Przynajmniej się popiszę przed nauczycielką
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Dobrze czasem się oderwać
To się nie może nie udać
Jak myślicie, skąd się tam wziął?
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Niezniszczalne
Można, tylko trzeba wstawać rano
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież3 czerwca 2022, 16:29
Lepiej, jakby użyłby wzorów viett'a
Odpisz
23 marca 2019, 11:49
Mem matematyczny: *pojawia się*
Jejacy z trójką z matmy:
Odpisz
23 marca 2019, 07:55
Miałem tak zje**ną nauczycielkę od matmy, że jak tak trywialne przykłady rozwiazywalem w pamięci, to potrafiła mi nie zaliczyć, bo "brak obliczeń"
Odpisz
23 marca 2019, 01:15
x=-1
Odpisz
14 marca 2019, 15:30
Heh
Odpisz
14 marca 2019, 15:35
@Kacprrr: Heh
x^2 - 1 = 0
x^2 = 1
x = 1 v x = -1
Odpisz
14 marca 2019, 15:37
tak tak, ale wzoru z mema nie użyłeś :v
Odpisz
14 marca 2019, 15:39
@Kacprrr:
Odpisz
14 marca 2019, 15:44
W równaniach kwadratowych nie możesz przenosić nic w miejsce 0 tylko albo Delta albo wzór skróconego mnożenia w tym wypadku obu
Odpisz
14 marca 2019, 15:49
@zyl15: czekaj, jak to? Dobrze policzył, nawet wartość bezwzględną wziął pod uwagę.
Nie rozumiem dlaczego nie wolno, dodawanie dwustronnie 1 nie jest zakazane
Odpisz
14 marca 2019, 15:59
@Kacprrr: Mówię o odpowiedzi Somsiada, na zdjęciu jest git malina
Odpisz
14 marca 2019, 16:03
@zyl15: też mówię o obliczeniach somsiada, dobrze zrobił
Odpisz
14 marca 2019, 16:05
@zyl15: Otóż można. Znalezienie pierwiastków funkcji kwadratowej to po prostu rozwiązanie równania. No chyba, że w jakimś zadaniu jest w treści, żeby rozwiązać za pomocą delty.
Odpisz
14 marca 2019, 16:13
Racja, można. To jest równanie kwadratowe niezupełnie. Gdyby był tam jeszcze x bez kwadratu (byłoby zupełne) trzeba by to rozwiązać deltą
Odpisz
22 marca 2019, 21:26
@NightFox:
Otóż też niekoniecznie. Jak rozwiązujesz równanie kwadratowe po raz setny (w liceum to nie problem, na studiach tym bardziej) to proste równania można spokojnie rozbić w pamięci na postać iloczynową. Na zasadzie wzoru skróconego mnożenia. Na przykład:
a^2 + 2a + 1= (a + 1)^2
2a^2 +6a +4 = 2(a +1)*(a+2)
a^2 - 5a - 6 = (a+1)*(a-6)
Odpisz
22 marca 2019, 22:49
@klamer: O, o tym nie pomyślałam. Nasza matematyka w technikum jest na mega niskim poziomie i nie rozwiązywaliśmy aż tylu równań (trochę tego było ale bez przesady). Akurat tego sposobu nie używaliśmy
Odpisz
Edytowano - 22 marca 2019, 23:18
@NightFox: To rzeczywiście musi być na bardzo słabym poziomie, skoro nie mieliście tak absolutnej podstawy jak wzory skróconego mnożenia.
Odpisz
22 marca 2019, 23:31
Znaczy to mieliśmy, ale nie rozwiązywaliśmy za ich pomocą równać kwadratowych zupełnych
Odpisz
22 marca 2019, 21:19
Moja matematyczka nie dość, że by nie pochwaliła, to wręcz przeciwnie: dostałbyś jazdę stulecia że co ty w ogóle robisz i na co marnujesz czas na lekcji...
Odpisz
22 marca 2019, 18:59
Co oznacza znak ±?
Odpisz
Edytowano - 22 marca 2019, 19:02
@kacper100025: Znak plus-minus (±) jest oznaczeniem matematycznym stosowanym do:
wskazania precyzji przybliżenia
dla wskazania, że dana wartość może być dodatnia lub ujemna
Ctrl + c Ctrl + v z wikipedii
Odpisz
22 marca 2019, 19:02
@LazyBone: Dzięki
Odpisz
22 marca 2019, 18:02
Nie wiesz co zrobić?
Policz deltę.
Delta dobra koleżanka.
Odpisz
14 marca 2019, 19:40
x^2 - 1 = 0
x^2 = 1
x =pierwiastek z 1
Odpisz
22 marca 2019, 18:29
@Dosek: lub - pierwiastek z 1, nigdy nie pamiętają FeelsBadMan
Odpisz