci przyznać komuś innemu rację?

Avatar jacek1s

Edytowano - 24 stycznia 2016, 21:51

Nie, po prostu przyjęło się Allah, a nie Allach - więc nie wmawiaj mi tu, że formy używane w wieku XIX są poprawne bo język się zmienia, a fakt, że transkrypcja twierdzenia ch czy h się waha to nie oznacza, że każda forma jest poprawna, ponieważ przyjęło się samo H i tak było, jest i będzie.
Z resztą samo Google poprawia Allach na Allah, więc w słowniku tej przeglądarki jest zapisano to imię przez H, a nie CH.
Jakby tego było mało sprawdziłem w translatorze WSZYSTKIE formy tłumaczenia "Bóg" i w żadnym nie było CH.

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 24 stycznia 2016, 22:10

@jacek1s: Uzus, a poprawność to dwie różne rzeczy. Przyjęło się, że mówi się poszłem, jeździjmy, wła.nczam, czy wziąś.ć, ale jednak te formy nie są poprawne. Tak więc uzależnianie poprawności danego słowa od tego jak dużo ludzi go używa mija się z celem.

A przeglądarka Google opiera się nie na słownikach, ale na częstotliwości wpisywania danego hasła. Poszłem, chociaż jest niepoprawne uznaje za poprawne, bo taki jest uzus. Albo poprawne słowo nadwerężać zmienia na nadwyrężać. A wracając do definicji poprawności językowej to przecież nie ona decyduje o poprawności.

A poza tym skoro ludzie wciąż piszą Allach jak np. na obrazku nie możesz powiedzieć, że przyjęła się tylko forma Allah. I nie powinno to budzić wątpliwości skoro ta właśnie oboczność znajduje się w słownikach.

Avatar jacek1s

24 stycznia 2016, 22:27

" A wracając do definicji poprawności językowej to przecież nie ona decyduje o poprawności." Tym mnie zagiąłeś... Nie mam je**nego pojęcia co chciałeś przez to powiedzieć xDD
Tu już mi powoli śmierdzi erystyką, więc tu zakończę ten spór, poza tym dodam dla Twojej wiadomości, że zwrot poszłem jest... "legalny" do powszechnego użytku i jest poprawna, ponieważ jest to forma regularna, więc jest swojego rodzaju wyjątkiem który dla niektórych jest błędem, aczkolwiek nim nie jest, natomiast nadużywanie go kuje w uszy.
Dlatego nie jest zaliczany do błędów przez Google, a argument, że "ale ludzie nadal używają allach" jest śmieszny, ponieważ ludzie nadal używają wielu zwrotów które są błędne.

Avatar
Konto usunięte

24 stycznia 2016, 22:33

@jacek1s: sziiiet, zjadłem uzus. Chodziło mi o to: „A wracając do definicji poprawności językowej to przecież nie uzus decyduje o poprawności." Tak to jest, jak się nie zje kolacji xd

To „ale ludzie nadal używają allach" odnosiło się do „że formy używane w wieku XIX są poprawne”. W sensie, ze są nadal używane, np. przeze mnie i autora obrazka.

Nie wiem, czy chce Ci się jeszcze dalej pisać na ten temat, ale ja na tym zakończę. Dobranoc.

Avatar jacek1s

24 stycznia 2016, 22:46

Dobranoc i lepiej jedz kolacje tzn. nie o tej porze bo już za późno, ale kolacje lepiej zjeść bo normą jest 5 posiłków dziennie mimo, że większość ludzi nie przestrzega tej reguły i żre kiedy chce i ile chce, ale cóż... Dobrej nocy.

Avatar
Konto usunięte

25 stycznia 2016, 19:46

@jacek1s: Dziękuję, ale nie mówisz mi tego mówić. Akurat miałem swój powód, dla którego nie zjadłem wtedy kolacji.

Avatar jacek1s

25 stycznia 2016, 20:38

Jaki?

Avatar
Konto usunięte

25 stycznia 2016, 20:45

@jacek1s: Skończyłem późno trening, a po wyczerpującym wysiłku fizycznym nie powinno się jeść. A przed treningiem nie było czasu.

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena