To by wiele wyjaśniało...
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Tacy sami, a ściana między nami
Dobrze czasem się oderwać
Najwspanialszy spośród przedmiotów
To się nie może nie udać
Hobby dla faceta
Brawo za czujność!
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież25 lutego 2019, 07:24
Ty się nie śmiej, prawie umarłem jak dziś wyszedłem na pole
A nawet nie mam astmy
Odpisz
Edytowano - 25 lutego 2019, 07:48
@Krzyniu: To ty z Poznania? ("wyszedłem na POLE").
Odpisz
25 lutego 2019, 07:54
@Lueziss: A Krakowie też mówią "Na pole"
Odpisz
25 lutego 2019, 08:00
@rusyfikacja: na Śląsku też
Odpisz
25 lutego 2019, 08:08
@Lueziss: W Poznaniu nie mówi się na pole, tylko na dwór
Odpisz
25 lutego 2019, 08:10
@ToFFeXPL: a ja wychodzę na zewnątrz
Odpisz
25 lutego 2019, 08:20
ja wychodzę z domu
Odpisz
25 lutego 2019, 08:23
@ToFFeXPL: Praktycznie nie ma zasady, jedynie skłonności i podobieństwa.
Odpisz
25 lutego 2019, 08:28
@MineDan: na Śląsku to prędzej do kopalni
Odpisz
25 lutego 2019, 08:42
na grube*
Odpisz
25 lutego 2019, 08:44
Jak się mówi:
W Krakowie - na dwór
W Poznaniu - na pole
Na Śląsku - Na powierzchnię.
Odpisz
25 lutego 2019, 09:01
@Lueziss: co ty pie**olisz
nikt w krakowie ci nie powie na dwór
tu też jest pole, nie wiem jak w Poznaniu
Odpisz
25 lutego 2019, 09:22
@Lueziss: W Krakowie mówi się na pole.
Nawet jak mieszkasz w mieście i wychodzisz na ruchliwą ulicę, mówisz na pole. A jak powiesz na dwór dostaniesz po łbie, tak to mówią w Warszawie.
Odpisz
25 lutego 2019, 09:25
@Krzyniu: W Poznaniu wychodzimy na dwór lub na wódkę.
Odpisz
25 lutego 2019, 10:36
@MineDan: na Ślasku na dwór
Odpisz
25 lutego 2019, 11:15
@qwerty41: Otóż nie
Odpisz
25 lutego 2019, 11:30
@MineDan: U mnie się mówi na dwór
Odpisz
25 lutego 2019, 11:31
@qwerty41: U mnie na pole, możemy się sprzeczać cały dzień
Odpisz
Edytowano - 25 lutego 2019, 11:37
@MineDan: Sosnowiec się nie liczy
Odpisz
Edytowano - 25 lutego 2019, 11:40
@Lueziss: w Poznaniu też większość ludzi mówi na dwór
Odpisz
25 lutego 2019, 12:40
Bieruń
Odpisz
25 lutego 2019, 13:36
@Krzyniu: Powalone to..
Odpisz
25 lutego 2019, 15:35
@Lueziss: Nie, tylko po prostu ty jesteś dziwny
Odpisz
25 lutego 2019, 18:22
@ToFFeXPL: No może 😵
Odpisz
25 lutego 2019, 19:03
@ToFFeXPL: Wybacz mądry człowieku... Żyłem w błędzie... znowu. Jest zupełnie na odwrót, i nie rozumiem w sumie dlaczego. To w Poznaniu wychodzi się na dwór, a w Krakowie na pole (choć w okolicy Poznania są pola, a w pobliżu Krakowa prawie żadnego). Jak to ktoś już podsumował, najlepiej mówić:"na zewnątrz".
Odpisz
25 lutego 2019, 20:58
@Lueziss: To nie ma znaczenia czy są pola czy nie
Odpisz
26 lutego 2019, 06:13
@Lueziss: Można by mówić również "Na świeże powietrze", ale w Krakowie to nie przeszło, więc tak, "na zewnątrz" jest bardziej poprawne
Odpisz
26 lutego 2019, 12:20
@ToFFeXPL: Wiem że nie ma, ale mój zje**ny mózg stwierdził że ma.
Odpisz
28 lutego 2019, 21:16
W Sosnowcu też mówią na dwór
Odpisz
28 lutego 2019, 22:20
@jakubek0708: a ja z piwnicy
Odpisz
28 lutego 2019, 22:28
@Krzyniu: Według mnie, nie ma zasady, kto gdzie jak mówi, bo jedni tak, drudzy inaczej, ale śmiem twierdzić, iż zdecydowana większość polskiej populacji mówi NA POLE, potem w tym rankingu jest NA DWÓR i gdzieś tam w małym procencie NA ZEWNĄTRZ... I guess
Odpisz
28 lutego 2019, 22:51
@Lueziss: ja małopolska (KRAKÓW) i też tak mówie
Odpisz
28 lutego 2019, 23:36
@zygzak11: zdecydowana większość Polaków mówi NA DWÓR, NA POLE większość mówi tylko w Małopolsce
Odpisz
1 marca 2019, 00:10
@Lueziss: z tego co słyszałem 'na dwór' jest zostałością po rusyfikacji, 'na plac' po germanizacji. Natomiast 'na pole' jakoś tak zostało z staropolskiego
Odpisz
1 marca 2019, 07:06
@Krzyniu: A ja wychodzę na dwór, ponieważ w okół mojego miejsca zamieszkania nie ma żadnego pola.
Odpisz
1 marca 2019, 07:08
@Szymon2410: Umm, a jest jakiś dwór?
Odpisz
1 marca 2019, 07:09
@Krzyniu: Tak, nieopodal jest pałac, na którym jest dwór.
Odpisz
1 marca 2019, 08:27
@Szymon2410: understandablu
Odpisz
1 marca 2019, 15:11
@rusyfikacja: Kto normalny mówi na podwórko "pole"? XD To tak jabyś nazwał pralkę samochodem...
Odpisz
1 marca 2019, 15:17
@Mr_Quicky: My tak mówimy bo to gwara, co nie oznacza, że jesteśmy nienormalni
Odpisz
1 marca 2019, 15:22
@rusyfikacja: Kto normalny mówi na pole "podwórko"? XD To tak jabyś nazwał pralkę samochodem...
Odpisz
1 marca 2019, 18:35
@MineDan: Typie pole nie jest podwórkiem a podwórko polem. Pole możesz orać, na podwórku dla przykłafu jeździć na rowerze
Odpisz
1 marca 2019, 18:40
@Mr_Quicky: Na rowerze to się jeździ po ścieżce rowerowej, albo drodze. Poza tym h*jowy argument, bo ludzie używają jednego słowa na wiele rzeczy.
Odpisz
1 marca 2019, 18:47
@MineDan: Ale nie takiego, to dwie zupełnie inne rzeczy, tak samo jak długospis i ołówek. Mamy XXI w. ffs, nie wiedziałem że wciąż żyją tu ludzie mówiący jakby byli z XI w.
Odpisz
1 marca 2019, 18:50
@Mr_Quicky: Są ludzie, którzy na dziewczynę mówią świnia, a ciebie dziwi to?
Odpisz
1 marca 2019, 18:55
@MineDan: Jeszcze mi może powiedz że to gwara...
Odpisz
25 lutego 2019, 07:40
Może jest uczulona na powietrze z balkonów
Odpisz
25 lutego 2019, 07:37
Ja zawsze się duszę, gdy wychodzę z domu
Odpisz