Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar GigannPlus

11 lipca 2020, 21:03

Ja miałem kiedyś "Kajko i Kokosz"

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar GigannPlus

3 lipca 2021, 16:03

@PlayBoxPL: ja byłem teraz w 6 klasie, i Felix, Net i Nika jest całkiem dobre. Spodziewałem się czegoś lepszego, ale i tak

Avatar Smerfastycznie_

25 października 2023, 16:25

@GigannPlus: późniejsze częsci są super

Avatar PlayBoxPL

Edytowano - 3 lipca 2021, 15:54

wytłumaczenie dlaczego tak jest: książki fantastyczne, kryminały itp. są uznawane przez polonistów za "gorsze" przez to jest ich tak mało w lekturach. oraz przez to że polska żyje przeszłością

Avatar FajnaOrka1234

19 września 2019, 00:23

Ja tak miałam z Anią z zielonego wzgórza, i z w pustyni i w puszczy

Avatar sliwak2001

19 września 2019, 08:23

@FajnaOrka1234: Człowieku, jeżeli to jest dla ciebie problem, to umrzesz przy czytaniu "Pana Tadeusza"

Avatar pan_hejter

23 września 2019, 15:25

@sliwak2001: Poczekaj na Ferdydurkę

Avatar PaniDama

20 września 2019, 08:30

Takie książki nikogo też noe zainteresują. Lepiej poczytać jakiś kryminał czy inne wsio.

Avatar CzeresniakPl

13 września 2019, 21:46

Powiem tutaj w skrócie cytat Gargamela.
Lektury są po to, aby poznać różne epoki/spojrzenia na świat itp. oraz po to, abyś nie zachwycał się odkryciem czegoś, co było np. , ,,Królu Edypie".

Sam zbytnio nie lubię lektur, ale to dzięki nim często można nauczyć się na przykład archaizmów

Avatar VixiV

18 września 2019, 18:38

@CzeresniakPl: Po co mi archaizmy?

Avatar CzeresniakPl

18 września 2019, 19:05

@VixiV: aby wzbogacić mowę. Wiem, że ich się już nie używa, ale zawsze można się czymś pochwalic

Avatar KlaraAnimatePL

Edytowano - 20 września 2019, 06:34

@CzeresniakPl: w podstawówce to ty możesz się ku*wa nowym ajfonem pochwalić

Avatar Majnix

19 września 2019, 00:13

Moim zdaniem to tak naprawde same stare lektury problemem nie są. Mi osobiście by te archaizmy nie przeszkadzały, ale po prostu nie da się tych książek czytać z przyjemnością kiedy musisz każde zdanie dokładnie analizować, bo jeszcze zadadzą pytanie z cyklu "Jakie oczy miała jakaś nic nie znacząca postać drugoplanowa". Przeczytasz całe Dziady i pytają o pierdoły na które po prostu nie zwracasz uwagi. Na koniec okazuje się, że wyszedłeś tylko trochę lepiej od typa co na szybko ogarnął streszczenie.

Avatar jacek1s

13 września 2019, 21:43

Gdy widzę Cumberbatcha, moim honorem jest dać strzałkę w górę.

Avatar MsCrazyAlex

18 września 2019, 22:23

@jacek1s: wlasnie od jakis 4 dni mam nową obsesję serialową jaka jest "sherlock". Też daję strzałke w górę za aktora

Avatar Rozyv

18 września 2019, 22:43

@MsCrazyAlex: fajny serial ale bardzo krótki i 4 sezon trochę naciągany ale i tak się przyjemnie oglądało

Avatar MsCrazyAlex

18 września 2019, 23:01

@Rozyv: mi się wydawało, że naciągany był 3 sezon, ale racja- fajnie sie oglądało

Avatar Simciakk

18 września 2019, 19:06

Sam aktualnie czytam Quo vadis.I to może być moja pierwsza lektura której nie przeczytałem.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (5)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (5)
Avatar drzewko_kokosowe1

Edytowano - 18 września 2019, 20:31

@CzeresniakPl: wiem, bo gdyby było całe to nawet bym nie wypożyczyła XD

Avatar Rozyv

Edytowano - 18 września 2019, 22:45

@Simciakk: ja nie przeczytałem do końca krzyżaków bo nie dałem rady. Skończyłem na pierwszym tomie. Quo Vadis i każdej następnej lektury (oprócz kamieni na szaniec) nawet nie zaczynałem. Powoli znów wracam do czytania ale lektury szkolne to zło. Książka to ma być przyjemność a jeśli ją nie jest to nie czytaj bo się zniechęcisz. Ta piątka z Polaka nie jest warta twojego czasu - najcenniejszej rzeczy jaką obecnie masz PS: kamienie na szaniec były spoko a pan Tadek i Balladyna wsm też ale nie czytałem całości tylko wybrane strony. (W przypadku Mickiewicza jeden wybrany rozdział za to kilka razy)

Avatar AhmedMufasa

Edytowano - 18 września 2019, 19:10

Dzisiaj mój nauczyciel polskiego na lekcji na temat sarmatyzmu (gadając do siebie):
'Podobno w ogóle mają przywracać "Powrót posła" do kanonu lektur szkolnych. O mój Boże, kto to wymyślił powinien się palnąć w łeb!'

Avatar stefus

13 września 2019, 21:04

co tu robi doktor strange

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar Mrs_Voider

18 września 2019, 18:45

@Towarzysz777: chodzi o Benecyfita Cucumbera, tego sławnego aktora?

Avatar Towarzysz777

18 września 2019, 18:48

@Mrs_Voider: Nie

...

Avatar SpookyBoi

18 września 2019, 18:12

Brakuje tylko dopisku że fabuła jest z góry przewidywalna i nudna, ale to moje zdanie na temat lektur szkolnych

Avatar MajnkraftAlusiek

18 września 2019, 18:10

Zawsze.

Avatar
Konto usunięte

13 września 2019, 22:28

„W kociołkach bigos grzano; w słowach wydać trudno
Bigosu smak przedziwny, kolor i woń cudną;
Słów tylko brzęk usłyszy i rymów porządek,
Ale treści ich miejski nie pojmie żołądek.
Aby cenić litewskie pieśni i potrawy,
Trzeba mieć zdrowie, na wsi żyć, wracać z obławy.

Przecież i bez tych przypraw potrawą nie lada
Jest bigos, bo się z jarzyn dobrych sztucznie składa.
Bierze się doń siekana, kwaszona kapusta,
Która, wedle przysłowia, sama idzie w usta;
Zamknięta w kotle, łonem wilgotnym okrywa
Wyszukanego cząstki najlepsze mięsiwa;
I praży się, aż ogień wszystkie z niej wyciśnie
Soki żywne, aż z brzegów naczynia war pryśnie
I powietrze dokoła zionie aromatem.

Bigos już gotów. Strzelcy z trzykrotnym wiwatem,
Zbrojni łyżkami, biegą i bodą naczynie,
Miedź grzmi, dym bucha, bigos jak kamfora ginie,
Zniknął, uleciał; tylko w czeluściach saganów
Wre para, jak w kraterze zagasłych wulkanów.”

Avatar
Konto usunięte

13 września 2019, 21:45

I bardzo dobrze

Avatar Janos

13 września 2019, 21:41

Jedyna książka z technikum która mi się spodobała to "zbrodnia i kara" bo była trochę inna na tle wszystkich tych chłopów, granic i innych lalek

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Najwspanialszy spośród przedmiotów

Z klasą się trzeba urodzić

Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku

Należy się za piękne oczy

Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom

Pyrkon pewnie też łączy ludzi

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka