Jak określa się kierunki geograficzne
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
A jednak zrobili to w ten sposób
Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Rel
Najbardziej realistyczny spośród modów
Nigdy na to nie wpadną
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
OdświeżEdytowano - 2 grudnia 2016, 20:00
Mam dla was taki schemacik
Środek to biegun północny.
Strzałki pokazują jedyny kierunek, w jakim można się od niego oddalić - jest to kierunek południowy.
Kolorowy okrąg to jakiś równoleżnik. Poruszając się po nim (a więc okrążając biegun) idziemy na wschód albo na zachód.
Zielona linia to południki 0° oraz 180°. Dzielą one Ziemię na półkulę wschodnią i zachodnią.
Odpisz
Edytowano - 2 grudnia 2016, 20:15
tu macie przedstawienie schemaciku na mapie świata
Odpisz
2 grudnia 2016, 21:12
Hono jaki ty mądry.
Odpisz
3 grudnia 2016, 19:43
biegun północny to nie jest jakiś obszar tylko punkt
Odpisz
3 grudnia 2016, 20:17
@MistrzJedi: No i na moim schemacie ten punkt jest oznaczany przez czerwoną kropkę.
Odpisz
3 grudnia 2016, 09:09
kompas zrobić ze strzałką zamiast igłą.
Ta strzałka pokazywała by środek kompasu
Odpisz
3 grudnia 2016, 19:42
@borves: strzałka kompasu pokazuje biegun północny magnetyczny nie geograficzny
Odpisz
4 grudnia 2016, 13:28
@MistrzJedi: jestem tego świadomy
Odpisz
2 grudnia 2016, 23:39
Biegun północny faktyczny różni się od tego który nam pokazują kompasy (dla kompasów z powodów zbyt wielu by je tu wypisywać północ jest gdzieś na północy Kanady) Można nawigować do tego punktu
Odpisz
2 grudnia 2016, 21:50
no to mamy tak....
Pół nocnik prawy...
Pół nocnik lewy...
Pół nocnik górny...-zwany potocznie pospolitym
Pół nocnik dolny ..
Odpisz
2 grudnia 2016, 22:45
@Heheszek_pospolity: Jaki kurde nocnik?
Odpisz
2 grudnia 2016, 20:08
albo po prostu nie ma ich.
Odpisz
2 grudnia 2016, 19:55
Wiesz to nie jest tak że wszyscy eskimosi mieszkają sobie idealnie na środku bieguna xD
Odpisz
2 grudnia 2016, 19:34
Prawdopodobnie według południka zero, albo po prostu rozkładają mapę tak, jak na mapie świata.
Odpisz
27 listopada 2016, 16:30
W, S, A, D - Góra, dół, lewo, prawo.
Odpisz
27 listopada 2016, 16:33
@jacek1s: to chyba tak nie działa...
Odpisz
27 listopada 2016, 16:35
Działa, miałem geografię z informatykiem - dostałem za to 5.
Odpisz
27 listopada 2016, 16:58
@jacek1s: U mnie w szkole informatyk uczy geografii ._.
Odpisz
27 listopada 2016, 17:09
Przecież chodzimy do tej samej szkoły gałganie.
Odpisz
27 listopada 2016, 17:14
@jacek1s:
Odpisz
27 listopada 2016, 17:55
hej u mnie również informatyk uczy geografi. przypadek?
Odpisz
2 grudnia 2016, 19:27
@kokokochi: U was też?!?!? To jakaś patologia!
Odpisz
2 grudnia 2016, 19:12
lewo i prawo
Odpisz
27 listopada 2016, 18:19
Wszędzie jest poludnie.
Odpisz
Edytowano - 27 listopada 2016, 18:14
Ale fakt że na mapie jest północ nie oznacza że jest to góra ponieważ w kosmosie nie ma góry ani dołu tylko to zależy jak się ustawisz
Odpisz
27 listopada 2016, 22:07
@Niebiesko_oki: Chodzi o to, że stojąc na biegunie północnym, patrząc w dowolnym kierunku zawsze patrzysz się na południe.
Odpisz
27 listopada 2016, 22:13
@bezlada: Tylko stojąc idealnie w osi obrotu ziemi
Odpisz
27 listopada 2016, 18:14
"Idź na południe"
Odpisz
27 listopada 2016, 17:30
N na środku mapy, S wszędzie dookoła.
Odpisz
27 listopada 2016, 16:02
Na prawo od południka 0°- wschód, na lewo - zachód.
Odpisz
27 listopada 2016, 16:36
A gdzie byś nie poszedł, pójdziesz na południe :v
Odpisz
27 listopada 2016, 16:18
wszędzie południe
Odpisz
27 listopada 2016, 16:39
@Raczysko:
Odpisz