Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar MatkaBoskaSowiecka

19 kwietnia 2020, 16:54

Kosmopolitanizm na dłuższą metę się nie uda. Z biegiem lat ludzie znowu zaczną się rozdzielać. Tak działa postęp

Avatar arceus1

24 stycznia 2019, 22:46

Kosmopolityzm jest piękny ale jak na razie nierealny

Avatar
Konto usunięte

24 stycznia 2019, 16:31

Czyli faszyzm, najellepiej dzialajacy system

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (5)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (5)
Avatar stepson

25 stycznia 2019, 20:19

@Broski: I tu się bardzo mylisz, faszyzm nie ma wiele wspólnego z rasizmem. W gruncie rzeczy w faszystowskich Włoszech było mniej rasizmu niż w demokratycznym USA, Imperium Brytyjskim, czy nawet w ZSRR. Wadą faszyzmu, jest bezwzględna agresja w polityce zagranicznej. Nie mniej mam wrażenie że jesteś takim samym szkodnikiem, jak damiank_16, tylko po przeciwnej stronie osi ideologicznej. A jednej i drugiej skrajności brakuje zdrowego rozsądku.

Avatar
Konto usunięte

25 stycznia 2019, 20:19

@Broski: faszyzm nie ma rasizmu widac mala wiedza nie ma tez homofobi bo nie ma przesladowac upsik

Avatar SongMan

22 stycznia 2019, 23:06

wyobraź sobie świat bez państw

Teraz, kto stanowi prawo na całym świecie?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (15)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (15)
Avatar Nocta

24 stycznia 2019, 12:48

@Nocta: W następnym zdaniu nie mówię, że kapitalizm zły, zmieńmy na komunizm (bo ten też nie wypalił przez chciwość ludzką), ale zaobserwowane zostało, że w wielu powoduje on frustracje albo wywiera presję. Mówi, że możesz mieć wszystko już teraz, wystarczy, że zarobisz. A są osoby, które nie są zdolne zarobić i jest im ciężko nawet z pomocą rządu. Owszem, nie oczekuje się od nich milionów. Ale ten nowy telewizor! Musisz go mieć! Nie masz naszego auta? Jesteś nikim. Często takie osoby mogą skończyć albo zarabiając nielegalnie, albo kradnąc. Osoby bez robotne mają większą szansę sięgnąć po używki, które są nielegalne. Mają więcej czasu na zabijanie nudy. Osoby chore psychicznie mogą szukać wyjścia ze swojej choroby za pomocą narkotyków. Osoby nie akceptujące społeczeństwa mogą używać narkotyków by uciec od tego wszystkego. Jest to znów nielegalny czyn, ale nie brany z myślą o szkodzeniu społeczeństwu. Znowu nie tylko tego typu ludzie ćpają. Bogacze, wpływowe gwiazdy czy inni. Jednym lepiej idzie kontrola, drugim gorzej. Ostatecznie każdy ma różne nastawienie do społeczeństwa. Jedni chcą z nim walczyć bo widzą miejsce na zmiany, inni starają się od tego uciec, bo wiedzą, że tych zmian nie wprowadzą, a są też tacy co kiwają główką bo nie widzą problemów, albo nie chcą ich widzieć. Nie da się wprowadzić idealnego świata, bo każdy ma inna jego definicję i ma inne potrzeby. Przepraszam jeśli coś nie ma sensu, przeglądam jeja na rozbudzenie się
(Ups, teraz ja się rozpisałam)

Avatar ThisOne

24 stycznia 2019, 17:05

@Nocta: Nie do końca zrozumiałaś o co mi chodziło (albo ja niejasno się wyraziłem). W żadnym wypadku nie chodziło mi o to, że powinno się ludzi "trzymać za mordę". Jak wspominałem wyżej, ludzie nie są robotami. Stąd te wszystkie różnice i podzielność zdań. I poniekąd nie ma w tym przecież nic złego. Chodziło mi właśnie o to, że nie da się (przynajmniej obecnie) stworzyć jednego państwa i na siłę jednoczyć ludzi. A wypowiedź o przestępstwach bardzo uogólniłem, pomijając takie rzeczy, jak chociażby choroby psychiczne. Całość brzmiała tak, jakbym skrytykował wszystkich ludzi na całym świecie, a nie o to mi chodziło.

Ludzie nie są i nie będą idealni; nieważne jak bardzo by mam się to nie podobało. Ale czy to znaczy, że roboty są od nas lepsze? To również temat na inną rozmowę, bo uważam, że nie da się na to odpowiedzieć jednoznacznie. Dodam na koniec, że zarówno "zło", jak i "dobro", to pojęcia bardzo względne i zależne od tego, co dla kogo jest "złe", lub "dobre".

Avatar stepson

Edytowano - 24 stycznia 2019, 12:03

Kosmopolityzm? To ślepa uliczka. Wszelkie próby tworzenia ponadnarodowego społeczeństwa, skończą się drugą Jugosławią. Idealnie by było gdyby każdy naród miał osobny kraj.

Avatar RpLay

24 stycznia 2019, 12:53

@stepson: I planetę

Avatar stepson

24 stycznia 2019, 17:01

@RpLay: To by było jeszcze lepsze. Kiedy będziemy mieli odpowiednią ku temu technologię powinniśmy jako ludzkość do tego dążyć.

Avatar
Somsiad

24 stycznia 2019, 14:41

Kosmopolityzm to utopia. Nie da się stworzyć jednego państwa na całą kulę ziemską, ponieważ odrębności kulturowe, narodowe i językowe biorą się z tego, że każdy człowiek jest inny. Próby stworzenia takiego ładu wymagałyby odebrania ludziom wolności i niezależności.

Avatar darcus

24 stycznia 2019, 11:07

Napisz do mnie na PW.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Kreatywnie

Spokojnie! Tylko nie traćcie głowy, a wszystko będzie dobrze!

Populacja dzieci zmniejszyła sie o 1000%

Świetny pomysł

Nie rel, nie jestem James May

Coś niesamowitego

Przerąbane

W sumie to logiczne

Aż się uRADowała

Smacznego!

Złoto

Kiedy maszyna ma lepiej od ciebie

Biedny Cheems

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka