Skorzystamy z zaproszenia
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Tylko ty możesz rozwiązać tę sprawę Bob
Ładne rzeczy
Papierowa szkoła posting
Kiedyś to był bardzo dobry serial
Przyszłość jest piękna
Ikony
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież6 czerwca 2020, 12:40
O TWD
Odpisz
12 września 2019, 20:09
*było napisane
Odpisz
3 kwietnia 2020, 15:57
@Jadczukov: Wiedziałem że tu siebie znajdę
Odpisz
15 marca 2019, 22:04
Double logo. Congrats
Odpisz
7 marca 2019, 22:08
B Y Ł O . N A P I S A N E ! !
Odpisz
7 marca 2019, 22:43
@Drag_on: OBIE FORMY SĄ POPRAWNE!!!!!!!?!?$+$$-%$*#±`€_^|±=€´=£
Odpisz
7 marca 2019, 22:58
@InsaneFOX13: OTUŻ PODOBNO NIE $#$&@$¥£π&@$#@
Odpisz
7 marca 2019, 23:03
@Drag_on: netflix nie umie w orto
Odpisz
14 marca 2019, 17:47
@InsaneFOX13: Wybacz, ale nie. "Pisało" jest w stronie czynnej, czyli to podmiot wykonywał czynność - "Zapraszam" jest tylko wyrazem, czymś nieożywionym, nie ma zdolności manualnych, zatem nie jest w stanie nic napisać. "Było napisane" jest orzeczeniem w stronie biernej, czyli czynność była wykonywana na podmiocie, co ma sens, gdyż ktoś mógł napisać na wycieraczce słowo "Zapraszam". Gramatycznie poprawne byłoby więc "Na wycieraczce było napisane 'Zapraszam' ", w ostateczności "Na wycieraczce ktoś napisał 'Zapraszam' ", z tym, że w podanej sytuacji nie jest pewne, czy osoba, której zjedzono zapasy była tą samą, która napisała wyraz z wycieraczki, więc mamy brakujące informacje, a "ktoś" jako podmiot nie wnosi nowych danych, jest niepotrzebny. Oczywiście nie znam się, nie skończyłem filologii polskiej.
Odpisz
14 marca 2019, 18:47
@emotikon2001: z tego co wiem, rada JP uznała formę "piszę" za poprawną, z powodu tego, że ten zwrot był często używany. Ale i tak "jest napisane" wygląda i brzmi dużo lepiej i mądrzej
Odpisz
14 marca 2019, 22:26
@mikimiki100: Kiedyś, ktoś dla poparcia swojej niewiedzy ubzdurał sobie, że ta forma jest uznana za poprawną. To gówno prawda, a ludzie do teraz to powtarzają bez sprawdzenia.
Odpisz
15 marca 2019, 09:52
@Akermanka: a to przepraszam, ale tak mi mówiła polonistka moja i tego nie sprawdziłem. Mój błąd
Odpisz
14 marca 2019, 22:51
Odpisz
14 marca 2019, 17:45
Pisało?
Odpisz
7 marca 2019, 21:18
The division 2?
Odpisz
7 marca 2019, 21:19
@stefus: The Walking Dead.
Odpisz