Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Broski

20 stycznia 2018, 21:19

Opozycja nie musi dzwonić do UE, politycy znają sytuację z doniesień medialnych, potem się pytają znajomych polityków z Polski co się dzieje. Poza tym to nie jest przeciwko Polsce tylko przeciwko polskiemu rządowi.

Avatar gacek398

20 stycznia 2018, 13:18

Inni rozpisali się na ten temat. Ja dodam tylko że robią to co powinni dla mnie to to samo co zgłaszanie policji przestępstwa typu gw**** czy morderstwo. Ale że nasz rząd jak każda typowo reżimowa partia idzie w zaparte i uważa że wszyscy są źli poza nią to UE nałoży na nas kary i może do troszke większej liczby osób dotrze że jak jesteś w grupie( w tym przypadku UE) to musisz przestrzegać jej zasad albo ją opuścić a że 84% polaków chce być w UE no to zoataje jedynie przestrzeganie zasad grupy.

Avatar CzarnyGoniec

20 stycznia 2018, 11:19

Ej, ale Wy wiecie, że np. komisję wenecką to PiS zaprosił?
A jak się wydało, że komisja zauważyła łamanie prawa to zwalili to na opozycje

Avatar PospolityPrzegryw

17 stycznia 2018, 18:29

Tak w ogóle chciałbym dodać że na yt znajduje się kanał ,,PrawicowyInternet" gdzie często robi live'y z protestów opozycji i wchodzi tam w cywilizowane dyskusje z jego uczestnikami.
Tylko czad nie jest tak cywilizowany.

Avatar Hartio

20 stycznia 2018, 09:15

@PospolityPrzegryw: A to Ci dopiero barbarzyński tlenek węgla (II)

Avatar ruzwelt1

20 stycznia 2018, 06:20

PIS przynajmniej coś robi, a przynajmniej tak mówi moja mama

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (10)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (10)
Avatar myszohusaria

20 stycznia 2018, 20:48

@lorax12: nie.. wydaje mi sie że nienawidzisz pisu

Avatar lorax12

20 stycznia 2018, 21:04

@myszohusaria: ogólnie nienawidzę polityki i mam beke z każdej polskiej parti

Avatar Nanook

17 stycznia 2018, 20:22

No cóż, od tego właśnie jest opozycja. Żeby kontrolować i krytykować działania rządu i w przypadku niewywiązywania się z zobowiązań prawnych bądź wszelkich przypadków niekompetencji natury politycznej „donosić” o tym społeczeństwu lub w ekstremalnych przypadkach (a do takich zalicza się łamanie zasad demokracji) do zobowiązujących nas ponadnarodowych lub międzynarodowych instytucji, jak np. Unia Europejska czy też ONZ.

Zresztą to nie jest nic niezwykłego, że obecna opozycja donosi na polski rząd, ponieważ za poprzedniego rządu, kiedy rządziło PO, opozycja, w tym również PiS, tak samo donosiła na polski rząd do instytucji unijnych.
Tylko takie pytanie, czy to coś złego, że opozycja spełnia swoją funkcję? Przecież nie działa na szkodę Polski, a jej celem jest zaszkodzenie partii rządzącej przy jednoczesnej trosce o polskich obywateli.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar Aracz

Edytowano - 18 stycznia 2018, 15:11

@Nanook: zdanie ułożyłeś tak, że wygląda jakby to szkodzenie było pierwszorzędne, a troska o obywateli była tym dodatkiem. Stąd moje komentarze

Avatar Nanook

18 stycznia 2018, 15:22

@Aracz: Rozumiem. Mea culpa

Avatar
Konto usunięte

17 stycznia 2018, 20:35

Ale gdy PiS już donosił to wszystko dobrze. Szkoda że wyborcy i politycy mają sklerozę.

Avatar ZnawcaLiteraturyPolskiej

17 stycznia 2018, 19:37

W sumie tak to jest kiedy łamiesz prawo międzynarodowe

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (11)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (11)
Avatar Nanook

18 stycznia 2018, 21:35

@PospolityPrzegryw: "Zacznijmy od tego że w demokracji tak naprawdę rządzi lud"
Mylisz demokratyczną dystopię ze współczesną demokracją liberalną, która jest zinstytucjonalizowana i ograniczona prawami, aby nie dopuścić do tzw. tyranii większości. Więc to, że ktoś został demokratycznie wybrany nie oznacza, że może wszystko i nie oznacza również, że reprezentuje wolę ludu, bo to co dana partia mówiła przed wyborami często różni się od tego, jaką politykę prowadzi, gdy jest już partią rządzącą.

"PIS który zebrał najwięcej głosów chce zrefomować sądownictwo."

I bardzo słusznie. Nie miałbym nic przeciwko dobrze skonstruowanej reformie sądownictwa, ale ta reforma zaproponowana przez PiS godzi w podstawowe zasady demokracji, a mianowicie o trójpodział władzy. Władza sądownicza powinna być zawsze niezależna i niezawisła, ponieważ tylko to gwarantuje rządy prawa. A problem jest taki, że wybieranie sędziów przez Sejm, a nie przez niezależne gremium sędziowskie, znaczne zwiększenie kompetencji ministra sprawiedliwości w kwestii wybierania sędziów i ich odwoływać bez podawania nawet żadnych powodów czy uzasadnień, te wszystkie kwestie zwyczajnie w niezależność i niezawisłość sądownictwa godzą.
I nie jest to tylko moja opinia, bo mają tego świadomość praktycznie wszystkie środowiska eksperckie zarówno w Polsce jak i za granicą. Zresztą gdyby nie było tego zagrożenia demokracji, to UE nie miałaby powodu stosować wobec nas artykuł 7.1

"Nadużycie prawa w którym przypadku?"
Na to odpowiedziałem już wyżej.

"I ciężko powiedzieć że jakkolwiek zmieniła się sytuacja kraju na arenie między narodowej."
Zmienić się jeszcze nie zmieniła, bo minął ledwo miesiąc. Ale jasne jest, że nasza pozycja w UE jako partnera do rozmów i inwestycji znacząco spadła. Nie mówiąc już o tym, że spadliśmy w ratingach międzynarodowych dla przedsiębiorców, przez co staniemy się nieatrakcyjny dla zagranicznych przedsiębiorstw.

Btw. dzięki za miłą dyskusję. Miło zobaczyć myślącego zwolennika PiSu.

Avatar PospolityPrzegryw

19 stycznia 2018, 10:39

@Nanook: Przyznaję ci rację.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Trzeba mieć jakieś hobby

Nie ma drogi

Ciekawe to to

Polecam 👍

Trochę długie

Pizzeria top klasa

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka