Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar oceanaus

8 kwietnia 2018, 10:41

@M_ateo_: nie nie było plan był taki, że Polska przetrzymie Niemcy przez te 2 miesiące, a Anglia i Francja się zmobilizują, a że Polska została zniszczona szybciej to nie ich wina

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (10)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (10)
Avatar Hefcom

Edytowano - 25 kwietnia 2018, 21:13

@M_ateo_1: Akurat te informacje o datach to nie są tutaj ważne , po prostu skopiowałem swój komentarz , z wątku niżej , gdzie była mowa jeszcze o konferencji w Abbevile. I nie złamano żadnego sojuszu. Francuzi wypowiedzieli wojnę Niemcom wiec wciąż nie złamali swojej części umowy. Polacy byli zobowiązani do wytrzymania 2 miesięcy stopniowej defensywy , by Alianci mogli zmobilizować , przygotować i ruszyć. Takie były warunki umowy między Polska a Aliantami. Nie zapominajmy też, że Hitler natychmiast rzucił na zachód wszystko czym dysponował, a w miarę postępów w Polsce przerzucał tam coraz nowe oddziały. A że armia niemiecka liczyła 2,3 mil żołnierzy, zaś przeciw Polsce ruszyło 1,3 mil, więc naprawdę nawet ten pierwszy rzut był liczny. Już w momencie podpisania Paktu, na pytanie Stalina, Ribbentrop stwierdził, że armia niemiecka nad Renem ma 5-krotną przewagę nad obsadą Linii Maginote’a. Może się przechwalał, może nie. Ale raczej to drugie.
Dodatkowo teraz mnie zniszczyłeś xd Armia francuska była słabsza od armii niemieckiej. Franzuci byli silniejsi tylko na papierze. Górowali jedynie w ilości artylerii nad Niemcami ,bo w piechocie i lotnictwie Niemcy zarówno jakościowo, jak i liczebnie byli silniejsi. Trochę inaczej było z czołgami - te wartościowe były rozdzielone po dywizjach piechoty, zaś blisko 1/4 całej francuskiej siły pancernej stanowiły bezwartościowe FT.

Avatar M_ateo_1

29 kwietnia 2018, 23:50

@Hefcom: ¯\_(ツ)_/¯

Avatar MajnkraftAlusiek

7 kwietnia 2018, 07:51

loelle

Avatar rozwalgo

3 kwietnia 2018, 10:44

Avatar
Konto usunięte

6 kwietnia 2018, 20:31

@rozwalgo: papiesz umar

Avatar oceanaus

Edytowano - 3 kwietnia 2018, 10:42

Tylko nie memy historyczne, no ja was proszę

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (73)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (73)
Avatar Hefcom

24 kwietnia 2018, 21:45

No tak , bo ofensywa przez linie Zygfryda byłaby genialna. Poza tym jak mówię. Polacy nie wypełnili swoich zobowiązań to i Alianci niezbyt mogli , zwłaszcza gdy widziano już ze sprawa Polska jest przesadzona. Żadna ofensywa nie wchodziła w grę. Słusznie podjęli decyzję o zachowaniu amunicji na obronę szczególnie patrząc na to, że już po 2 miesiacach Niemcy przerzucili tam większość sił z Polski, którta miała się bronić 3 miesiące a broniła się tydzień.

Avatar Hefcom

24 kwietnia 2018, 21:47

Czy ty w ogóle przeczytałeś to co ci wypisałem ? Czy może nie przyswajasz tego sobie i tylko - „Wielka Bolzga zdradzona , Francuzi to tchórze hur hur hur hur” ?

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Irytujące

Nic tylko pozazdrościć

Filtry są wszystkim

Dziękuję za informację

Jakoś nisko upadł CN

Tak to już bywa

Pies psu nierówny

Pij wodę, będziesz wielki

Klasyk

Też tak robisz?

Dobry ziomek kitku

Faworyzacja? Nie słyszałam

Razem jesteśmy niepokonani

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka