@Psychopata_: Niezupełnie. W takim spojrzeniu zamiast teorii powinna być teza. Teoria to inaczej całościowa koncepcja opisująca zjawisko lub szereg zjawisk. To nie jest przypuszczenie w stylu 'x istnieje', tylko opis, 'x działa tak i tak'. Teoria nie jest faktem - ona opisuje fakty. Przykładowo, faktem jest ewolucja, którą opisuje teoria ewolucji. Rozumiecie już?
@darcus: W teorii to możesz wygrać dyskusję z darcusem ale w praktyce to już nie. I taka jest różnica pomiędzy teorią a faktem. Teoria musi zostać potwierdzona żeby stać się faktem.
A hipoteza żeby stała się teorią musi zostać na czymś oparta. Np. gościu chce popełnić samobójstwo.
Hipoteza - Pewnie je popełni.
Teoria - Na pewno je popełni. (Bo na przykład jego myśli samobójcze się nasiliły, albo już wyskoczył gałgan, ale teoria może się nie powieść bo może nawet przeżyć próbę samobójstwa i teoria pójdzie się je**ć.)
Fakt - Popełnił je. Widzimy trupa, dowody samobójstwa itp.
Z twoich słów wynika, że nie rozumiesz ewolucji. Polega ona na zmianach stopniowych, powolnych, które prowadzą do adaptacji, a nie na magicznym "wyjściu z wody i wychodowaniu płuc"...
@darcus: A Einstein był wierzący. Wiesz czemu? Bo nauka sama nie wyjaśni niczego bez czegoś więcej. Wielki wybuch, no fajnie, a co wybuchło? Materia? Skąd?
@darcus: Rozumiem, problem jest taki że z jednego organizmu nigdy nie powstanie inny tylko ten sam za to zmieniony i lepiej przystosowany. Więc z małpy nie mógł powstać człowiek, bo nie istniały ku temu żadne środowiskowe wymogi. Tak jak żadne stworzenie nie wychodziło by z wody na brzeg bo nie miało po co.
@darcus: Był wierzącym, lecz nie w osobowego Boga tylko właśnie w coś więcej. Plus wiesz że ty też jesteś wierzący, tylko w naukę, ponieważ sam nigdy nie udowodnisz sobie tego co mówią ci naukowcy. Cały świat opiera się na wierze. W istnienie Boga, w nieistnienie Boga, w racjonalność i słuszność nauki.
Mowie przecież. Teoria bo jest na czymś oparta, na "słowie Bożym" , ale żeby nazwac to faktem trza mieć dowody. Bo myślisz ze jak pójdziesz na policje i powiesz im ze Bóg ci powiedział o morderstwie to mimo to że są wierzący myślisz że wystarczy?
@darcus: Przepadnie. Oni też umrą. Ludzkość w końcu też umrze. Poza tym bez urazy ale jednak nikła szansa że zrobisz coś tak istotnego by przetrwało to jakoś dłużej.
1. Obserwowalne istnienie mutacji genetycznych, które jest dowodem samo w sobie, bo nieuchronnie prowadzi do ewolucji.
Ale naukowcom to nie wystarczyło i znaleźli jeszcze trochę:
2. Gatunki-relikty.
3. Skamieliny.
4. Podobieństwo organizmów malejące wraz z podziałem na grupy klasyfikacyjne.
5. Konstrukcja drzewa filogenetycznego.
Wystarczy?
i ogólnie to nie chodziło mi wbtej dyskusji o udowodnienie ze ewolucji nie ma, bo jest, tylko chodziło mi obznaczenie słowa "teoria". A "ewolucja to przypuszczenie" to był bajt zeby tamten widział dowody ewolucji. Tak, mi się nie chce, a poza tym to darek zawsze zrobi to lepiej jeśli chodzi o ewolucję. Chyba dalej ma tamto w galerii.
ty również masz ten problem, rozumiem ze chcesz bronic bronić Boga ale po 1. on nic do Boga nie ma a po 2 to przychodzisz z niczym, leć ty lepiej po biblię. I nie poddawaj się, mam już popcorn.
