Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar obustronna

30 maja 2019, 15:53

Do dziś ludzie są w stanie poświęcać życia swoje i innych, bo wierzą w lepsze życie po śmierci. Moim zdaniem to dość problematyczne.

Avatar NwordPass

30 maja 2019, 17:17

@obustronna: Dlatego warto się zastanowić kto na tym najbardziej zyskuje, gdy tłumy mają tę samą wiarę i za nią nienawidzą oraz zabijają. To dziwny zbieg okoloczności, że jedna wiara, której wyznawcy wykonują inwazję jest przystosowana do wojny, a druga, której wyznawców władze wpuszczają i zezwalają na chaos jest religią pokojową.

Avatar KappoleonBonaparte

23 maja 2019, 15:31

Śmierć Jezusa na krzyżu nie zmieniła nic po za tym, że umarł.

Avatar Sztefan

23 maja 2019, 16:15

@KappoleonBonaparte: nawet jeżeli nie był Bogiem to zaskoczę Cię, zmieniła całą historię świata i cały czas na nią wpływa

Avatar PoboznyProtestant

23 maja 2019, 16:46

@Sztefan: To bardzo źle.

Avatar Sztefan

23 maja 2019, 17:04

@PoboznyProtestant: źle czy nie, fakt jest faktem

Avatar NwordPass

30 maja 2019, 14:09

@Sztefan: To tak samo jak moje ruszenie palcem zmienia i cały czas będzie zmienić historię.

Avatar Leko_szalony

30 maja 2019, 16:39

@Sztefan: nie jest faktem, nie udowodniono jego istnienia ani historii

Avatar marianx12

30 maja 2019, 17:05

@Leko_szalony: udowodniono, że żył cieśla Jezus, ale NIGDY nie udowodniono, że był mesjażem już nie mówiąc o cudach.

Avatar NwordPass

30 maja 2019, 17:11

@marianx12: To ciekawe co piszesz. Masz jakieś źródło tych dowodów?

Avatar Towarzysz777

Edytowano - 30 maja 2019, 18:31

@marianx12: Na świecie po dziś dzień są cuda i naukowcy nie potrafią się dowiedzieć jak to się dzieje, to jak Twoim zdaniem potwierdzić, że coś jest cudem? Cud polega na tym, że jest niemożliwy, więc nie umiejętnością wytłumaczenia ich przez naukowców dowodzą, że cuda istnieją

Avatar NwordPass

30 maja 2019, 19:54

@Towarzysz777: Każdy cud jest możliwy na swój sposób, ale sama szansa na taki przypadek i okoliczności są praktycznie niemożliwe.

Avatar Towarzysz777

30 maja 2019, 20:09

@NwordPass: W takim razie to nie cud, gdybyśmy się dowiedzieli jak opłatek po pewnym czasie zamienia się w tkankę umierającego serca samoistnie to nie byłby to cud...cud jest niewytłumaczalny, jakoś się zdarzył, ale nikt nie wie jak

Avatar NwordPass

Edytowano - 30 maja 2019, 20:15

@Towarzysz777: Kiedyś ludzie wierzyli, że deszcz to cud, bo nie potrafili tego wytłumaczyć, a jednak w dzisiejszych czasach raczej nie uważasz deszczu za cud? Jeszcze nie było takiego przypadku, którego nie da się wytłumaczyć, chyba że w książkach fantasy. Co do tego zamienionego opłatka w serce - masz źródło? Jeżeli rzeczywiście to się wydarzyło to jestem pewny, że to też da się wytłumaczyć.

Avatar Towarzysz777

30 maja 2019, 20:24

@NwordPass: "Cud w Legnicy" poczytaj, jeden z tysięcy cudów, których nadal nikt nie potrafi wytłumaczyć... Nie rozumiemy się...Ja mówię o definicji cudu, a Ty o cudzie... Dzisiaj już nie nazywamy deszczu cudem, bo wiemy skąd się wziął, a te cuda nie wiadomo skąd się wzięły, więc są nazywane cudami, gdy ktoś za tysiąc lat je wytłumaczy to stracą miano cudu, podczas gdy TERAZ nie możemy powiedzieć, że nie są cudami bez dowodu, co jeśli deszczu do dziś byśmy nie wytłumaczyli i nikt prócz Boga nie wiedziałby jak powstaje? Byłby cudem, nie masz pewności, że za ten tysiąc lat ktoś je wytłumaczy, dopóki nie są, są cudami, niemożliwym do wytłumaczenia

Avatar
Legutko

23 maja 2019, 14:43

> Porównywanie Thanosa do Jezusa a Avengersów do Sztana

Avatar Baturaj

Edytowano - 23 maja 2019, 14:47

Co? XD Chyba żartujesz, to jest zwykły szablon, nawet nie myślałem i takim sensie.
To nie jest porównanie.

Avatar NwordPass

30 maja 2019, 14:09

@Baturaj: Ale w sumie legitne to porównanie.

Avatar Wojtek892

30 maja 2019, 14:20

@Baturaj: Nawet jeśli to zwykły szablon to pamiętaj,że Thanos mógł od tak skasować pół ludzkości.

Avatar Baturaj

30 maja 2019, 18:29

@NwordPass: Otóż nie.

Avatar przemek1ni

Edytowano - 30 maja 2019, 19:17

@Baturaj: No tak, tylko że Avengersi to bardziej faryzeusze niż szatany. Thanos-Jezus ogłasza ludziom Prawdę, ale ci nie chcą go słuchać i po czynieniu wielkich cudów (doje**nie Hulkowi, zabicie Lokiego tak, żeby nie wrócił w kolejnym filmie, wybicie połowy ludzkości poprzez nakładanie rąk) między innymi w Soboty, Avengerusze postanowili mu zadać bolesną śmierć (nawet dwa razy, nienasycone plemię wężowe), bo uznali, że Thaezus łamie prawa ich kultury

Avatar Baturaj

Edytowano - 30 maja 2019, 21:27

@przemek1ni: Otóż nie. Istotna różnica polega na tym, że Jezus uczynił wszystko, co zrobił, dla ludzi, z miłości. A Thanos bardziej "żeby dać im nauczkę". NAWET jeśli zrobił to "for salvation" dla wszystkich, to jest druga różnica:
Druga różnica to to, że Thanos ZAMORDOWAŁ połowę istnień, a Jezus umarł na krzyżu, przy okazji UWALNIAJĄC wiele milionów ludzi z "piekieł", czyli "otchłani".

Rzeczywiście, bardzo podobne.

Avatar NwordPass

30 maja 2019, 22:32

@Baturaj: Nie żeby dać im nauczkę, a żeby uratować nie tylko ich rasę, ale cały wszechświat od destrukcji. Zrobił to z miłości do świata, a nie bo miał takie widzimisię. W jaki konkretnie sposób Jezus uratował ludzi umierając na krzyżu, a przede wszystkim przed czym i przed kim? Przed własnym ojcem? Różnica między tymi dwoma postaciami jest taka, że Thanos uratował wszechświat przed zbliżającą się samodestrukcją, a Jezus przed gniewem ojca, piekłem czy jeszcze czymś innym co nie jest jasno powiedziane. Jasno jest jednak powiedziane, że nie uratował ich przed zagładą, co w przeciwieństwie do niego zrobił Thanos. Zrobił to poprzez zabicie, a nie zamordowanie, bo nie cierpieli, ale po prostu zniknęli z egzystencji. Nie znał innego sposobu, więc uratował świat tym sposobem, który znał. Niestety avengersi zachowali się egoistycznie i okazali się ignorantami próbując go powstrzymać.

Avatar Baturaj

30 maja 2019, 22:48

@NwordPass: XD
Słuchaj, albo rozmawiamy z perspektywy wiary chrześcijańskiej, albo nie.
Z perspektywy wiary chrześcijańskiej Jezus jak najbardziej uratował ludzi przed zagładą.

A Thanos? Skoro chciał uratować świat od samodestrukcji to dlaczego nie zwiekszył dwukrotnie miejsca i zasobów? Przecież miał Kamień Materii. Dlaczego nie zwiększył Wszechświata albo nie przystosował każdego gatunku do warunków, w jakich żyje?

Ale nie, hurr durr, wybijmy połowę. Dlaczego? Żeby dać im nauczkę.

To jest skrajnie głupie rozwiązanie. Również dlatego, że w końcu za jakiś czas stan liczby ludności Wszechświata wróciłby do poprzedniego i znów się zwiększał. Tak to działa.
To jest jedna wielka dziura fabularna. I przez to głupota Thanosa.

Avatar NwordPass

30 maja 2019, 23:17

@Baturaj: Przed jaką zagładą? :O
Powiększając zasoby o dwa razy szybciej by się wyczerpały, niż usuwając połowe ich konsumentów. Ludzie rozmnażali by się coraz szybciej, niszczyli i konsumowali coraz więcej, a usuwając połowe z nich spowolnił ten proces kilkukrotnie. Poza tym ty patrzysz tylko z perspektywy twojej rasy. Thanos chciał uratować piękno, które utracił jego dom, czyli lasy i zwierzęta, a nawet w filmie któraś z postaci nadmieniła, że spostrzega odnawianie życia zwierząt, które zostało by zniszczone przez rasę ludzką. Jedyna dziura fabularna w tym filmie to bezpodstawne okrucieństwo Thanosa, ale poza tym jedynym problemem w postrzeganiu jego planu jest ignorancja ludzka.

Avatar Baturaj

Edytowano - 31 maja 2019, 01:42

@NwordPass: Problemem w jego planie jest bycie egoistycznym dupkiem, który na 100% mógłby dzięki Rękawicy wpaść na jakikolwiek inny, i to skuteczniejszy pomysł, niż odebranie bilionom istot ich rodzin.

Poza tym wciąż: za jakieś max kilkaset tysięcy lat liczba wróciłaby.

Avatar NwordPass

31 maja 2019, 12:54

@Baturaj: Myślę, że tu chodziło też o to, że rasa ludzka przynosi ogromną destrukcję naturze i pięknu i dlatego był tak skłonny do wybrania tej opcji.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Baturaj
Dodane przez: Baturaj

Tęsknię za dziadkiem

Ciekawe, co na to seniorzy?

Powrócił!

Piękna akcja

Nic innego tam do jedzenia nie ma

Wszystko jasne

Ja?

Zdania reporterów są podzielone

I grafika Nvidia

Tacy już są ludzie

Aniołowie się raduja tralala!

Nie polecam

A później mówisz, że niewyspany

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

SZATAN: Chcesz dać się zabić za tych niewdzięczników?
Śmierć krzyżowa jest jedną z najgorszych!

JEZUS: