Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar MlodyKamil96

23 września 2020, 18:55

Wychodzi na to że jest

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 27 sierpnia 2018, 17:03

Jak mnie irytują gimby, które włażą wszędzie i piszą, że boga nie ma. Oczywistym jest, że bóg istnieje i ma na imię Swaróg.

Avatar MoNka455

9 września 2018, 20:33

A nie Perun?

Avatar korektor

13 września 2018, 06:53

@MoNka455: *Pieróg

Avatar Wezyr

28 sierpnia 2018, 13:27

Przecież jeja to miejsce, gdzie napisanie o swoim wyznaniu do darmowe łapki w górę, a powiedzenie w dyskusji, że nie wierzy się w bóstwa to zbierasz łapki w dół. Jednostronni hipokryci

Avatar marian66626

3 września 2018, 13:19

@Wezyr: A na youtube jest odwrotnie...

Avatar
Konto usunięte

3 września 2018, 11:42

Powinni być gimboateiści, których rodzice ochrzcili, kazali chodzić do kościoła, na religię, a potem taki burak nie ma gdzie wylać swojej złości. Typowe przykłady gimboateistów, które muszą wmawiać innym, że Boga nie ma, bo Bóg nie dał im ferrari, kiedy o nie poprosili.
To jest równie debilne, co próba wytłumaczenia nieistnienia Boga bez jakiejkolwiek głębszej wiedzy o nim np. skoro Bóg jest doskonały to czemu zło na świecie a bigos mi nie smakował? Skoro jest wszechmocny to nie może być dobry i jednocześnie zły. Podaj mi dowody na istnienie Boga, co mnie to, że wiara opiera się na wierzeniu? Ja chcę dowodów! Nie uwierzę w Boga, bo to jest sprzeczne z nauką. Co? To nie są dowody! To można wyjaśnić nauką oraz drażami z biedronki.

Avatar Pobozny

31 sierpnia 2018, 21:32

Poproszę czysty obrazek jeśli można

Avatar AurelionSol

Edytowano - 27 sierpnia 2018, 23:56

Moim zdaniem nie da się bezpośrednio stwierdzić że na 100% Boga nie ma, albo że jest. Nikt nie ma wiedzy absolutnej. Nie da się wykazać nieistnienie czegoś. Tutaj ciężar dowodu leży po stronie teistów aby wykazać że Bóg istnieje. Ale gadanie że nie ma i tyle jest po prostu błędem logicznym. Można prędzej wyjść z założenia, że istnienie Boga jest wielce nieprawdopodobne

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (23)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (23)
Avatar KiciaLucyfer

30 sierpnia 2018, 06:19

@AurelionSol: Ja chcę, zawsze fajnie poznać zdanie innej osoby na ten temat

Avatar AurelionSol

30 sierpnia 2018, 09:46

@KiciaLucyfer: 1. Nie da się wierzyć na wszelki wypadek. Wiara musi być szczera, bo inaczej to jest oszukiwanie samego siebie i kombinatorstwo (w chrześcijaństwie jest to grzech chyba) Jak ateista wyrażenie widzi sprzeczności i brak logiki w jakiejś religii to nie da rady żeby w nią uwierzył. Wiara to nie jest kwestia wolnej woli.
2. Zakładając że każda religia jest sobie równa i nie faworyzujemy żadnej, lepiej być ateistą gdyż każda święta księga bardziej karze innowierców niż ateistów. A szansa że trafimy na odpowiedniego Boga to ułamek procenta (przy założeniu że każda religia jest sobie równa) i lepiej oberwac mniej jako ateista niż innowierca.
3. Nie wiadomo w jakiego Boga warto na wszelki wypadek wierzyć. Jak będziemy wyznawać jednego to jest to 99,999% szans że wylądujemy w piekle jekiejs religii, (bo święte księgi bardzo surowo karzą innowierców) a nie da się wyznawać każdego Boga bo ich koncepcje, dogmaty są sprzeczne ze sobą. Z tego wynika że lepiej być ateistą niż teistą (uznając religie za prawdę)

Avatar emotikon2001

28 sierpnia 2018, 14:40

Zobaczyłem 132 komentarze i już wiedziałem, co mnie czeka :D Swoją drogą uważam, że każdy powinien wierzyć w to, co sam uważa za słuszne i nie powinniśmy się mieszać w poglądy innych ludzi, nawet jeśli uważamy je za niesłuszne - bez względu na to, czy jesteśmy wierzący, czy nie.

Avatar Mr_Quicky

28 sierpnia 2018, 13:31

Ja stety albo niestety przejrzałem na oczy. Boga nie ma, to całe chrześcijaństwo, islam, judaizm itd...
Żadna z tych religii nie ma ani jednego prawdziwego dowodu na to że ich bóg kiedykolwiek istaniał i/lub jest teraz w jakimś innych świecie i patrzy na innych z góry jako stwórca. Z kolei nauka ma niepodwarzalne dowody takie jak ewolucja albo to że świat nie powstał kilka tysięcy lat temu a kilkanaście miliardów lat temu. Mimo że wiem, że to prawda, to i tak bardzo nad tym ubolewam bo wiem, że po śmierci nic nie ma. Koniec uczuć, smaku, zapachu, po prostu wszystkiego co nas otacza. Już nie mówiąc o moich atakach depresii...

Avatar VizmoPL

28 sierpnia 2018, 13:45

@Mr_Quicky: DEPRESII

Avatar Mr_Quicky

28 sierpnia 2018, 14:29

@VizmoPL: DYSLEKSJA

Avatar twojkaloryfer

28 sierpnia 2018, 09:25

- Boga nie ma!!!
- ok ale chcesz może wysłu...
- BÓG NIE ISTNIEJE

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (24)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (24)
Avatar xGokios3k

28 sierpnia 2018, 11:52

@dustin2001: Dużo się mówi o badaniu na calunie, ale mało o tym że wykonano pozniej drugie.
Calun przechowywany był w klasztorze, w którym wybuchł pożar. Spalił się fragment całunu, więc zakonnicy go doszyli.
Gdy wykonywano pierwsze badanie, KK zastrzegł, że może być wykonane tylko przy użyciu fragmentu bez odbicia, zgadnij którego użyto. Użyto doszytego fragmentu. Naukowcy potem zorientowali się że tak było i zrobili następne badanie, badanie na innym fragmencie i okazało się że calun jednak pochodził z czasów Jezusa.

Avatar AurelionSol

28 sierpnia 2018, 12:36

@xGokios3k: nawet jeślibyś pochodziła z czas Jezusa to nie mówi to nic więcej

Avatar arceus1

28 sierpnia 2018, 11:47

ogl nie wiem dlaczego na jeja trzeba być ateistą żeby być fajny

Avatar Shocke_

28 sierpnia 2018, 11:41

I vice versa...

Avatar robomiko05

28 sierpnia 2018, 11:24

Wiara opiera się na wierze. Brak dowodu nie jest żadną preszkodą, i byłoby w tym coś złego gdyby była to na przykład wiara w płaskość ziemi. Ale nie jest. Idea jest według mnie piękna, i choć wiele przykazań Bożych jest ładnych, nawet przez wierzących, to przecież wiemy że nikt nie jest idealny. Wrzeszczenie że Boga nie ma jest równe próbom nawrócenia ateisty. Nie każdy wierzący to fanatyk, nie każdy ateista to pozbawiony duszy diabeł. Ale kiedy zaczynamy dyskutować po jakimś czasie ateiści zaczną obiektywnie wygrywać, ponieważ niewiele religii (o ile nie żadna) ma wystarczającą ilość niepodważalnych dowodów na istnienie swojego bóstwa.
Dlatego wiarę można uznać za synonim religii. Bo chodzi tutaj o zapewnienie sobie dobrego życia po śmierci, miłości drugiego człowieka, i wielu innych wspaniałych ideologicznie rzeczach i czynach.

Dziękuję.
Bezobrazkowy Ateista

Avatar TakiTamTrol

28 sierpnia 2018, 11:21

Nie da sie udowodnić ze boga nie ma, tak samo jak nie da sie udowodnić że jest, dlatego "hu*, ku*wa, zostaje agnostykiem"

Avatar xMacius

28 sierpnia 2018, 11:11

Porównałbym to bardziej do szczeniaka szarpiącego kogoś za podnie by ten zwrócił na niego uwage.

Avatar Abalella

28 sierpnia 2018, 11:11

b o g a n i e m a \_/

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Taka prawda

Czas mi marnuje

Nie dogodzisz

Heh

Na szczęście nie wybrał drogi malarza

Nie mam wyczucia

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka