Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar
RhobarIII

Edytowano - 2 grudnia 2016, 20:00

Mam dla was taki schemacik

Środek to biegun północny.
Strzałki pokazują jedyny kierunek, w jakim można się od niego oddalić - jest to kierunek południowy.
Kolorowy okrąg to jakiś równoleżnik. Poruszając się po nim (a więc okrążając biegun) idziemy na wschód albo na zachód.
Zielona linia to południki 0° oraz 180°. Dzielą one Ziemię na półkulę wschodnią i zachodnią.

Avatar
RhobarIII

Edytowano - 2 grudnia 2016, 20:15

tu macie przedstawienie schemaciku na mapie świata

Avatar oskar213

2 grudnia 2016, 21:12

Hono jaki ty mądry.

Avatar MistrzJedi

3 grudnia 2016, 19:43

biegun północny to nie jest jakiś obszar tylko punkt

Avatar
RhobarIII

3 grudnia 2016, 20:17

@MistrzJedi: No i na moim schemacie ten punkt jest oznaczany przez czerwoną kropkę.

Avatar borves

3 grudnia 2016, 09:09

kompas zrobić ze strzałką zamiast igłą.
Ta strzałka pokazywała by środek kompasu

Avatar MistrzJedi

3 grudnia 2016, 19:42

@borves: strzałka kompasu pokazuje biegun północny magnetyczny nie geograficzny

Avatar borves

4 grudnia 2016, 13:28

@MistrzJedi: jestem tego świadomy

Avatar pelus1999

2 grudnia 2016, 23:39

Biegun północny faktyczny różni się od tego który nam pokazują kompasy (dla kompasów z powodów zbyt wielu by je tu wypisywać północ jest gdzieś na północy Kanady) Można nawigować do tego punktu

Avatar Heheszek_pospolity

2 grudnia 2016, 21:50

no to mamy tak....
Pół nocnik prawy...
Pół nocnik lewy...
Pół nocnik górny...-zwany potocznie pospolitym
Pół nocnik dolny ..

Avatar damian2500

2 grudnia 2016, 22:45

@Heheszek_pospolity: Jaki kurde nocnik?

Avatar Michalol222

2 grudnia 2016, 20:08

albo po prostu nie ma ich.

Avatar MiarkowyBanan

2 grudnia 2016, 19:55

Wiesz to nie jest tak że wszyscy eskimosi mieszkają sobie idealnie na środku bieguna xD

Avatar darcus

2 grudnia 2016, 19:34

Prawdopodobnie według południka zero, albo po prostu rozkładają mapę tak, jak na mapie świata.

Avatar jacek1s

27 listopada 2016, 16:30

W, S, A, D - Góra, dół, lewo, prawo.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (5)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (5)
Avatar kokokochi

27 listopada 2016, 17:55

hej u mnie również informatyk uczy geografi. przypadek?

Avatar remigiuszkam8

2 grudnia 2016, 19:27

@kokokochi: U was też?!?!? To jakaś patologia!

Avatar wolf_lord

2 grudnia 2016, 19:12

lewo i prawo

Avatar
Konto usunięte

27 listopada 2016, 18:19

Wszędzie jest poludnie.

Avatar Niebiesko_oki

Edytowano - 27 listopada 2016, 18:14

Ale fakt że na mapie jest północ nie oznacza że jest to góra ponieważ w kosmosie nie ma góry ani dołu tylko to zależy jak się ustawisz

Avatar bezlada

27 listopada 2016, 22:07

@Niebiesko_oki: Chodzi o to, że stojąc na biegunie północnym, patrząc w dowolnym kierunku zawsze patrzysz się na południe.

Avatar Monster_

27 listopada 2016, 22:13

@bezlada: Tylko stojąc idealnie w osi obrotu ziemi

Avatar
epicworms

27 listopada 2016, 18:14

"Idź na południe"

Avatar DeMajkel

27 listopada 2016, 17:30

N na środku mapy, S wszędzie dookoła.

Avatar
Konto usunięte

27 listopada 2016, 16:02

Na prawo od południka 0°- wschód, na lewo - zachód.

Avatar anonymoose

27 listopada 2016, 16:36

A gdzie byś nie poszedł, pójdziesz na południe :v

Avatar Raczysko

27 listopada 2016, 16:18

wszędzie południe

Avatar KingsMax

27 listopada 2016, 16:39

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Phi!

Przerwa na herbatkę

Najbardziej realistyczny spośród modów

Powodzenia

To by wystarczyło

Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka