I my też mamy się tym zachwycać
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Z klasą się trzeba urodzić
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Należy się za piękne oczy
Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom
Pyrkon pewnie też łączy ludzi
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież11 lipca 2020, 21:03
Ja miałem kiedyś "Kajko i Kokosz"
Odpisz
3 lipca 2021, 15:53
@GigannPlus: wciąż jest jako lektura
Odpisz
3 lipca 2021, 15:56
@PlayBoxPL: i bardzo dobrze
Odpisz
3 lipca 2021, 15:58
@GigannPlus: tylko krótka. fajne (w 6 klasie) jest felix net i nika. ja jestem na czasie bo w 7 (po wakacjach w 8) jestem
Odpisz
3 lipca 2021, 16:03
@PlayBoxPL: ja byłem teraz w 6 klasie, i Felix, Net i Nika jest całkiem dobre. Spodziewałem się czegoś lepszego, ale i tak
Odpisz
25 października 2023, 16:25
@GigannPlus: późniejsze częsci są super
Odpisz
Edytowano - 3 lipca 2021, 15:54
wytłumaczenie dlaczego tak jest: książki fantastyczne, kryminały itp. są uznawane przez polonistów za "gorsze" przez to jest ich tak mało w lekturach. oraz przez to że polska żyje przeszłością
Odpisz
19 września 2019, 00:23
Ja tak miałam z Anią z zielonego wzgórza, i z w pustyni i w puszczy
Odpisz
19 września 2019, 08:23
@FajnaOrka1234: Człowieku, jeżeli to jest dla ciebie problem, to umrzesz przy czytaniu "Pana Tadeusza"
Odpisz
23 września 2019, 15:25
@sliwak2001: Poczekaj na Ferdydurkę
Odpisz
20 września 2019, 08:30
Takie książki nikogo też noe zainteresują. Lepiej poczytać jakiś kryminał czy inne wsio.
Odpisz
13 września 2019, 21:46
Powiem tutaj w skrócie cytat Gargamela.
Lektury są po to, aby poznać różne epoki/spojrzenia na świat itp. oraz po to, abyś nie zachwycał się odkryciem czegoś, co było np. , ,,Królu Edypie".
Sam zbytnio nie lubię lektur, ale to dzięki nim często można nauczyć się na przykład archaizmów
Odpisz
18 września 2019, 18:38
@CzeresniakPl: Po co mi archaizmy?
Odpisz
18 września 2019, 19:05
@VixiV: aby wzbogacić mowę. Wiem, że ich się już nie używa, ale zawsze można się czymś pochwalic
Odpisz
Edytowano - 20 września 2019, 06:34
@CzeresniakPl: w podstawówce to ty możesz się ku*wa nowym ajfonem pochwalić
Odpisz
19 września 2019, 00:13
Moim zdaniem to tak naprawde same stare lektury problemem nie są. Mi osobiście by te archaizmy nie przeszkadzały, ale po prostu nie da się tych książek czytać z przyjemnością kiedy musisz każde zdanie dokładnie analizować, bo jeszcze zadadzą pytanie z cyklu "Jakie oczy miała jakaś nic nie znacząca postać drugoplanowa". Przeczytasz całe Dziady i pytają o pierdoły na które po prostu nie zwracasz uwagi. Na koniec okazuje się, że wyszedłeś tylko trochę lepiej od typa co na szybko ogarnął streszczenie.
Odpisz
13 września 2019, 21:43
Gdy widzę Cumberbatcha, moim honorem jest dać strzałkę w górę.
Odpisz
18 września 2019, 22:23
@jacek1s: wlasnie od jakis 4 dni mam nową obsesję serialową jaka jest "sherlock". Też daję strzałke w górę za aktora
Odpisz
18 września 2019, 22:43
@MsCrazyAlex: fajny serial ale bardzo krótki i 4 sezon trochę naciągany ale i tak się przyjemnie oglądało
Odpisz
18 września 2019, 23:01
@Rozyv: mi się wydawało, że naciągany był 3 sezon, ale racja- fajnie sie oglądało
Odpisz
18 września 2019, 19:06
Sam aktualnie czytam Quo vadis.I to może być moja pierwsza lektura której nie przeczytałem.
Odpisz
18 września 2019, 19:12
@Simciakk: "Quo Vadis" jest spoko, jak masz czas, żeby to przeczytać na spokojnie i nie masz traumy po jakimś syfie, który wyszedł z ręki Sienkiewicza chyba tylko po to, żeby załatwić ci traumę związaną z dziełami tego autora w zasranej 5. klasie podstawówki.
Odpisz
18 września 2019, 19:15
@AhmedMufasa: No i seksu dużo, cycków dużo, mordują się dużo. Więc w sumie nawet dość młodzieżowo.
Odpisz
18 września 2019, 19:22
@AhmedMufasa: takie 🅱️orno w formie wykfintnej literatury
Odpisz
18 września 2019, 20:13
@Simciakk: ja w siódmej klasie juz mam dzisady :c
Odpisz
18 września 2019, 20:17
@drzewko_kokosowe1: każdy ma. