To dlaczego nic nie robią z gnębiącymi wychodzi z tego że gnębiący to często pupilki nauczycieli (lub dyrektora jak w moim przypadku) czyli te bogate dzieciaki które zawsze czują się bezkarne
@Mejzurian: albo sam być kujonem, ale silnym kujonem. Sprawdzony pro tip, bądź miły dla nauczycieli, staraj się z stopniami, aktywnie bierz udział w konkursach itd. Serio, wiele rzeczy tym faktem mi umyka na sucho
Bo nauczyciele to pipki...
Jedna nauczycielka kiedyś tak wku*wiła spokojną dziewczynę, że ona wyskoczyła do nauczycielki z nożem (gastronomia). Dziewczyna nic złego nie zrobiła, ale nauczycielka widać musiała się przyczepić i wku*wić tak spokojną dziewczynę, że ta nie wytrzymała (tylko groziła, a bardziej wyciągnęła w stronę nauczycielki). No ale u dyrektora oczywiście nauczycielka bez winy, że niby dziewczynie tak po prostu odbiło.
#nc
< to było nie tak dawno, w 2017 lub 2018 roku >
A żeby nie było, ta dziewczyna to nie ja, ja byłam wtedy świadkiem sytuacji.
Zostań "ofiarą" udawaj, że wyniszcza cię psychicznie, gdy zacznie cię znowu gnębić spróbuj go rozjuszyć tak aby walka w której nie walczysz staje sie widoczna bądź "ofiarą" tak bardzo jak możesz
@Kolofgen21: Zaatakować nożem to trzeba umieć. Większość ludzi za bardzo się boi, aby to zrobić. No i konsekwencje za to są dużo większe niż za ręczne załatwienie sprawy.
Ja tak samo, ale jak się zdenerwuję to mi mocno adrenalina skacze i jestem o wiele silniejszy i uniem się bić. W podstawówce mam kolegę. Ja byłem niski i szczupły, a on gruby i wysoki. Mimo wszystko siedziałem na nim i okładałem pięściami. Wychowawczyni była w szoku, ale wiedziała, że nigdy nie prowokuję.
@CzarnyGoniec: trochę głupim jest, by zakładać, że czlowiek staje się dojrzały dopiero, po określonym wieku. Nie wiem, jakieś testy? Patrzenie na jego np. Przeszłość kryminalną, ocenę psychologiczną i aktywność w życiu publicznym zamiast "masz 17 lat, nie jesteś jeszcze odpowiedzialny"
@Jurekis_: Znaczy no bo to przechodzi płynnie.
12-latek jest bardziej odpowiedzialny od 8-latka
15-latek od 12-latka
18-latek od 15-latka
21-latek od 18-latka.
I granicę trzeba gdzieś arbitralnie wskazać. Jasne, że niektórzy będą dojrzali w wieku 16 lat, a niektórzy dopiero w wieku 21 lat (lub nigdy), ale wydaje mi się, że z indywidualnymi testami byłoby zbyt wiele zachodu.
W sumie nie wiem czemu granicą jest akurat 18 lat, a nie np. 17, czy 19. Pewnie mógłby to być dowolny wiek z zakresu 16-20.
@CzarnyGoniec: Masz rację odnośnie tego, że byłoby za wiele zachodu. Ale tak płynnie to nie przechodzi. Z doświadczenia zaobserwowałem, że dzieci chcą być odpowiedzialne, na czas dojrzewania masz to w dupie, by potem stać się odpowiedzialnym
@Jurekis_: Ja bym powiedział, że młodzież w okresie buntu młodzieńczego nie tyle jest mniej odpowiedzialna, co - ma większą skłonność do ryzykownych zachowań.
Powiedziałbym, że dzieci częściej nie wiedzą, że coś jest niebezpieczne, a nastolatkowie częściej tę wiedzę lekceważą.
@CzarnyGoniec: i to jest gorsze. Kusi to, co jest niebezpieczne. Więc... to taka różnica jak
-masz broń i nie wiesz jak działa
-masz broń i wiesz do czego jest zdolna. Dlatego używasz jej w złym celu
Komentarze
Odśwież23 stycznia 2021, 07:54
To dlaczego nic nie robią z gnębiącymi wychodzi z tego że gnębiący to często pupilki nauczycieli (lub dyrektora jak w moim przypadku) czyli te bogate dzieciaki które zawsze czują się bezkarne
Odpisz
24 sierpnia 2019, 11:45
To ja od 1. podstawówki do 2. gimnazjum.
Odpisz
2 kwietnia 2019, 13:31
Najlepiej mieć ziomka kujona, co wszyscy nauczyciele go lubią i on będzie świadkiem że tylko mu oddałeś. Profit
Odpisz
3 kwietnia 2019, 20:29
@Mejzurian: albo sam być kujonem, ale silnym kujonem. Sprawdzony pro tip, bądź miły dla nauczycieli, staraj się z stopniami, aktywnie bierz udział w konkursach itd. Serio, wiele rzeczy tym faktem mi umyka na sucho
Odpisz
3 kwietnia 2019, 22:53
@Jurekis_: będąc kujonem tym bardziej powinieneś wiedzieć że nie możesz oddać jeśli ktoś cię gnębi
Odpisz
4 kwietnia 2019, 09:05
@wiemnie: to jest inny rodzaj kujona. Ty mówisz o prawdziwym kujonie, a ja o kujonie udawanym
Odpisz
3 kwietnia 2019, 20:41
Bo nauczyciele to pipki...
Jedna nauczycielka kiedyś tak wku*wiła spokojną dziewczynę, że ona wyskoczyła do nauczycielki z nożem (gastronomia). Dziewczyna nic złego nie zrobiła, ale nauczycielka widać musiała się przyczepić i wku*wić tak spokojną dziewczynę, że ta nie wytrzymała (tylko groziła, a bardziej wyciągnęła w stronę nauczycielki). No ale u dyrektora oczywiście nauczycielka bez winy, że niby dziewczynie tak po prostu odbiło.
#nc
< to było nie tak dawno, w 2017 lub 2018 roku >
A żeby nie było, ta dziewczyna to nie ja, ja byłam wtedy świadkiem sytuacji.
Odpisz
2 kwietnia 2019, 12:43
Jestem gnębiony i nikomu nie oddam, bo jestem słaby.
Odpisz
2 kwietnia 2019, 12:45
Odpisz
2 kwietnia 2019, 13:00
Weź ze sobą nóż następnym razem
Odpisz
2 kwietnia 2019, 13:04
@Kolofgen21: i co z tym nożem zrobi? postraszy chwilę, wezmą mu go i on będzie miał przeje**ne
Odpisz
2 kwietnia 2019, 13:10
#mentoo
Odpisz
2 kwietnia 2019, 13:38
Zostań "ofiarą" udawaj, że wyniszcza cię psychicznie, gdy zacznie cię znowu gnębić spróbuj go rozjuszyć tak aby walka w której nie walczysz staje sie widoczna bądź "ofiarą" tak bardzo jak możesz
Odpisz
2 kwietnia 2019, 13:56
to zacznij ćwiczyć
Odpisz
2 kwietnia 2019, 14:45
Zrób to w amerykańskim stylu. Zrób szkolną strzelanine
Odpisz
2 kwietnia 2019, 15:16
W sumie to zanim dokończę to co pisałem powinieniem zapytać jak bardzo chcesz się delikwentowi odpłacić
Odpisz
2 kwietnia 2019, 17:11
ja tak mialem.
Odpisz
3 kwietnia 2019, 15:12
@Kolofgen21: Zaatakować nożem to trzeba umieć. Większość ludzi za bardzo się boi, aby to zrobić. No i konsekwencje za to są dużo większe niż za ręczne załatwienie sprawy.
Odpisz
3 kwietnia 2019, 15:27
Ja tak samo, ale jak się zdenerwuję to mi mocno adrenalina skacze i jestem o wiele silniejszy i uniem się bić. W podstawówce mam kolegę. Ja byłem niski i szczupły, a on gruby i wysoki. Mimo wszystko siedziałem na nim i okładałem pięściami. Wychowawczyni była w szoku, ale wiedziała, że nigdy nie prowokuję.
Odpisz
3 kwietnia 2019, 16:56
może noś ze sobą gaz pieprzowy albo coś do samoobrony?
Odpisz
3 kwietnia 2019, 20:25
masz kilka opcji do wyboru:
-miej to gdzieś i czekaj, aż wasze drogi się rozejdą
-rada Oktina
-zacznij ćwiczyć i przestań być słaby
Choose wisely
Odpisz
3 kwietnia 2019, 17:49
Należę do grupy R.
Odpisz
3 kwietnia 2019, 17:32
True, dlatego mam 14 uwag
Odpisz
3 kwietnia 2019, 17:33
@HAKUCZU: raz miałem taką uwagę:,, uczeń uderzył kolegę, na swoje usprawiedliwienie powiedział to moje marzenie"
Odpisz
3 kwietnia 2019, 17:09
Ja jak jednemu takiemu oddałem to mu się ząb ukruszył i moja wina niby wtf.
Odpisz
3 kwietnia 2019, 20:06
@MisioX10: powinni cię raczej pochwalić
Odpisz
3 kwietnia 2019, 15:51
Czy u Was jest tak serio czy to tylko na potrzeby mema.
Odpisz
3 kwietnia 2019, 15:00
Ja mam nawet w statucie że ten kto odda ma większe kłopoty ( tak powiedział nauczyciel sp11 w Gorzowie wielkopolskim
Odpisz
2 kwietnia 2019, 14:55
jAK oDdAsZ' tO ZabIJeSz kU*wa
Odpisz
2 kwietnia 2019, 13:53
co jest złego z X A R? To czyjaś indywidualna sprawa.
Odpisz
2 kwietnia 2019, 14:11
@Krzyniu: Myślę, że warto założyć, że do pewnego wieku ludzie są zbyt mało dojrzali, by w pełni brać na siebie odpowiedzialność za to, co robić.
Odpisz
2 kwietnia 2019, 14:38
@CzarnyGoniec: To prawda, ale karanie ich za to może tylko pogorszyc sprawę.
Odpisz
3 kwietnia 2019, 14:28
@Krzyniu: natomiast zwrócenie na nich uwagi już nie koniecznie
Odpisz
3 kwietnia 2019, 14:30
tylko że ta lampka masakruje
Odpisz
3 kwietnia 2019, 20:27
@CzarnyGoniec: trochę głupim jest, by zakładać, że czlowiek staje się dojrzały dopiero, po określonym wieku. Nie wiem, jakieś testy? Patrzenie na jego np. Przeszłość kryminalną, ocenę psychologiczną i aktywność w życiu publicznym zamiast "masz 17 lat, nie jesteś jeszcze odpowiedzialny"
Odpisz
3 kwietnia 2019, 21:05
@Jurekis_: Znaczy no bo to przechodzi płynnie.
12-latek jest bardziej odpowiedzialny od 8-latka
15-latek od 12-latka
18-latek od 15-latka
21-latek od 18-latka.
I granicę trzeba gdzieś arbitralnie wskazać. Jasne, że niektórzy będą dojrzali w wieku 16 lat, a niektórzy dopiero w wieku 21 lat (lub nigdy), ale wydaje mi się, że z indywidualnymi testami byłoby zbyt wiele zachodu.
W sumie nie wiem czemu granicą jest akurat 18 lat, a nie np. 17, czy 19. Pewnie mógłby to być dowolny wiek z zakresu 16-20.
Odpisz
3 kwietnia 2019, 22:08
@CzarnyGoniec: Masz rację odnośnie tego, że byłoby za wiele zachodu. Ale tak płynnie to nie przechodzi. Z doświadczenia zaobserwowałem, że dzieci chcą być odpowiedzialne, na czas dojrzewania masz to w dupie, by potem stać się odpowiedzialnym
Odpisz
3 kwietnia 2019, 22:16
@Jurekis_: Ja bym powiedział, że młodzież w okresie buntu młodzieńczego nie tyle jest mniej odpowiedzialna, co - ma większą skłonność do ryzykownych zachowań.
Powiedziałbym, że dzieci częściej nie wiedzą, że coś jest niebezpieczne, a nastolatkowie częściej tę wiedzę lekceważą.
Odpisz
4 kwietnia 2019, 09:07
@CzarnyGoniec: i to jest gorsze. Kusi to, co jest niebezpieczne. Więc... to taka różnica jak
-masz broń i nie wiesz jak działa
-masz broń i wiesz do czego jest zdolna. Dlatego używasz jej w złym celu
Odpisz