Krótka lekcja lingwistyki
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Ostry ten sędzia
Nie są aż takie pyszne
Phi!
Trochę to nie fair wobec pozostałych
Lekko nie będzie
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież1 września 2019, 22:59
niby jak miała by mieć sąsiada skoro jest wyspą?
Odpisz
2 września 2019, 02:57
jeśli dobrze pamiętam w pewnym momencie mieli dl siebie kawałek kontynentu lub jeden z sąsiadów zajął fragment wysp ale nie jestem pewien która opcja jest prawsziwa.
Odpisz
2 września 2019, 07:56
@seba745: nie wiem, czy ktoś poza Amerykanami zają Japonię, ale na pewno Japonia miała część terytorium na kontynencie, chociażby zajęli kiedyś Koreę
Odpisz
Edytowano - 4 września 2019, 00:59
@Dardanelle: Mongołowie, zajeli kilka wysp, za czasów Batu Chana, a Japończycy mieli przez jakiiś czas 1/3 Chin
Odpisz
3 września 2019, 11:32
Dokładnie.
Umiem już całą Hiraganę, połowę Katakany i to jest dosyć... żmudne.
Generalnie polecam się nauczyć japońskiego, jeśli macie cierpliwość. Bo to serio nie jest trudny język do nauczenia, tylko zajmuje sporo czasu :)
Odpisz
1 września 2019, 23:54
Akurat 3 alfabety są w chińskim
Odpisz
2 września 2019, 07:55
pokićkało ci się, chiński ma tylko logografy. Japoński je zapożyczył i dorobił te dwa sylabariusze.
Odpisz
2 września 2019, 07:56
@mrauczur: ch**, wiem ze chiński jest jakiś zje**ny, postawisz jedna kreskę źle i z wyznania miłości wychodzi oferta sprzedaży nerek
Odpisz
2 września 2019, 01:49
ale przecież grecy zmodyfikowali alfabet fenicki. Nie zrobili nowego od podstaw.
Odpisz
27 sierpnia 2019, 16:49
Dlatego czasami zastanawiam się czy nauka japońskiego jest warta zachodu ._.
Odpisz
27 sierpnia 2019, 16:56
@mrauczur: chyba trudno tam zamieszkać
Odpisz
27 sierpnia 2019, 18:39
@mrauczur: Oglądaj anime.
Odpisz
27 sierpnia 2019, 20:17
@smierd: wystarczy kupić dom albo wynająć mieszkanie
Odpisz
27 sierpnia 2019, 21:33
@Slenderowiec2012: Tako też czynię.
Odpisz
1 września 2019, 19:30
@mrauczur: japoński dla Polaka jest na pewno łatwiejszy niż jakikolwiek inny język dalekowschodni.
Odpisz
1 września 2019, 20:41
Dlaczego?
Odpisz
1 września 2019, 20:47
chinski prostrzy niz japoński
Odpisz
Edytowano - 2 września 2019, 00:22
@Orangeria: między innymi wymowa, która jest niemal identyczna w naszych językach (główny powód, dla którego Japończykom łatwiej i przyjemniej przychodzi nauka polskiego niż angielskiego). Do tego pismo japońskie nie jest wcale takie straszne - hiragany i katakany (te dwa poboczne pisma) spokojnie nauczysz się w parę miesięcy. Jedynie kanji, czyli znaki pochodzenia chińskiego, wymagają lat nieustannej pracy. Niemniej, japoński jest w zasadzie najlepszym dla Polaka wstępem do nauk tych języków.
Odpisz
1 września 2019, 23:35
I pomyśleć że uczę się tego języka bez aplikacji do nauczania się języków
Odpisz
Edytowano - 27 sierpnia 2019, 16:52
鋳型 / テンプレート
Odpisz
27 sierpnia 2019, 17:15
@Slenderowiec2012: Daj mema, ale bez watermarka mam pomysł
Odpisz
27 sierpnia 2019, 17:45
Nie trzymam memów po wrzuceniu, sorry.
Odpisz
27 sierpnia 2019, 18:23
@Slenderowiec2012: Zabiłeś właśnir śmiesznego mema
Odpisz
27 sierpnia 2019, 18:30
Nic ci nie stoi na przeszkodzie, żeby go zrobić.
Odpisz
27 sierpnia 2019, 18:38
@Slenderowiec2012: *lenistwo
Odpisz
1 września 2019, 22:55
*rok szkolny
Odpisz
27 sierpnia 2019, 16:58
Dowalenie do zwykłych liter alfabetu łacińskiego kropek i kresek dzięki czemu nikt go nie rozumie
Odpisz
27 sierpnia 2019, 16:59
ale tru
Odpisz
1 września 2019, 19:46
co z tego że pół świata tak ma
Odpisz
27 sierpnia 2019, 16:49
omae wa mou
Odpisz
27 sierpnia 2019, 16:49
@Polski_Ziemniok: 死んでいる!
Odpisz
27 sierpnia 2019, 16:50
@mrauczur: 何?
Odpisz
Edytowano - 27 sierpnia 2019, 16:50
@mrauczur: everybody gangsta till mrauczur start speaking enchantment table
Odpisz