Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Płać pan
Ostry ten sędzia
Jesteś wybrańcem panie profesorze
Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa
Dobrze czasem się oderwać
Najbardziej realistyczny spośród modów
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież12 czerwca 2019, 12:11
Przeprowadzenie się do Anglii żeby zrobić zamach na królową
Odpisz
27 listopada 2018, 14:02
Czy autor żyje tam?
Odpisz
27 listopada 2018, 15:25
.
Odpisz
23 listopada 2018, 07:11
Przeprowadzenie się do Anglii po to żeby wrócić i narzekać jak tam jest drogo
Odpisz
23 listopada 2018, 07:20
@Wilqu11: ale w Anglii nie jest drogo, są tam takie same ceny jak w Polsce, np. coś w Polsce za 10 zł kosztuje tam 2 funty, a zarobki są o wiele wyższe, jedyne co tam jest droższe to chyba mieszkanie
Odpisz
23 listopada 2018, 12:05
To akurat zależy od rodzaju produktu. W przypadku jedzenia to jest sytuacja 50/50: Albo coś będzie kosztować tyle samo albo nawet mniej niż w Polsce albo 2 razy drożej niż u nas. Sam jakoś daję radę przetrwać za 100£ miesięcznie, a wychodzić na miasto na jedzenie nie radzę. Zapłacisz nawet 5 razy tyle za coś co możesz łatwo zrobić samemu. Z mieszkaniami to akurat prawda. Nawet za wynajem można nieźle wybulić. A co do pozostałych rzeczy to z reguły drożej (chociaż nie zawsze), bo zarobki mają większe.
Odpisz
27 listopada 2018, 09:02
@Wilqu11: Bo jak już jechać na Zachód to tylko jak przy okazji zamierzasz tam zarabiać. Bo inaczej to ci się w opór nie opłaca. Ale jak już zarobisz to do Polski wracasz jak król.
Odpisz
27 listopada 2018, 09:34
@Nanook: może inaczej
Polska: zarobki zazwyczaj 1500 zł na głowę, jeden pokój ok. 500 zł za miesiąc na wynajęcie (zależy jaki wiem) teraz podam ceny kilku produktów:
Lipton ok. 5 zł, McZestaw średnio jakieś 10-15zł, mleko 2% za 2,5-3 zł
Anglia: zarobki zazwyczaj 1500£ na głowę, jeden pokój ok. 600-700£ za miesiąc na wynajęcie, teraz podam ceny kilku produktów:
Lipton ok. 1,5-2£, McZestaw średnio jakieś 1-3£, mleko 2% za 0,5-1,5£
Buty z nike najnowsze: 800 zł, 200-300£
Teraz widzisz? Chodzi mi o to, że jakby tam zamienić te funty na zł, ale cen nie zmieniać, to 800 zł a 200-300 zł to duża różnica, a zarobki najczęściej i tu 1500 i tu 1500
Odpisz
27 listopada 2018, 09:55
To znaczy ja tam nie pamietam jak to było w Anglii, ale wiem, że w takiej Norwegii jest jednak drożej. Bo piwo w knajpie kosztuje 40zł, zestaw w McDonaldzie 50zł, a lipton 20zł.
Odpisz
27 listopada 2018, 10:05
@Nanook: a Norwegia nie ma przypadkiem tańszego nominalu niż Polska?
Pozatym tam jest ciężki transport, a taka Polska jest w Środkowej Europie więc łatwy transport
Odpisz
27 listopada 2018, 10:16
Tańszy nominał? Ale co masz na myśli?
I tam nie ma wcale trudniejszego transportu. A nawet jeśli to transport nie wpływa aż w takim stopniu na cenę. Po prostu w Norwegii zarabia się średnio 6 razy więcej niż w Polsce. Dlatego jest tam drożej.
Odpisz
Edytowano - 27 listopada 2018, 12:19
@Nanook: Wow aż tyle? W Szwecji piwo w barze około 60Sek czyli 27 zł a bigmac z menu to 75SEK czyli 33zl. A zarobki są podobne.
Ps. Ceny z przedmieść stockholmu.
Odpisz
Edytowano - 27 listopada 2018, 12:48
@Jsambok11: No to są ceny z Oslo sprzed jakichś trzech tygodni. Zestaw w Macu kosztował 115 kr (105 jak się brało na wynos), czyli jakieś 50 zł, a piwo było za 80kr czyli tak jakoś 35 zł. O papierosach już nie wspomnę, bo tam paczka kosztuje jakieś 60 zł.
A zarobki jednak w Norwegii są trochę wyższe. Tam minimalna to ok. 170 koron norweskich czyli 74zł za godzinę. A średnie miesięczne wynagrodzenie jest o ok. 800 euro wyższe, czyli o całe 3,4 tysiąca złotych.
PS Kiedy się przeprowadziłeś do Sztokholmu?
Odpisz
23 listopada 2018, 00:33
Przeprowadzenie się do Anglii, żeby pić herbatę jak prawdziwy Anglik.
Odpisz
27 listopada 2018, 08:53
@JaToTen: Nie spodziewałam się niczego innego
Odpisz
23 listopada 2018, 07:46
*murzyna, że proszę używajmy polskich naturalnuch słów, które gdyż słowo "czarnoskóry" brzmi bardzo nienaturalne. No bo czytalicie kiedyś o białoskórym, żółtoskórym?
Odpisz
23 listopada 2018, 07:56
@assassin11: Nie, ale o białasach i Chińczykach juz tak.
Odpisz
23 listopada 2018, 14:48
@Wormy: Białasach? Ja czytałem tylko o normalnych
Odpisz
23 listopada 2018, 15:01
@IllidanStormrage: Normalnych? Masz na myśli rasę panów?
Odpisz
23 listopada 2018, 15:25
@Wormy: masz na mysli rase ludzi?
Odpisz
23 listopada 2018, 07:32
A po co tak daleko jeździć, aby czarnego zobaczyć? W Łodzi mamy Wieżę Babel - do wyboru do koloru.
Odpisz
23 listopada 2018, 07:30
Przeprowadzenie się do Anglii tylko po to by przelecieć się samolotem
Odpisz
23 listopada 2018, 06:40
Nie przeprowadzanie się do Anglii, a i tak robienie memów o przeprowadzaniu się do niej
Odpisz
23 listopada 2018, 06:22
Przeprowadzenie się do Anglii, żeby zdobyć wrażenia potrzebne do napisania książki
Odpisz
23 listopada 2018, 06:09
przeprowadzenie się do Anglii żeby siedzieć całymi dniami w barach a potem zostać nagle zesłanym do chin
Odpisz
Edytowano - 23 listopada 2018, 01:47
Przeprowadzić się do Anglii, aby oglądać polskie memy za granicą.
Odpisz