@darcus: Kukluksklan to byli fanatycy. Tudzież tacy Jehowi ;) zrób proszę coś dla dziwnego, randomowego gościa z internetu i pamiętaj że Bóg jest nadzieją. Jeśli kiedyś zwątpisz, On będzie na ciebie czekał z otwartymi ramionami. Masz moją modlitwę :) a teraz spadam bo wstaje o 5.30 xD
@darcus: Ależ jestem ścisłowcem i lubię naukę. Ona opisuje świat który stworzył dla nas Bóg. Tak naprawdę jestem pewien że większość poglądów mamy wspólnych ;)
@darcus: Owszem, teoria naukowa jest opisem. Ale nie zawsze jest prawdziwa. Teoria jest prawdziwa wtedy i tylko wtedy, gdy odnosi się do faktu naukowego czyli jest w stu procentach potwierdzona empirycznie.
@jaccku321: Darling, I can show you where my love hides...
... it's a HEART BEAT on a HARD DRIVE.
Ups, nie ta piosenkaaaa....
It's time to plug in our WONDERFUL SPONSERS
When all the fame you obtain turns you into a MONSTER!
Welcome back to ENDLESS ENTERTAIMENT
You've got your eyes glued to the SCREEN
IN BEAUTIFUL HYPER REALISTIC
ULTRA HD GOLDEN ARRANGEMENT!
Komentarze
Odśwież15 grudnia 2016, 19:29
>twierdź, że naukowcy powinni coś zrobić
>'ewolucja to tylko teoria'
Odpisz
15 grudnia 2016, 19:31
@darcus: bo to jest tylko teoria. nie mówię, że ewolucji nie było, ale to wciąż tylko teoria.
Odpisz
15 grudnia 2016, 19:37
@UkradliMiNick: >"tylko"
>"teoria"
>wybierz jedno
Mylisz teorię z hipotezą. W nauce 'teoria' oznacza opis o dużo większej pewności. Ewolucja to fakt.
Odpisz
15 grudnia 2016, 19:50
@darcus: Hipoteza - Teoria - Fakt.
W takiej kolejności.
Odpisz
15 grudnia 2016, 19:56
@Psychopata_: Niezupełnie. W takim spojrzeniu zamiast teorii powinna być teza. Teoria to inaczej całościowa koncepcja opisująca zjawisko lub szereg zjawisk. To nie jest przypuszczenie w stylu 'x istnieje', tylko opis, 'x działa tak i tak'. Teoria nie jest faktem - ona opisuje fakty. Przykładowo, faktem jest ewolucja, którą opisuje teoria ewolucji. Rozumiecie już?
Odpisz
15 grudnia 2016, 21:16
@darcus: W teorii to możesz wygrać dyskusję z darcusem ale w praktyce to już nie. I taka jest różnica pomiędzy teorią a faktem. Teoria musi zostać potwierdzona żeby stać się faktem.
Odpisz
Edytowano - 15 grudnia 2016, 21:26
A hipoteza żeby stała się teorią musi zostać na czymś oparta. Np. gościu chce popełnić samobójstwo.
Hipoteza - Pewnie je popełni.
Teoria - Na pewno je popełni. (Bo na przykład jego myśli samobójcze się nasiliły, albo już wyskoczył gałgan, ale teoria może się nie powieść bo może nawet przeżyć próbę samobójstwa i teoria pójdzie się je**ć.)
Fakt - Popełnił je. Widzimy trupa, dowody samobójstwa itp.
Odpisz
15 grudnia 2016, 21:30
@darcus: Zależy na jaką skalę. Dowód jest na przystosowywanie się do środowiska, a nie wyjście z wody i wyhodowanie sobie płuc. \____/
Odpisz
15 grudnia 2016, 21:48
Opisujesz teorię w znaczeniu potocznym. My mówimy o teorii naukowej.
Odpisz
15 grudnia 2016, 21:51
Z twoich słów wynika, że nie rozumiesz ewolucji. Polega ona na zmianach stopniowych, powolnych, które prowadzą do adaptacji, a nie na magicznym "wyjściu z wody i wychodowaniu płuc"...
Odpisz
15 grudnia 2016, 21:53
@darcus: A Einstein był wierzący. Wiesz czemu? Bo nauka sama nie wyjaśni niczego bez czegoś więcej. Wielki wybuch, no fajnie, a co wybuchło? Materia? Skąd?
Odpisz
15 grudnia 2016, 21:55
@darcus: Rozumiem, problem jest taki że z jednego organizmu nigdy nie powstanie inny tylko ten sam za to zmieniony i lepiej przystosowany. Więc z małpy nie mógł powstać człowiek, bo nie istniały ku temu żadne środowiskowe wymogi. Tak jak żadne stworzenie nie wychodziło by z wody na brzeg bo nie miało po co.
Odpisz
15 grudnia 2016, 21:56
juz nie bądź takim wielkim chrześcijaninem. Powstanie świata według biblii również jest teorią.
Odpisz
15 grudnia 2016, 21:57
Wielki Wybuch w zasadzie nie był wybuchem.
Einstein nie był wierzącym, tylko panteistą.
A nauka wyjaśni wszystko, tylko potrzebuje CZASU. Nie na wszystko od razu jest odpowiedź, a 'coś więcej' nie istnieje.
Odpisz
15 grudnia 2016, 21:57
@darcus: wytłumacz mi dokładnie różnice pomiędzy zwykłą teorią a teorią naukową.
Odpisz
15 grudnia 2016, 21:57
Biblia jest Słowem Boga i zapisem wydarzeń w które wierzy każdy prawdziwy chrześcijan.
Odpisz
15 grudnia 2016, 21:58
Skąd wiesz, że nie istniały?
Odpisz
15 grudnia 2016, 21:59
Teoria naukowa to całościowy opis jakiegoś zjawiska, lub ich grupy. W znaczeniu potocznym to po prostu przypuszczenie.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:00
@darcus: Był wierzącym, lecz nie w osobowego Boga tylko właśnie w coś więcej. Plus wiesz że ty też jesteś wierzący, tylko w naukę, ponieważ sam nigdy nie udowodnisz sobie tego co mówią ci naukowcy. Cały świat opiera się na wierze. W istnienie Boga, w nieistnienie Boga, w racjonalność i słuszność nauki.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:00
Nie przesadzaj. Biblia to tylko stara książka fantasy na kanwie wydarzeń historycznych.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:04
Mowie przecież. Teoria bo jest na czymś oparta, na "słowie Bożym" , ale żeby nazwac to faktem trza mieć dowody. Bo myślisz ze jak pójdziesz na policje i powiesz im ze Bóg ci powiedział o morderstwie to mimo to że są wierzący myślisz że wystarczy?
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:04
To, co nazywasz błędnie 'czymś więcej' to miała być nieodkryts jeszcze forma energii, kolego.
I nie, nie wierzę w naukę. Ja ją uznaję. Żeby mój pogląd był wiarą, musiałby być oparty tylko na osobistym stosunku. A jest na słuszności.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:04
@darcus: Takie jest twoje wierzenie. Ja wierzę w co innego.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:05
@darcus: Ale nie masz prawa stwierdzić jej słuszności. Tak z ciekawości, po co żyjesz?
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:05
W zasadzie to ST jest dawno obaloną teorią...
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:06
@darcus: Ewolucja to przypuszczenie.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:07
Mam prawo i obowiązek postrzegać świat i rzeczywistość obiektywnie. A tylko nauka umie to robić.
Po co żyję? By zrozumieć.
Odpisz
Edytowano - 15 grudnia 2016, 22:07
Emm... Nie. Teoria ewolucji to teoria naukowa oparta na niezbitych dowodach.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:08
@darcus: I co ci to da skoro wszystko przepadnie kiedy umrzesz?
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:09
Nie przepadnie. Przejmą to inni.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:09
@darcus: Od razu mówię , wierzę w ewolucje i w Boga. Podaj te dowody.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:12
Chociaż ktoś rozsądny xD ewolucja nigdy nie wykluczała Boga i to nie ważne w jakiej formie się ją przyjmuje.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:13
@darcus: Przepadnie. Oni też umrą. Ludzkość w końcu też umrze. Poza tym bez urazy ale jednak nikła szansa że zrobisz coś tak istotnego by przetrwało to jakoś dłużej.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:13
1. Obserwowalne istnienie mutacji genetycznych, które jest dowodem samo w sobie, bo nieuchronnie prowadzi do ewolucji.
Ale naukowcom to nie wystarczyło i znaleźli jeszcze trochę:
2. Gatunki-relikty.
3. Skamieliny.
4. Podobieństwo organizmów malejące wraz z podziałem na grupy klasyfikacyjne.
5. Konstrukcja drzewa filogenetycznego.
Wystarczy?
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:16
Nikła szansa, ale jednak szansa. Einsteinowi się udało. Ja zamierzam przynajmniej spróbować.
I nie wszyscy umrą. Pracujemy na konto przyszłych nieśmiertelnych.
Tak z ciekawości, czemu zszedłeś na temat Boga z dyskusji o definicję słowa 'teoria'?
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:18
@darcus: Ja już wykonałem swoją rolę. odchodzę, bawcie się sami.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:22
Ja też już spadam. Ateiści są tak głęboko przekonani o swojej nieomylności że właściwie nie warto próbować.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:24
i ogólnie to nie chodziło mi wbtej dyskusji o udowodnienie ze ewolucji nie ma, bo jest, tylko chodziło mi obznaczenie słowa "teoria". A "ewolucja to przypuszczenie" to był bajt zeby tamten widział dowody ewolucji. Tak, mi się nie chce, a poza tym to darek zawsze zrobi to lepiej jeśli chodzi o ewolucję. Chyba dalej ma tamto w galerii.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:25
I w galerii, i na głównej...
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:26
Ad personam, juhu, uwielbiam argumenty fanatyków.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:27
ty również masz ten problem, rozumiem ze chcesz bronic bronić Boga ale po 1. on nic do Boga nie ma a po 2 to przychodzisz z niczym, leć ty lepiej po biblię. I nie poddawaj się, mam już popcorn.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:31
@darcus: Kukluksklan to byli fanatycy. Tudzież tacy Jehowi ;) zrób proszę coś dla dziwnego, randomowego gościa z internetu i pamiętaj że Bóg jest nadzieją. Jeśli kiedyś zwątpisz, On będzie na ciebie czekał z otwartymi ramionami. Masz moją modlitwę :) a teraz spadam bo wstaje o 5.30 xD
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:38
Ja z kolei pragnę ci wspomnieć, że nigdy nie jest za późno, by wkroczyć na ścieżkę zrozumienia.
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:40
@darcus: Ależ jestem ścisłowcem i lubię naukę. Ona opisuje świat który stworzył dla nas Bóg. Tak naprawdę jestem pewien że większość poglądów mamy wspólnych ;)
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:41
Ale ścisłe studia są straszne, nie polecam ;_;
Odpisz
15 grudnia 2016, 22:53
Może i jesteś. Nie wiem, nie znam cię.
Odpisz
Edytowano - 16 grudnia 2016, 00:11
@darcus: Owszem, teoria naukowa jest opisem. Ale nie zawsze jest prawdziwa. Teoria jest prawdziwa wtedy i tylko wtedy, gdy odnosi się do faktu naukowego czyli jest w stu procentach potwierdzona empirycznie.
Odpisz
16 grudnia 2016, 06:01
@SetAbominae: Prawda. Miałem na myśli to, że w nauce nigdy nie tworzy się teorii nie mając już solidnych podstaw.
Odpisz
16 grudnia 2016, 08:37
@darcus: Domyśliłem się, chciałem tylko sprecyzować niejasność
Odpisz
Edytowano - 15 grudnia 2016, 19:08
♪ My name is Me-Tta-Ton
My prime time is 24/7! ♫
Odpisz
15 grudnia 2016, 19:09
@jaccku321: I'm star of a single show!
Super-celebrity, everywhere I go!
Odpisz
15 grudnia 2016, 19:42
@jaccku321: Did somebody said METTATON?!
Odpisz
15 grudnia 2016, 19:52
@RumekFuria: OHHHH YEEEEEEEEEES
Odpisz
15 grudnia 2016, 19:54
@jaccku321:
♪ Everybody knows if you control media
You control what everybody knows!
Ooo-hoo, oh no, let's go!
*You tuned in a TV MARATON*
*You tuned in a TV MARATON*
*You tuned in a TV MARATON*
*You tuned in a TV MARATON*
*You tuned in...* WE ARE LIVE! ♫
Groundbreaking, Aviators <3
Odpisz
Edytowano - 15 grudnia 2016, 20:28
@jaccku321: Darling, I can show you where my love hides...
... it's a HEART BEAT on a HARD DRIVE.
Ups, nie ta piosenkaaaa....
It's time to plug in our WONDERFUL SPONSERS
When all the fame you obtain turns you into a MONSTER!
Welcome back to ENDLESS ENTERTAIMENT
You've got your eyes glued to the SCREEN
IN BEAUTIFUL HYPER REALISTIC
ULTRA HD GOLDEN ARRANGEMENT!
Odpisz
15 grudnia 2016, 21:01
@jaccku321: NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE >:'(
Odpisz
15 grudnia 2016, 21:14
@jaccku321: Umrzyjcie.
Odpisz
13 grudnia 2016, 12:48
BEEP BOOP
Odpisz
13 grudnia 2016, 13:36
beep boop son... beep boop...
Odpisz
13 grudnia 2016, 11:55
Toja
Odpisz