Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Cola_is_ebola

24 lutego 2019, 14:56

Pamiętam te korbki w starym samochodzie. Otworzenie okna zajmowało mi całą jazdę

Avatar jeja_12

6 czerwca, 16:27

@Cola_is_ebola: ja tam wolę szyby otwierane na korbę

Avatar ewelkapl

9 sierpnia 2019, 13:00

To je się otwiera?

Avatar kuba5028

5 kwietnia 2019, 13:23

ja kiedyś w starej Astrze otwierałem te korbki w jakieś 5 sekund

Avatar maze505pl

24 lutego 2019, 15:22

Krąży legenda że komuś się udało

Avatar PLacek11

24 lutego 2019, 13:30

To będzie bardzo ryzykowne, ale fakty są takie, że dana płeć jest predysponowana lepiej do danych rzeczy, czynności i ludzie popełniają błąd logiczny raz mówiąc, że płeć nie ma znaczenia, a za chwilę okazuje się, że ma i to zasadnicze. Zwłaszcza w traktowaniu facet zawsze inaczej traktuje drugiego faceta, niż kobietę, a kobieta zawsze inaczej traktuje kobietę, niż faceta. To jest normalne. Np. jeśli przeanalizujemy wyniki stravy to czemu zawsze 1wsza dziesiątka na segmentach to faceci? Zresztą jak może coś nie mieć znaczenia? Skoro to właśnie te powody czynią nas różnymi. I chodzi mi bardziej o to, że nic nie jest identyczne kobieta nie równa się kobieta, mężczyzna nie równa się mężczyzna. Jest np. wiele kobiet słabszych od topowego mężczyzny, ale tak samo będzie wiele mężczyzn słabszych od topowej kobiety. Problem polega na tym, że ludzie szukają na siłę sposobu zrównania tego poprzez takie właśnie twierdzenia. Albo co gorsza poprzez rywalizację w danej dziedzinie co zupełnie nie ma sensu. Dlatego nie ma za dużo kobiet podnoszących ciężary, sumo, napakowanych bicepsami, etc, dewiacji typowo męskich. Ale i w drugą stronę nie ma zbyt wielu mężczyzn na szpilkach. Np. nie branie pod uwagę różnicy pomiędzy amatorami i zawodowcami. Np. w przypadku zawodowców rzeczywiście różnica będzie żadna pomiędzy kobietami, a mężczyznami, ale jak weźmiemy amatorów to sytuacja trąci tym o czym napisał Majk.

Oczywiście w kontekście tej sytuacji chodzi o to, że to nie płeć sprawia, że ktoś jest leniwy, tylko powiedzmy inny styl życia bardziej typowy kobietom. Ale to nie jest cecha płci i to jest często mylone. Kobieta jest zajęta innymi rzeczami niż mężczyzna i na inne zwraca uwagę. Oczywiście znajdą się w sporcie wyjątki, gdzie kobieta prezentuje identyczne cechy jak mężczyzna. Ale kiedy mówimy o całym zbiorze, a nie wyjątkach to tak właśnie jest. No strava pokazuje to doskonale jest znacznie mniej kobiet. I na trasie także. Nie bronię w ten sposób tego gościa tylko zwracam uwagę, że wszystkie nasze normy nie są sensowne. Bo jesteśmy diametralnie różni i to nie chodzi wcale o płeć. Ogólnie rzecz biorąc nie ma czegoś takiego jak kobieta i mężczyzna w innym sensie jak fizycznym. Pod każdym innym względem jesteśmy zbiorami zupełnie rożnych mężczyzn i zbiorami zupełnie różnych kobiet. I mylimy się upraszczając to.

To samo mamy w przypadku kierowca, pieszy, rowerzysta, no nie udawajmy, że nie traktujemy się przez pryzmat założonego mundurka czy transportu z którego korzystamy. Same drogi DDR są wybitnym dowodem pokazania jak różni się traktowanie kierowcy, a rowerzysty. Bardzo często da się obserwować na drodze zasadę silniejszego czyli jadę autem więc to ja narzucę wolę rowerzyście. Sytuacje takie, które nigdy by się nie powtórzyły gdybym jechał tym samym autem. Dlaczego zatem nie traktujemy na równi szefa w pracy co kolegi? Skąd się wzięło u nas usilne zjednywanie płci, a poróżnianie się pod każdym innym względem?

Avatar PLacek11

24 lutego 2019, 13:32

@PLacek11: Tu chcemy się szanować, a rzucisz PO PiS i ludzie zaczną się atakować. Gdzie tu sens? I zobacz teraz ktoś stwierdza publicznie, że ze względu na to co napisał rezygnuje ze współpracy to nie masz to samo w polityce? Czy ze względu na cokolwiek co powie Kaczyński zwolennik PiSu się wycofa? Nie. Nagle jest możliwe istnienie diametralnie różnych i o zgrozo akceptowalnych podejść. Bo przecież skoro np. taki Korwin wygłasza lepsze rzeczy publicznie i jest jeszcze politykiem to przepraszam o co ludziom chodzi? Przecież nami rządzą więksi buce i wszyscy się na to zgadzają, albo o zgrozo reagują tylko tam gdzie mogą coś zrobić, a tu nie mogą nic, więc uważają, że problemu nie ma... Analogicznie niech Polacy pokażą, że potrafią tych buców z polityki i rządzenia wyrzucić, aaaa to już nie takie proste.

Np. im lepsze auto ktoś posiada tym szybciej uważa się za króla szos, rowerzysta zawsze jest wrogiem kierowcy mimo iż to ta sama osoba, która 5 minut wcześniej jechała autem, więc zauważ od tego czy idę pieszo, jadę rowerem, autem inne będzie traktowanie tej samej osoby. Dokładnie to samo masz w przypadku poglądów! Jak myślisz tak Ciebie piszą. Im bardziej odmienne masz poglądy tym gorzej dla Ciebie. Nie jest tak? Tak w życiu jest. Po co więc na siłę opowiadać o równości pod kątem płci. Przecież każdy wie, że w życiu są bardzo niesprawiedliwe reguły traktowania pod wszelakimi maskami, np. sam odpowiedz mi dlaczego muszę być skazany na regularne ataki psów, dlaczego ludzie z premedytacją wiedzą, że ich pies wszystkich atakuje i nic z tym nie robią bo pies jest ważniejszy niż człowiek. Jak zamieściłem na youtube agresywny atak to jeszcze psiarze odpisywali, że to ja drażnię psa... Z jednej strony wielka kampania żeby nie strzelać w Sylwestra, a kogoś obchodzi że ja jestem fizycznie atakowany 365 dni w roku? Że taki pies wpada wielokrotnie pod koła, albo przyczynia się do wypadków? A tymczasem pani, której pies regularnie wszystkich atakuje opatrzyła to na głos komentarzem do pani sprzątającej, że jej pies nie lubi mężczyzn. Czyli jak widać bucem można nazwać kogo tylko się chce.

Czemu ma służyć ta sztuczna równość płci? Skoro nie ma równości pomiędzy rowerzystą, a kierowcą, psem, a człowiekiem? Każdy kierowca powie jedzie jak baba. I nawet jeśli nikt tego nie powie to i tak tak myśli. Każdy facet wie, że kobieta potrafi spędzić godzinę przed lustrem, albo że potrafi siedzieć 3 godziny w markecie. No to albo, albo. No i co z tego, że np. Sabine Schmitdz jeździ jak rajdowiec skoro wiele kobiet nie potrafi jeździć? Więc trzeba rozróżniać 2 pojęcia, szacunek do człowieka nie ma nic wspólnego z badaniami nt. płci i faktami nt. różnic. Każdy człowiek ma bardzo dużo plusów i bardzo dużo minusów. Dlatego jestem przeciwny porównywaniu czegokolwiek. My też nie jesteśmy tacy sami, żaden człowiek nie jest.

Avatar PLacek11

24 lutego 2019, 13:33

@PLacek11: I tak np. psy - też traktuję bardzo indywidualnie, np. siberian husky nigdy nie zachowuje się tak jak np. innej rasy i to nie ma nic wspólnego z wychowaniem bo nie da się nauczyć siberiana tego co się da nauczyć innego psa. I możemy analogicznie porównać psy i kurę i statystycznie psy zagryzają co roku 30 tys. osób, a kury nikogo. Kto jest lepszy? No i to ma mniej więcej taki sens, to może ludzie powinni kupować kurczaki, do chodzenia na smyczy, a nie psy? Dlaczego ludzie gardzą przyjaźnią z kurczakami? Dlatego, że je jedzą? Czuliby się jak kanibale? Więc nawet pies nie równa się pies. Psy jakie spotykam cechują się nie do pomyślenia zakresem różnic. Są np. tak przyjazne, że hej, a są takie co pełne agresji i nienawiści. To są wszystko cechy pisane genetycznie, albo społecznie, tak samo np. ktoś kto ma duży testosteron staje się od razu agresywniejszy. Wracając do tematu to nie płeć najbardziej poróżnia ludzi tylko styl życia, społeczeństwo, geny, a ponad wszystko... POGLĄDY. Ateiści vs teiści, zawsze jedni będą twierdzić, że są lepsi niż drudzy, no przepraszam przecież faktem jest, że dla ateistów jest piekło to gdzie tu masz równe traktowanie? Skoro uczymy dzieci nienawiści do danego poglądu już od małego. Uczymy ich myślenia, że my jesteśmy lepsi, że nasze jest słuszniejsze. Przecież to śmieszne. Wszyscy żyjemy w świecie abstrakcji. Porównajmy wiewiórkę i żółwia, kto jest bardziej leniwy, a potem sprawdźmy to samo pod kątem długości życia. Najdłużej żyją drzewa to może są najlepsze? Jak widać istnieją formy życia skuteczniejsze od ludzkości, co nie potrafią się nawet ruszać. Rośliny mogą istnieć bez zwierząt, a zwierzęta bez roślin nie, co to mówi zwierzętom? Może czasami opłaca się być bardziej leniwym. Czasami bardziej niewierzącym, a czasami wierzącym. Dla mnie istotniejsze jest to skąd się to wszystko bierze, bo ludzie nie do końca rozumieją na jakim świecie żyją. Te wszystkie różnice czemuś służą, czemuś lub... komuś. A skoro nam ewidentnie nie służą to pytanie kto za tym stoi, bo z pewnością nie jest to Bóg...

Avatar erykhim44

Edytowano - 24 lutego 2019, 13:40

@PLacek11: tl;dr
wygląda na mało związany z tematem wysryw, który każdy sam już wymyślił wszystkie lata temu.

Avatar GalenMarek

16 lutego 2019, 02:42

Istnieje legenda, że ktoś kiedyś to ruszył.

Avatar Brodacz

16 lutego 2019, 10:05

@GalenMarek: Jest legenda o mnie?

Avatar Rafik005

16 lutego 2019, 14:00

@Brodacz: :0

Avatar Brodacz

16 lutego 2019, 15:01

@Rafik005: Tak udało mi się

Avatar
Meme_guy

24 lutego 2019, 13:04

@GalenMarek: Mi się udało w starym tramwaju otworzyć

Avatar GajosRufusOdnoga

24 lutego 2019, 13:03

ku*wa ile razy jeszcze to będzie na głównej

Avatar Jan869

16 lutego 2019, 09:12

Było.

Avatar przemek1ni

16 lutego 2019, 03:19

@rozwalgo: moc-i-kiełbasa.html

Avatar sliwak2001

16 lutego 2019, 00:35

łołołołoło

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

A później mówisz, że niewyspany

Lubisz spaghetti?

Brzmi znajomo

Jest raczej ponuro

Dlatego zawsze zapisuję ręcznie

A ty jak szybki masz internet?

Aniołowie się raduja tralala!

Żadnej różnicy nie ma

Działa bez zarzutu

Dom przecież kupiliśmy to będziemy w nim mieszkać

Uwielbiam wężowy jazz

600 zł za drewniane krzesło?

Ja?

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka