Mogę prosić o autograf, panie Valhallen?
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Co za przypadek
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
Powodzenia
Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?
Mało znany szczegół
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
OdświeżEdytowano - 11 stycznia 2018, 20:24
Czy naprawdę nie można zorientować się kto to czytając poprzednie SMS-y?
Odpisz
21 marca 2018, 10:53
@xMajeczkowax: A jak się je usunie?
Odpisz
21 marca 2018, 10:54
@setinek2006_2: o kurcze ale spóźnienie
Odpisz
6 lutego 2021, 08:47
@setinek2006_2: ta...
Odpisz
Edytowano - 25 grudnia 2017, 23:14
Loki jest synem Laufey, czasami nazywanej także Nal albo Igłą, bo była smukła, piękna i ostra. Jego ojcem był Farbauti, olbrzym; imię to znaczy: "ten, który wymierza niebezpieczne ciosy".
Pierwszym oficjalnym synem Lokiego był Narfi, a drugim Wali. Właściwie, to jego tak naprawdę pierwsze dziecko zrodziło się w dziwny sposób. Ponieważ bogowie postanowili wybudować mur wokół Asgardu, zjawił się budowniczy, będący w istocie olbrzymem. Ponieważ budowniczy chciał za wybudowanie muru niezniszczalnego w trzy pory roku za rękę bogini Frei, oraz słońce i księżyc, Loki namówił innych bogów do oszustwa, aby nie zapłacić nic. Podstęp jednak nie szedł zgodnie z planem, a Loki, aby nie zginąć z ręki Odyna mysiał sabotować budowniczego. Zamienił się w klacz, i odciągnął konia budowlańca, z czego potem wyszło, że Loki stał się MATKĄ konia o ośmiu nogach - Sleipnira. Koń ten mógł biec najszybciej, po wodzie i po lądzie, najwyżej skakać i przechodzićvpomiędzy życiem i śmiercią. Loki podarował go Odynowi.
Czasami Loki znikał na długo i nie wracał, jak się poźniej ukazało Odynowi we śnie: zdradzał swoją żonę Sigyn z olbrzymką Angrbodą. Urodziła mu ona trójkę dzieci.
Pierwsze z nich, bogowie, kiedy zabierali je z dworu Angrbody, przywiązali do pnia sosny. Kiedy je wiązano, pień był od niego większy. Kiedy trafił do dsoru Odyna,było dłuższe od niego. Nazywano je Jormungundrem i było wężem. Odyn zabrał węża na brzeg morza leżącego poza wszystkimi ziemiami, mora które okala Midgard (krainę ludzi) i tam na brzegu go uwolnił.
Drugie z nich, było dziewczynką. Po prawej stronie policzek miała rumiany i blady, oko zielone jak oczy Lokiego, usta pełne i karminowe; po lewej skóra wydęła się i rozwarstwiła napuchnięta sińcem śmierci. Ślepe oko zgniło w oczodole, pozbawione warg usta zaschły i rozciągnęły się, odsłaniając zęby brązowe jak u czaszki. Nazywała się Hel. Odyn dał jej królestwo ludzi niehonorowo umarłych - przez chorobę, nie szlachetnie w walce. Ci szli do Walhalli.
Trzecie z nich, kiedy wyprowadzali z krainy olbrzymów miało rozmiar małego psiaka, Tyr czochrał je po szyi i głowie i bawił się z nim, najpierw zdejmując wierzbowy kaganiec. Było to wilcze szczenię, szaroczarne, o oczach barwy ciemnego bursztynu. Wilczek pożerał mięso na surowo, przemawiał jednak ludzkim głosem w mowie ludzi i bogów i nosił się dumnie. Na imię miał Fenrir.
Kto chce poznać dalszą historię Wilka Fenrira, niech pisze!
O ku*wa, ale się rozpisałam...
Odpisz
26 grudnia 2017, 21:02
@Tosiazzz:
Odpisz
26 grudnia 2017, 21:11
@Piket: Skąd to?
Odpisz
26 grudnia 2017, 21:13
@Tosiazzz: Thor Ragnarok
Odpisz
26 grudnia 2017, 21:16
@Piket: Aha... Czy tylko ja czytam mity Nordyckie dla przyjemności?
Odpisz
28 grudnia 2017, 19:09
@Tosiazzz: Nie tylko Ty, mam przeczytane kilka różnych wersji mitologii nordyckiej :v
Odpisz
28 grudnia 2017, 19:11
@XDemon666: Ludzie mają mnie za poje** kiedy zaczynam mówić o mitologii xD. A teraz piszę do mojej siostry i jej koleżanki list w runach żeby przestały odpi***alać.
Odpisz
28 grudnia 2017, 21:26
@Tosiazzz: Wincyj, mitologie są genialne, zresztą tak jak legendy :)
Odpisz
28 grudnia 2017, 21:55
@Tosiazzz: Pisze sobie ściągi alfabetem runicznym xD
Babka od niemca nie może rozszyfrować :v
Odpisz
29 grudnia 2017, 10:26
@XDemon666: To najpiękniejszy, najbezpieczniejszy i najłatwiejszy sposób ściągania xD
Odpisz
29 grudnia 2017, 10:57
@Tosiazzz: No jasne, dopóki nauczyciel nie przypieprzy się o JAKĄKOLWIEK kartkę na ławce oprócz sprawdzianu, wtedy przerąbane xD
Odpisz
30 grudnia 2017, 09:48
@XDemon666: Nie ma to jak rozwijać swoją kreatywnośćna testach z niemca.
Odpisz
25 grudnia 2017, 19:43
Van Halen?
Odpisz
25 grudnia 2017, 20:23
Valhallen. Tu chodzi o Valhalle, o miejsce do którego trafiali po śmierci wojownicy nordyccy.
Odpisz
25 grudnia 2017, 20:56
@Mordzioo: geez, nie o to chodzi
Odpisz
26 grudnia 2017, 18:16
To głupie, ponieważ panem Valhalli był Odyn.
Odpisz
23 grudnia 2017, 10:44
A Loki jest ojcem wielkiego wilka
Odpisz
23 grudnia 2017, 17:58
@Bright32: Ta i konia który miał chyba 4 albo 6 par nóg (sorry nie jestem dobry w zapamiętywaniu liczb)
Odpisz
25 grudnia 2017, 19:08
@Shadow_blade: 4
Odpisz
25 grudnia 2017, 19:10
@Shadow_blade: z tym że konia jest matką nie ojcem
Odpisz
25 grudnia 2017, 19:26
@Shadow_blade: ten koń ma 8 nóg
Odpisz
25 grudnia 2017, 19:54
@Waleczna12333: No czyli 4 pary, proste
Odpisz
25 grudnia 2017, 20:44
@Bright32: Wielkiego wilka, półmartwej kobitki, węża tak wielkiego, że oplata MIdgard i jeszcze gryzie się w ogon oraz 8-nogiego konia :v
Odpisz
25 grudnia 2017, 20:59
Dzięki .
Odpisz
25 grudnia 2017, 21:00
@chudy2: No wiem, ale zapomniałem dopisać. Pod tym względem mitologia Nordycka wygrywa w dziwactwie.
Odpisz
25 grudnia 2017, 22:05
@Shadow_blade: Loki Zrodził (stworzył) największe potwory – wielkiego wilka Fenrisa (Fenrira), wężaJormunganda (Midgardsorma) i boginię umarłych Hel – według większości wersji miał owe potomstwo z olbrzymką Angerbodą z Żelaznego Lasu. Nigdy do końca nie trzymał z żadną ze stron (oprócz Ragnaroku, gdy wreszcie opowie się przeciw bogom i powiedzie na nich olbrzymów). TowarzyszyłThorowi w wielu wyprawach po świecie, podarował Odynowi Sleipnira – ośmionogiego, bardzo szybkiego rumaka, a także swego syna. Loki miał także dwóch synów ze swą żoną Sygin – Valiego i Narviego, z Sif Ulla. Był również zmieniony w kobietę, podziemną czarownicę, co trwało osiem lat. Przez ten okres rodził straszliwe potwory...
Odpisz
25 grudnia 2017, 22:07
@Piket: Dzięki
Odpisz
25 grudnia 2017, 22:15
@Shadow_blade: Spoko...
Odpisz
26 grudnia 2017, 17:11
@Bright32: Vhcesz mit o wielkim wilku?
Odpisz
25 grudnia 2017, 22:28
Lodowy gigant (lenny)
Odpisz
25 grudnia 2017, 22:01
Widzę, ktoś jest fanem "Kłamcy" Ćwieka :)
Odpisz
22 grudnia 2017, 22:29
Śmieszne, dzisiaj oglądałem pierwszą część Thora.
Odpisz
22 grudnia 2017, 23:33
@Soberker: Boki zrywać
Odpisz
25 grudnia 2017, 19:20
@Soberker: 😂
Odpisz
25 grudnia 2017, 19:33
@Soberker: 😂👌😂👌😂👌😂👌 /s
Odpisz
25 grudnia 2017, 19:55
Zatrzymajcie te karuzelę śmiechu
Odpisz
25 grudnia 2017, 20:06
@Soberker:
Odpisz
25 grudnia 2017, 20:12
Loki*
Odpisz
25 grudnia 2017, 19:43
Dosłownie przed chwilą znalazłem to na netach po angielsku. :v
Odpisz