Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar naprawde_nikt

25 sierpnia 2018, 16:11

ktos zauważył ze ta kobieta w tle ma nogi innego koloru niż ręce? xD

Avatar Nilciaxd

25 sierpnia 2018, 22:07

@naprawde_nikt: ona ma rajtuzy

Avatar
RhobarIII

25 sierpnia 2018, 09:39

Budowa robotów dorównujących inteligencją ludziom jest zagrożeniem.
\_______________________/

Avatar StinkyWhiskey

25 sierpnia 2018, 09:42

Jeżdżenie autem jest zagrożeniem

Avatar DinoSummer

25 sierpnia 2018, 09:45

A Jenny Wakeman to co?

Avatar TakiTamTrol

25 sierpnia 2018, 10:22

o nie, nie robmy aut bo mozemy zrobic wypadek, nie rozwijajmy elektroniki bo moze nas porazic, nie uczmy sie budowy maszyny parowej, bo para jest gorąca, nie topmy metali, bo moze nam kropla zlecieć na noge, w końcu nie róbmy ognia bo możemy sie spalić, najlepiej nie robmy nic. Marudzenie na januszy a powielanie ich zachowań. Jakie jest niby niebezpieczenstwo rozwijania sztucznej inteligencji, wystarczy miec tylko kontrole.

Avatar
RhobarIII

25 sierpnia 2018, 10:35

@TakiTamTrol: Ja na Januszy nie narzekam, uważam że cały ten stereotyp to kompletna pomyłka.
Roboty naprawdę inteligentne mogą u ludzi wzbudzać uczucia których nie powinni do robotów żywić: Sympatię, przyjaźń, miłość. To może być niebezpieczne, bo roboty nie mają zasad moralnych, tylko chłodną kalkulację i narzucony z góry program. Jeśli otrzymamy robota o ludzkiej inteligencji, będzie on skłonny do zakwestionowania wartości których nauczyli go jego stwórcy. Można będzie to ograniczyć, ale prosty lud przecież nie będzie tego pochwalał. Robotom nie możemy dać wolności, ale czy co niektórzy będą mieli na tyle psychicznej wytrzymałości aby je do czegokolwiek przymuszać? Roboty wzbudzą u nas sympatię, wywalczą swoje prawa, a potem dzięki myśleniu niezmąconemu prawdziwym sumieniem człowieka przewyższą i zniewolą.

Avatar TakiTamTrol

25 sierpnia 2018, 11:02

O januszach powiedziałem to ogolnie bo juz widze duzo ludzi bojacych sie o przyszlosc z robotami. Ale naprawde nie ma sie czego martwic, dopóki ludzie beda "wpisywac" nie skrzywdzić człowieka, chyba że to konieczność, nie mamy problemu, schody zaczynają się właśnie z prawdziwą sztuczną inteligencją, ale do takiej prawdziwej mamy jeszcze naprawde długie schody, my nawet nie umiemy zrobic maszyny która naprawde podaje liczby losowe, a my tu o sztucznej inteligencji, zresztą wydaje mi się że najlepszym sposobem na takie coś to odpowiedzialnosc karna dla robotow, wiadomo czas nic im nie zrobi, bo to tylko maszyna, ale taki restart systemu, albo ograniczenie internetu przez co nie beda mieli pojacia o świecie? Ale i tak tl;dr

Avatar Spidermanzlat60_ale_2

Edytowano - 25 sierpnia 2018, 12:23

@TakiTamTrol: w ogóle nie znasz się na programowaniu i szerzysz dezimformację
po pierwsze, to nie działa tak, że wpiszesz "nie krzywdzić człowieka", robot musi mieć czarno na biało pokazane, kto jest człowiekiem, a kto nie
po drugie, najbardziej rozśmieszyła mnie informacja, że ludzkość jeszcze nie umie zaprogramować maszyny losującej. Nie wiem co masz na myśli, mówiąc "prawdziwe wylosowane liczby", możesz mi to wytłumaczyć?
po trzecie, nie wiem jak odpowiedzialność karna ma działać, robot nie czuje bólu, emocji i nic nie da kara czasowa. Nie będzie wiedział, że coś zrobił źle.

Avatar
RhobarIII

Edytowano - 25 sierpnia 2018, 12:38

@TakiTamTrol: Roboty dorównujące inteligencją ludziom musiałyby mieć zdolność do przeprogramowania się, czyli odrzuceniu zasad które dali im ich stwórcy, tak samo jak czasem człowiek odrzuca przykazania otrzymane od Boga (mówię to z perspektywy katolika, nie angażujmy się w dyskusję o religii).
Odpowiedzialność karna dla robotów praktycznie nie ma żadnego sensu. Robot bowiem nie posiada duszy która mogłaby cierpieć, nie posiada też naturalnych odruchów moralnych. Nigdy nie będzie ich posiadał. W związku z tym roboty nigdy nie będą zdolne do odczuwania konsekwencji wszelakich kar. Mogą sprawiać takie wrażenie, ale w rzeczywistości rządzić nimi będzie tylko chłodne, w pełni matematyczne, automatyczne i niezmienne myślenie. Aby powstrzymać bardzo inteligentnego robota przed czynieniem zła, trzeba albo odebrać mu zdolność do nieposłuszeństwa - ale wtedy nie będzie to już bardzo inteligentny robot - albo go zniszczyć. Ale lepiej chyba nie produkować, niż niszczyć to co wyprodukowaliśmy, prawda?

Avatar TakiTamTrol

Edytowano - 25 sierpnia 2018, 13:37

Jaka moralność, wydaje mi się że jeśli byłby on naprawde inteligętny miałby coś takiego jak "chęć do rzycia" więc restart by ich troche straszył i szantażował, wiem jak to głupio brzmi ale chyba zrozumiesz, jeśli w ogóle mówimy o sztucznej inteligencji to jednak nie można wykluczyć że takie roboty będa miały instynkt samo zachowawczy- troche uboga moralnośc

Avatar TakiTamTrol

25 sierpnia 2018, 13:40

@Spidermanzlat60_ale_2: Chyba ty się nie znasz jeśli nie wiesz o co mi chodziło mówiąc "my nawet nie umiemy zrobic maszyny która naprawde podaje liczby losowe", owszem też nie znam się na programowaniu, ale wiem że ŻADEN komputer nie umie zrobić coś takiego jak podanie liczby losowej, on może jedynie odzczytać czas, podzielić przez liczbe i wyciagnąć reszte i podać ją nam jako liczbe losową.

Avatar
RhobarIII

25 sierpnia 2018, 15:37

@TakiTamTrol: Oczywiście możnaby im zaprogramować chęć do życia. Ale bardzo inteligentny robot, czyli taki który może się przeprogramowywać, mógłby zwyczajnie odrzucić tą chęć. I roboty byłyby do tego o wiele skorsze niż ludzie. Wszak ludzi na tym świecie trzyma ostatecznie choćby żal, choćby strach, choćby niepewność tego co na tamtym świecie, a szerzej także miłość do świata i rzeczy pięknych. Dlatego rezygnują z samobójstw lub przeżywszy jedną próbę, nie podejmują kolejnej. Roboty nie będą tego miały. Możemy dać im pozory tych cech, ale to nigdy nie będzie prawdziwe. Zawsze tam w podłożu będą liczby, linijki kodu i myślenie chłodne, pozbawione ingerencji duszy, jak u człowieka. Robot będzie miał o tyle łatwiej, że on nie potrzebuje się uczyć siebie samego. Robot ma całość siebie podaną na tacy, robot dokładnie zna swoje możliwości i jeśli nauczymy roboty zmieniać coś, to jeśli jakiś robot uzna to za korzystne, może nawet przeprogramować się generalnie, może zmienić całość swojego kodu. Robot zna całość swej osobowości i doskonale nad nią panuje, zawsze ma wszystko pod kontrolą. Bo jeśli rządzi nim matematyka, a on jest umysłem tylko i wyłącznie ścisłym - to nie ma możliwości aby cokolwiek ze sfery matematycznej sprawiało mu trudność. Całość zasad matematycznych jest bowiem tak ustalona, że nie ma w niej żadnych sprzeczności, żadnych nieścisłości, niczego co umysł całkowicie z matematyki zrodzony mógłby nie pojąć.

Avatar PanSowa12

25 sierpnia 2018, 11:11

Detroid Become a Cat

Avatar Broski

25 sierpnia 2018, 11:04

Ale na końcu robo-kot okazał się niebezpieczny dla właścicielki i Tom odzyskał posadę.

Avatar Woj2000

25 sierpnia 2018, 09:11

Właściwie pierwsze ofiary postępującej automatyzacji pojawiały się już w okresie rewolucji przemysłowej, ale mem i tak świetny.

Avatar guniov

25 sierpnia 2018, 08:36

ciekawe komu go ukradła

Avatar
Konto usunięte

22 sierpnia 2018, 18:58

Bracia Lumiere już w 1895r. zrobili jednominutowy film o robotach, które zastępują ludzi w pracy,
a potem przejmują władzę.

Avatar
Konto usunięte

22 sierpnia 2018, 18:05

That's my cat

Avatar Boberek00

22 sierpnia 2018, 18:00

Szybko jego była właścicielka się rozmyśliła

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Optymiści

Wziuuum!

Szkoda

Miszany miszany do odmbioru! Ej, nie dla ciebie!

Szczek szczek

Czarna Wołga

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka