Zawsze marzyłem, żeby przelewać swoją krew za kłótnie polityków
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Nie idź!
Lekko nie będzie
Trzeba brać osobną torbę
Gdy zostanę milionerem nikomu nie powiem, ale będą znaki
Pyrkon pewnie też łączy ludzi
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież13 stycznia 2024, 19:52
Najlepiej jakby jeszcze kobiety obowiązkowo do wojska brać
Odpisz
29 września 2018, 17:22
Coś przegapiłem? Jeśli chodzi o obowiązkową służbę wojskową
Odpisz
29 września 2018, 17:23
@Mati129:
Odpisz
29 września 2018, 17:24
.
Odpisz
29 września 2018, 17:30
@Mati129: .
Odpisz
29 września 2018, 17:36
@MsCrazyAlex:
Odpisz
29 września 2018, 17:36
@Mati129: .
Odpisz
29 września 2018, 17:37
@Mati129:
Odpisz
29 września 2018, 17:37
@Mati129: Nic nowego wygląda na to
Odpisz
Edytowano - 29 września 2018, 17:52
@Mati129: Oby nie było
Odpisz
29 września 2018, 18:24
@oceanaus: .
Odpisz
29 września 2018, 18:34
@Mati129: ...
Odpisz
29 września 2018, 20:43
@Windows_10: .
Odpisz
11 października 2018, 10:27
@allduckslikewater: .
Odpisz
11 października 2018, 10:27
@Mati129: nie, a przynajmniej nic nie udało mi się znaleźć, a szukałem też na stronie MON. Jedyne co nawiązywało do obowiązkowej służby to wypowiedź MON z lipca, że nie mają planów wprowadzać tego.
Odpisz
11 października 2018, 16:10
@Mati129: na razie na szczęście nie, będzie tylko obowiązkowa kwalifikacja wojskowa...
Odpisz
1 maja 2021, 14:20
@xXkuba22Xx: .
Odpisz
22 października 2018, 11:42
Ja nigdy w wojsku nie będę, i tak wyprowadzę się z tego ku*widołka
Odpisz
11 października 2018, 11:58
Sytuacja z życia wzięta....
Chodzę z tatą po muzeum wojkowym. Podeszłem bliżej do jednej z maszyn.
Rozmowa z tatą:
-To działko przeciwpiechotne
-Nie tato, przeciwlotnicze
-Byłem w wojsku to wiem, co to jest.
-W grze (Battlefield 1942) z tego strzelałem, ono jest na samoloty....
-Młody jesteś, młodzi się gówno znają. Bierzecie wiedzę z gier i tylko głupiejecie...
Przychodzi ochroniarz.
-Proszę nie dotykać.
-Tak się właśnie zastanawiamy, czy to działko przeciwlotnicze czy przeciwpiechotne....
-Oczywiście, że przeciwlotnicze.
-Mówiłem ci tato, że przeciwlotnicze....
-Cieszę się, że pan (do mnie) taki zorientowany.
Proszę tu usiąść.... (wszystko pokazuje i objaśnia)
-A pan (do taty), niech się pan odsunie, bo jeszcze coś pan zepsuje....
Mina taty bezcenna....
Odpisz
11 października 2018, 13:35
@Mikrus19: *Podszedłem, błagam...
Ale poza tym historia fajna
Odpisz
11 października 2018, 15:08
@Brokula: Masz rację. Nie zauważyłem tego. Historia z przed 2-3 lat. Jesli myślisz, że zmyślona, to nie.
Nie potrafię zmyślać opowiadań, ale dobrze mi wychodzi opisywanie.
Odpisz
11 października 2018, 20:33
@Mikrus19: Nie myślę tak. Jeśli mnie tak zrozumiałeś to mi przykro, ale nie miałam tego na myśli
Odpisz
11 października 2018, 20:46
@Brokula: No tak to odebrałem....
Odpisz
Edytowano - 11 października 2018, 16:47
Jestem za tym, żeby każdy miał przeszkolenie wojskowe i żeby bezrobotni tam poszli. Jednakże polska armia ma stare i wadliwe uzbrojenie, często powodujące wypadki, także rząd zamiast wydawać na kościół, podkomisje, sądy i swoje inne głupie poglądy powinien inwestować w armię.
Odpisz
11 października 2018, 16:18
Poszedłbym
Odpisz
29 września 2018, 23:16
Najwięcej zwolenników obowiązkowej służby wojskowej jest wśród młodych dziewczyn i pokolenia Januszy - czyli wśród ludzi, którym nie grozi powołanie do wojska ani w czasie pokoju, ani w razie wojny.
Odpisz
29 września 2018, 23:24
@introman: ja ogólnie nie jestem za obowiązkową służbą wojskową, ale jak ma być to moim zdaniem i dla kobiet i dla mężczyzn
Odpisz
30 września 2018, 06:35
@MsCrazyAlex: Popieram. Jeżeli już uznajemy równouprawnienie, to nie możemy go traktować wybiórczo.
Odpisz
11 października 2018, 10:43
@MsCrazyAlex: tak, osłabiajmy armię dalej wprowadzając tam kobiety
Odpisz
11 października 2018, 11:02
@introman: I to jest ku*wa punkt. Zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy mają najmniejsze zobowiązania a ZSW to rak, który w naszych realiach jest bezsensowny.
Odpisz
11 października 2018, 11:10
akurat tak się składa że jest sporo rodzajów broni i stanowisk w których kobieta sprawdzi sie lepiej
Odpisz
11 października 2018, 15:47
@Marequel: a jakie? nie chcę hejtować kobiet, czysta ciekawość
Odpisz
11 października 2018, 16:03
@SynBiskupa: pielęgniarka w szpitalu, kuchnia polowa, konserwator broni i uzbrojenia, kontrwywiad.
Odpisz
11 października 2018, 16:03
@SynBiskupa: też bym chciał wiedzieć
Odpisz
11 października 2018, 15:00
obowiązek wojskowy to niekoniecznie, ale zdecydowanie uważam że powinniśmy mieć szkolenia w wypadkach kryzysowych - powodzie, potężniejsze wichury, ataki terrorystyczne nawet wojna i to nie takie jak edb w szkole, jo nie oszukujmy się, ile osób uważało na edb?
Odpisz
11 października 2018, 14:43
Już kiedyś mieliśmy w tym popieprzonym kraju obowiązkową służbę wojskową. Wiecie kto z tego powodu umarł?
Odpisz
Edytowano - 29 września 2018, 18:42
genialny pomysł. Nie ma to jak duża ch*jowo wyszkolona armia generująca tylko koszty.
Odpisz
11 października 2018, 10:43
@Marequel: Nie musi być olbrzymia ale dzisiejsza jest chyba za mała żeby bronić granicy z więcej niż 1 sąsiadem.
Odpisz
11 października 2018, 11:18
@stepson: zawsze można zamiast na szkolenie dla niedojebów z obowiązkowej hajs przeznaczyć na badania nad droidami bojowymi
Odpisz
11 października 2018, 11:44
@Marequel: W najgorszym wypadku SI zdominuje pole bitwy dopiero za jakieś 15-20 lat. Chociaż lepiej żeby tak się nie stało.
Odpisz
11 października 2018, 12:06
@stepson: a to dlaczego
Odpisz
Edytowano - 11 października 2018, 12:46
@Marequel: Wojna na której giną tylko cywile to gorsze rozwiązanie z moralnego punktu widzenia, niż wojna na której giną zarówno żołnierze jak i cywile.
Odpisz
11 października 2018, 13:32
@stepson: szczególnie biorąc pod uwagę to że to oznaczało by przede wszystkim znaczące zmniejszenie liczby ofiar podczas wojny. Poza tym taka armia nie oznacza braku żołnierzy. Dalej ktoś musi dowodzić" ewakuować cywili, projektować i pilotować pojazdy.
Odpisz
11 października 2018, 12:09
Co drugi strzelałby samobója.
Odpisz
11 października 2018, 11:28
No ale co w tym złego?
Odpisz
11 października 2018, 13:34
-koszty dla państwa
-marnowanie lat życia obywateli
-generowanie antypatriotów
-zwiększenie emigracji
-osłabianie armii masą niewyszkolonej chołoty
Odpisz
11 października 2018, 16:05
@Marequel: ale wiesz że to tylko na rok/dwa i do widzenia?
Odpisz
Edytowano - 11 października 2018, 16:08
zabranie jednego z podstawowych praw i wolności człowieka jaką jest możliwość decydowania o własnym zawodzie
Odpisz
11 października 2018, 16:11
@M_ateo_1: ale jednak to trwa ten rok/dwa
Odpisz
11 października 2018, 16:12
@Marequel: ale masą niewyszkolonej chołoty bym tego nie nazwał, poza tym mięso armatnie zawsze się przyda
Odpisz
11 października 2018, 21:33
@M_ateo_1: Jakby ci zabrali internet i elektronike na 'rok/dwa' to odczułbyś tą różnicę.
Odpisz
11 października 2018, 23:32
@Pyszka: ?
Odpisz
12 października 2018, 07:37
@Pyszka: Aaaa, bo niebędzie komputera? No to wszystko jasne!
Odpisz
12 października 2018, 09:27
Chodzi bardziej o przybliżenie tego jak długi to czas. Nie chodzi o ubolewanie 'bo tam nie ma minecrafta' tylko jakby zabrać jedną rzecz z naszego dnia codziennego na 'rok czy dwa' to odczułoby się tę róznicę. Dajmy na to np. Okulary, buty, telefon czy chociażby łóżko.
Odpisz
12 października 2018, 15:18
@Pyszka: o co ci chodzi?
Odpisz
Edytowano - 12 października 2018, 17:41
@M_ateo_1: o to że powiedziałeś 'to tylko rok/dwa i do widzenia'
Odpisz
12 października 2018, 23:00
@Pyszka: tak, bo to prawda. to nie jest obowiązkowa służba na całe życie. 2 lata obywatela w wojsku nie sprawi z armii masy niewyszkolonej chołoty
Odpisz
13 października 2018, 17:24
@M_ateo_1: Ale zabierze 2 lata życia, dążę do przekazania ci tego że to nie jest 'tylko 2 lata' tylko kawałek 'życia'. (Dla jednych krótki a dla drugich długi.)
Odpisz
13 października 2018, 19:18
@Pyszka: chodzi mi o dwa lata dla wojska deklu
Odpisz
15 października 2018, 20:38
@M_ateo_1: deklu? XD nie zniżajmy sie do poziomu dywanu
Odpisz
15 października 2018, 23:14
@Pyszka: igi pigiel pigi bżdąk
Odpisz
16 października 2018, 10:02
@M_ateo_1: uga buga of kors
Odpisz
17 października 2018, 12:37
@Pyszka: makapaka
Odpisz
11 października 2018, 10:48
Chyba, że ktoś ma immunitet, żeby nie iść...
Odpisz
11 października 2018, 10:41
Ja jestem za wprowadzeniem jakiejś formy przeszkolenia w szkołach, typu obowiązkowe wycieczki na strzelnice itp
Odpisz
11 października 2018, 10:41
ale co innego wywóz do woja na pare lat a co innego cywilne szkolenia bojowe
Odpisz
29 września 2018, 17:34
Czy wada wzroku zwalnia z obowiązkowej służby wojskowej?
kolega pyta
Odpisz
29 września 2018, 17:52
Tak
Pytam się
Odpisz
29 września 2018, 17:53
Zależy jaka to jest wada.
Odpisz
29 września 2018, 17:54
@Znajomy22: astygmatyzm, obraz mi trochę faluje (?) jak patrzę bez okularów
Odpisz
29 września 2018, 19:05
jeżeli tylko to, to na pewno nie dyskwalifikuje z poboru. Mialbyś pewnie B czy C, ale jednak.
Odpisz
29 września 2018, 19:07
@Tamron: plz nie
Odpisz
Edytowano - 11 października 2018, 10:23
nie wiem jak z astygmatyzmem ale jak rok temu byłem na komisji to wadę wzroku biorą pod uwagę powyżej 3 dioptrii
Odpisz
11 października 2018, 10:39
Nie byłeś jeszcze na komisji? Teraz dostaje się od razu przeniesienie do rezerwy lub wystawia całkowitą niezdolność do służby, po osiemnastych urodzinach ci wszystko powiedzą w najbliższym WKU.
Odpisz