Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Lani10201

16 lipca 2019, 16:51

W Pięknej i Bestii Gaston jadł dziesięć jaj codziennie jako dziecko, i to na samo śniadanie - nie wiemy dokładnie, ile jadł w ciągu dnia, ale wiemy, że jako dorosły jadł już sto jaj dziennie. To jest praktycznie kurobójstwo.

Moja teoria odnośnie tego, dlaczego Gaston jest tak uwielbiany przez mieszkańców jest taka, że przed wydarzeniami z filmu Francja była pustoszona przez drób. Bezsilni wobec kurzych pazurów, lud Francji przygotowywał się do opuszczenia swojego kraju, kiedy samotne dziecko wystąpiło przed tłumy. "Zjem im te ich jaja", zadeklarował młody Gaston, "I uratuję naszą ojczyznę". Tak oto Gaston jadł i jadł aż urósł wielki jak tur. To, że nie umarł od cholesterolu musiało być zasługą nadludzkiego metabolizmu. W tym momencie historia staje się tragiczna.

Gaston nie wziął pod uwagę faktu, że jego organizm uzależni się od kurzych jaj. Z czasem jadł coraz więcej i więcej aż, gdy kurczaczy kryzys został zażegnany, zaczęły się jego problemy finansowe. Podczas piosenki Gastona jest scena, w której wskazuje na ścianę pełną trofeów z jego polowań. Dlaczego one tam wiszą? Ta tawerna należy do niego? Nie, sprzedał je, żeby mieć pieniądze na jaja. To, że nigdy nie wspomina o swoim uzależnieniu ani o swojej bohaterskiej przeszłości można przypisać kolejnej z cech Gastona: jego problemach z byciem emocjonalnie otwartym i szczerym. Nie jest łatwo być człowiekiem, który uratował Francję.

Moim zdaniem najsmutniejsza scena to ta, w której Bella pokazuje Gastonowi książkę, a on trzyma ją "do góry nogami". Gaston wydaje się być tępy, ale pamiętajcie - całe dzieciństwo spędził jedząc jaja. Nie miał czasu na edukację; poświęcił swoją młodość dla dobra rodaków. Nie umie nawet dobrze trzymać książki. Gaston cały czas chce powiedzieć "Bella, ja umieram. Dieta składająca się z chorej ilości jaj wywołała w moich trzewiach tuziny guzów. Zanim opuszczę ten świat, chcę spłodzić dzieci, które będą mogły doświadczyć świata pozbawionego ucisku, w jakim ja się wychowywałem". Bella okrutnie go wyśmiewa.

Avatar Lani10201

16 lipca 2019, 16:52

@Lani10201: Kto tutaj jest prawdziwą bestią?

Kiedy Gaston widzi Bestię w lusterku w jego głowie rodzą się dwie myśli. Po pierwsze, ponownie widzi zagrożenie dla swoich rodaków i, pomimo swoich jajo-guzów, chce poprowadzić masy w ostatniej dla niego szarży w obronie Francji, ponieważ walka o kraj jest dla niego wszystkim. Po drugie, zdaje sobie sprawę, że głowa Bestii jest warta pewnie z miesiąc pieniędzy na jaja. Prowadzi więc oblężenie zamku i, w jednym z najtragiczniejszych momentów w historii Disneya, ginie spadając z wysokości.

Kolejnym powodem, dlaczego Gaston chce poślubić Bellę jest to że, jak wspomniałem wcześniej, jedyne co umie to walczyć o Francję i jej lud. Gaston widział w Maurycym prawdziwe zagrożenie i nie mylił się; przypomnijcie sobie to piekielne ustrojstwo z początku filmu, które zbudował Maurycy. Gastonowi wystarczyło jedno spojrzenie na tę maszynę, aby uknuć plan; poślubić Bellę i zbliżyć się do Maurycego na tyle, żeby wyperswadować mu jego pomysły. Faktycznie kochał Bellę i chciał być ojcem jej dzieci, ale niebezpieczeństwo jakie stanowił Maurycy zmusiło Gastona do przyspieszenia realizacji swojego planu. Kiedy to nie wypaliło, jego jedyną opcją było wysłanie Maurycego do szpitala dla chorych psychicznie (co mógłby bez problemu odwrócić po ślubie z Bellą, jako że byłby na tyle blisko Maurycego, żeby na niego wpłynąć). Koniec końców odniósł porażkę przez brak umiejętności komunikacji.

Gaston jest prawdziwym protagonistą Pięknej i Bestii.

Avatar
papkin555

18 lipca 2019, 09:45

@Lani10201: Wzruszyłem się

Avatar Ambassador

3 lipca 2019, 19:33

jak się nazywał ten film?

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (25)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (25)
Avatar InsaneFOX13

17 lipca 2019, 00:16

@gelo1238: twoja matka i ty

Avatar gelo1238

17 lipca 2019, 10:11

@InsaneFOX13: chyba twoja matka i ja

Avatar Houdini

16 lipca 2019, 21:45

Przyjechałem dzisiaj do babci , i od 12 jem same pierogi popijając kompotem , monsterem , pepsi i fantą

Avatar adix53

16 lipca 2019, 17:17

WHEN I WAS A LAD I ATE FOUR DOZEN EGGS

Avatar Woj2000

3 lipca 2019, 20:34

,,Zjadam ponad sto jat, by mieć siłę jak TUUUUUUUUR!" czy jakoś tak.

Avatar Kto_Inny

Edytowano - 3 lipca 2019, 22:15

@Woj2000: W oryginale mówi o 4 tuzinach jak był młody i 5 tuzinów teraz

Avatar Woj2000

3 lipca 2019, 22:33

@Kto_Inny: Do tego w oryginale miał być rozmiarów barki.

Avatar koszmarka213

16 lipca 2019, 12:26

@Woj2000: Niestety, w dubbingu nie da się zrobić ładnie brzmiącej piosenki, żeby zachować dokładnie kropka w kropkę to samo znaczenie

Avatar Piket

3 lipca 2019, 20:40

Sraczke i samonele to miał pewnie zajebistą...

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Aczkolwiek wolę zabawkę od żółtka

Ja być czołg

Ach, ci pseudo ekolodzy nie znający się na przyrodzie...

Spryciarz

To chyba zły znak

Rzepiary...

Dużo się zmieniło

Babcia ma tę moc

Zaufajcie mi, jestem specjalistą....

Prezentować się trzeba jakoś

Pomocny ten asystent Google

Taka prawda

Zatkało?

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka