Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Dobrze czasem się oderwać
Nigdy na to nie wpadną
Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa
Jak myślicie, skąd się tam wziął?
Trochę to nie fair wobec pozostałych
Powodzenia
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież1 stycznia 2018, 18:27
Ty masz 2, a ja mam 1 o rozdzielczości 1024x1280 proporcje 4:3, kurrrrrrła prawie kwadrat
Odpisz
1 stycznia 2018, 19:51
@Polski_Ziemniok: to ja miałem 768x1024 i lepiej mi się korzystało niż z obecnego 768x1366
Odpisz
1 stycznia 2018, 19:56
@lulul: U Ciebie chociaż był prawilny prostokąt
Odpisz
1 stycznia 2018, 20:37
@Polski_Ziemniok: Przypominam, że kwadrat to też prostokąt.
Odpisz
1 stycznia 2018, 21:03
@Polski_Kisiel: Wiem, ale chyba rozumiesz co mam na myśli?
Odpisz
2 stycznia 2018, 01:19
@Polski_Ziemniok: Ja mam 1600x1200 16:9 a zamazane w cholere bo komputer kiepski
Odpisz
2 stycznia 2018, 01:37
@Polski_Ziemniok: Rozumiem, ale przypominam, żeby była ścisłość.
Odpisz
2 stycznia 2018, 17:51
Przecież 1600x1200 to też 4:3
Odpisz
2 stycznia 2018, 18:14
@Polski_Ziemniok: Znowu odczuwam smutek z powodu zaprzestania produkcji ich...
Jedyne monitory przy których dało się pracować/robić cokolwiek innego.
Odpisz
2 stycznia 2018, 19:01
@bartek29820: My entire life was a lie
Odpisz
2 stycznia 2018, 19:14
@Polski_Ziemniok: to uzbieraj i kup nowy
Odpisz
2 stycznia 2018, 19:19
@DAVJD: Mam 2100 złociszy, 100$ oraz 20€
Odpisz
2 stycznia 2018, 19:21
@Polski_Ziemniok: to kup taki za 2k
Odpisz
2 stycznia 2018, 19:27
@DAVJD: Zbieram teraz na 1060 & i5 7400
Swoją drogą wiesz może czy będzie znaczna różnica wydajności jeżeli do nowego PC przełożyłbym dysk twardy ze starego PC? Komputer ma już swoje lata ale dysk ma 1tb. A potem już jak uzbiera wincyj to win 7 przenieść na ssd
Odpisz
Edytowano - 2 stycznia 2018, 20:12
@Polski_Ziemniok: że po zmianie z hdd na ssd? To szybciej się ładuje wszystko co masz na nim zainstalowane. Radziłbym też zmienić system na w10 do nowszych sprzętów jest on najlepszym wyborem. A hdd to nie ma różnicy jaki byle działał w 100%
Odpisz
2 stycznia 2018, 20:59
@DAVJD: Znaczy najbardziej chodziło mi o różnicę pomiędzy starym, a nowym HDD, bo wiem SSD jest szybszy tylko pinionżków szkoda.
Prawdopodobnie SSD dokupywałbym w późniejszym czasie. A jeżeli chodzi o win 10 to z tego co wiem w wydajności komputera nie ma większej różnicy, a ja od całego życia jestem przystosowany do obsługi win 7 i skoro mam go na dysku, to nie opłaca mi się kupywać win 10
Odpisz
Edytowano - 2 stycznia 2018, 21:37
@Polski_Ziemniok: nie trzeba kupować win10 na stronie Microsoft jest do pobrania tyle że watermark o kupnie na ekranie. Między hdd starym a nowym też nie będzie różnicy, no może w szybkości zapisywania plików.
Odpisz
2 stycznia 2018, 21:44
@DAVJD: I tak jednak wolę win 7
Odpisz
2 stycznia 2018, 21:54
@Polski_Ziemniok: też tak uważałem dopóki nie zainstalowałem win10, trzeba iść do przodu a nie stać w miejscu.
Odpisz
2 stycznia 2018, 21:57
@DAVJD: To już będzie inwestycja w dalszej przyszłości, może kupię na Kinguinie za 100 złociszy
Odpisz
2 stycznia 2018, 22:23
@Polski_Ziemniok: ok
Odpisz
2 stycznia 2018, 23:29
@DAVJD: Ziemniok, nie pakuj się w starą generację, błagam.
Odpisz
2 stycznia 2018, 23:33
@Polski_Kisiel: No dobra ale jakie są dramatyczne różnice pomiędzy win 7, a 10?
Odpisz
2 stycznia 2018, 23:36
@Polski_Ziemniok: Mówiłem o generacji procesorów tak btw
Odpisz
2 stycznia 2018, 23:38
@Polski_Kisiel: Czekaj chodzi Ci o i5 vs i7 czy i5 7400 vs i5 7500 bo za gupi jestem
Odpisz
2 stycznia 2018, 23:38
@Polski_Ziemniok: chyba o te 1
Odpisz
Edytowano - 3 stycznia 2018, 00:18
@Polski_Ziemniok: chodzi mu o 7 generację procesorów, teraz najnowsze są 8 tyle że płyty główne są chyba jeszcze ciężko dostępne. Poczytaj sobie.
Odpisz
3 stycznia 2018, 00:22
@DAVJD: Ja pitole no rozumiem ale nie jestem jakiś bogaty, nie mam kieszonkowego a i tak teraz w rodzinie spore wydatki np pogrzeb babci ostatnio, koszty leczenia raka skóry u taty w klinice w Gdańsku
Odpisz
3 stycznia 2018, 00:25
@Polski_Ziemniok: jakbyś chcial jakoś ciekawy zestaw to mogę polecić fanboy :) a jeśli się znasz to sam kombinuj
Odpisz
3 stycznia 2018, 00:27
@DAVJD: Myślałem nad czymś takim
Odpisz
3 stycznia 2018, 00:27
@Polski_Ziemniok:
Odpisz
3 stycznia 2018, 00:32
@Polski_Ziemniok: według mnie jest dobry ale ja nie jestem w tym specjalistą ;) a chłodzenie box na procka?
Odpisz
3 stycznia 2018, 00:34
@DAVJD: Oczywiście
Odpisz
3 stycznia 2018, 00:35
@Polski_Ziemniok: Box strasznie głośny jest xD a sprawdziłes czy wszystko będzie pasować? Procek do płyty,ram itp? Ile taktowania ram? 2400?
Odpisz
3 stycznia 2018, 00:36
@DAVJD: Ram taktowanie 2400 płyta też, procek pasuje i karta pewnie też
Odpisz
3 stycznia 2018, 00:38
@DAVJD: Wiesz może jaka jest różnica pomiędzy 2x4 od 1x8 jeżeli chodzi o ram? Jedna kość jest lepsza czy może dwie?
Odpisz
3 stycznia 2018, 00:39
@Polski_Ziemniok: do tej płyty 2 byłyby lepsze bo ona ma tryb dual chanel
Odpisz
3 stycznia 2018, 00:40
@DAVJD: Szkoda bo ten GoodRam się fajnie zapowiadał
Odpisz
3 stycznia 2018, 00:43
@Polski_Ziemniok: ale też dual nie daje jakiejś ogromnej różnicy ;) możesz dodatkową kość kupić później
Odpisz
3 stycznia 2018, 00:44
@DAVJD: A nie, dobra, niżej są takie same tylko w wersji 2x4 tylko szkoda, że trochę droższe
Odpisz
3 stycznia 2018, 00:47
@Polski_Ziemniok: mówię możesz dokupić później ;) dużej różnicy nie robi to
Odpisz
3 stycznia 2018, 07:36
@DAVJD: Ja mam monitor Dell 16:9 1920×1080. Bardzo dobrze sie spisuje :)
Odpisz
3 stycznia 2018, 09:51
@Anishogen: Nie żaby coś, ale zestaw taki nie do końca ok. Ile kasy chcesz wydać?
Odpisz
3 stycznia 2018, 15:00
@Polski_Kisiel: dlaczego nie jest ok?
Odpisz
4 stycznia 2018, 03:33
@DAVJD: Zasilacz nie do końca ok, martwa platforma, karta graficzna 3 gb
Odpisz
4 stycznia 2018, 05:33
@Polski_Kisiel: GPU jest dobre, zasilacz powinien też, co masz na myśli pisząc "martwa platforma"?
Odpisz
4 stycznia 2018, 07:50
@Polski_Ziemniok: Platforma, na której nie zbudujesz przyszłościowego pc.
Odpisz
Edytowano - 4 stycznia 2018, 14:25
@Polski_Kisiel: Kurrrrrrła nie śpię na pieniądzach i taki PC mi wystarczy
Odpisz
4 stycznia 2018, 14:56
@Polski_Ziemniok: Ziomek, to, że nie budujesz pc za 20k nie znaczy, że nie możesz wykorzystać budżetu.
Odpisz
4 stycznia 2018, 14:59
@Polski_Kisiel: Spokojnie, poradzę sobie
Odpisz
4 stycznia 2018, 15:07
@Polski_Kisiel: Dobrze wykorzystać *
Odpisz
Edytowano - 4 stycznia 2018, 15:08
@Polski_Kisiel: Jak chcesz, ale powodzenia w rozbudowie przy kupnie czegoś na 1151v1...
Odpisz
4 stycznia 2018, 15:53
@Polski_Ziemniok: W zasadzie kolega trochę racji ma, lepiej wyjdzie i5 8400+B350M. Tylko musisz dołożyć te~200zl. Ale Twój zestaw też jest niezły
Odpisz
4 stycznia 2018, 16:16
@Polski_Kisiel: Nawet nie wiem co to znaczy xD. W takim razie zaproponuj mi swoje rozwiązanie
Odpisz
4 stycznia 2018, 16:19
@bartek29820: Dzięki, sprawdzę sobie
Odpisz
4 stycznia 2018, 16:29
@Polski_Ziemniok: Uhh, rozejrzałem się troche i niestety Cię okłąmałem xd płyta b350 nie będzie pasować, trzeba kupić z370~500zł no i ten procesor i5 8400~900zł, reszta podzespołów z Twojego zestawu. Całość wyniesie niestety więcej o około 400zł, ale masz 2 rdzenie więcej. Decyzja należy do Ciebie.
Odpisz
4 stycznia 2018, 16:35
@bartek29820: Eh... Wiesz, jakbym miał pieniądze (I był pełnoletni, żeby zarabiać legitnie) to pewnie brałbym to co mi polecasz. Swoją drogą jaka jest różnica w wydajności pomiędzy moim, a Twoim zestawem?
Odpisz
4 stycznia 2018, 16:41
@Polski_Ziemniok: Dobrze cię rozumiem jeśli chodzi o budżet, różnica jest taka, że masz 2 rdzenie więcej na procesorze. Jeśli nie chcesz zawyżać budżetu to nie ma sprawy, procesory które zapowiada intel w przyszłości i tak nie będą pasować do obecnych płyt głównych
Odpisz
4 stycznia 2018, 16:43
@Polski_Ziemniok: A różnica w wydajności między i5 8400 a i5 7400 to około 35% (według Benchmark'a)
Odpisz
4 stycznia 2018, 16:44
@bartek29820: O.O
Odpisz
4 stycznia 2018, 22:11
@Polski_Ziemniok: Ziemniak, na pewno nie cenowa... Jeśli ktoś mnie pyta o zestawy, to zawsze podaję zgodnie z budżetem.
Odpisz
4 stycznia 2018, 22:12
@Polski_Kisiel: a i5 8400 nie ma na razie co brać, dopóki nie ma płyt na chipsy H310.
Odpisz
4 stycznia 2018, 22:26
@Polski_Kisiel: Max 2700 bez dysków i systemu
Odpisz
4 stycznia 2018, 22:38
@Polski_Kisiel: Ale fajnie, GPU zmieniło cenę z 995 do 1250zł
Odpisz
5 stycznia 2018, 21:02
@Polski_Kisiel: No dawaj Kisiel, czekam
Odpisz
6 stycznia 2018, 00:18
@Polski_Ziemniok: Znajdę chwilę, to złożę.
Odpisz
6 stycznia 2018, 01:40
@Polski_Ziemniok: i Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1060 3GB
Odpisz
6 stycznia 2018, 02:35
@DAVJD: Jakie masz dyski?
Odpisz
6 stycznia 2018, 10:35
@DAVJD: Dlaczego ram 2x4 zamiast 1x8 skoro ten drugi jest troszkę tańszy?
Odpisz
6 stycznia 2018, 13:34
@Polski_Ziemniok: płytą obsługuje dual chanell czyli będzie to lepiej działać niż na jednej kości
Odpisz
6 stycznia 2018, 13:37
@DAVJD: Co kucze? Zasilacz do zmiany, płyta Z170 dk non-K? Świetny pomysł...
Odpisz
6 stycznia 2018, 13:40
@Polski_Kisiel: dlaczego? Możesz rozwinąć?
Odpisz
6 stycznia 2018, 13:44
@DAVJD: Zasilacz nie ma najlepszych opinii, jeśli chodzi o kupowanie procków Intela non-K 8 gen. to czekał bym do wyjścia płyt H310.
Odpisz
6 stycznia 2018, 13:49
@Polski_Kisiel: no to wtedy ziemniok też musiałby czekać bo pakować się w 7gen to nie jest dobry pomysł
Odpisz
6 stycznia 2018, 14:52
@Polski_Kisiel: Kisiel nadal czekam na twoją propozycję zestawu
Odpisz
7 stycznia 2018, 16:48
@Polski_Kisiel: Kisiel plz xD
Odpisz
8 stycznia 2018, 00:22
@Polski_Ziemniok: Wybacz, mam urwanie głowy. Koniec półrocza i nawet na jeja nie zaglądam xd Jedyne co robiłem to zestawy. Zaraz podeślę.
Odpisz
8 stycznia 2018, 06:28
@Polski_Kisiel: Spokojnie, trzeba było powiedzieć, ja sam cały zeszyt z biologii muszę przepisywać
Odpisz
12 kwietnia 2020, 22:15
@Polski_Ziemniok: udało się?
Odpisz
12 kwietnia 2020, 22:20
wiec tak w 2018 bylem jeszcze bardziej zje**ny niż teraz a komputera doczekałem się po 2 latach od tego momentu (r5 2600 (tak wiem że lepiej 1600af ale kupowałem tydzień przed tym jak on wyszedł), rx580 8gb i 16gb ram 3200mhz)
Odpisz
12 kwietnia 2020, 22:20
@Polski_Ziemniok: to super ❤️
Odpisz
12 kwietnia 2020, 22:21
dzięki myszko za wsparcie
Odpisz
13 kwietnia 2020, 17:24
@Polski_Ziemniok: igit
Odpisz
1 stycznia 2018, 18:31
Ja mam jeden 16:9 i drugi 4:3. Zawsze mój brat jak gra to se jakies bajki włącza.
Odpisz
1 stycznia 2018, 18:55
@jeste_czlowiekie96: ja też mam 16:9 do gier takich jak lol, ets i tym podobne współczesne a drugi 4:3 do grania w fallouta, cs1.6 itp
Odpisz
1 stycznia 2018, 19:11
@Andrzej_Duda12345: ja mam 4:3 do mocniejszych gier którym nie wystarcza moja karta a 16:9 do csgo, gtav itd
Odpisz
2 stycznia 2018, 19:32
@jeste_czlowiekie96: A gta v nie jest mocniejszą grą aby?
Odpisz
2 stycznia 2018, 19:45
gta jeszcze chodzi. i7 3,4ghz + 16gb ram + gt640
Ale mocniejsze gry w sensie zaawansowana fizyka itd np. BeamNG
Odpisz
2 stycznia 2018, 19:42
To mi po to:
Odpisz
2 stycznia 2018, 19:01
Telefon też zdaje egzamin.
Odpisz
2 stycznia 2018, 17:36
w gry horror gra się po to żeby się bać a nie żeby się ani razu nie wystraszyć
Odpisz
2 stycznia 2018, 17:50
@Xenomorph12: sam na to wpadłeś?
Odpisz
Edytowano - 2 stycznia 2018, 19:16
@ruzwelt1: COMBO WOMBO
Odpisz
2 stycznia 2018, 17:03
yep racja
Odpisz
1 stycznia 2018, 20:02
Ja mam 1 monitor świerzo kupiony. Rozdziałka 1920 x 1080 (Full hd) ale i tak nie mam jeszcze kompa
Odpisz
2 stycznia 2018, 19:11
@d0wek: SWIERZO
Odpisz
2 stycznia 2018, 22:03
Kurde za co te strzałki w dół?
Odpisz
Edytowano - 2 stycznia 2018, 22:07
@d0wek: ŚWIERZO
Odpisz
2 stycznia 2018, 22:09
I tylko przez to?
Odpisz
3 stycznia 2018, 07:43
@d0wek: I pewnie jeszcze przez chwalenie się.
Odpisz
3 stycznia 2018, 14:03
To nie jest chwalenie się;_; ja tylko powiedziałem co mam i pozatym i tak tego monitora nie używam bo nie mam kompa
Odpisz
1 stycznia 2018, 19:22
było
Odpisz
1 stycznia 2018, 19:00
Na drugim powinna być Matka Boska
Odpisz
1 stycznia 2018, 18:23
możliwe że było ale nie jestem pewien
Odpisz
1 stycznia 2018, 18:20
oto co ja nazywam kontrastem
Odpisz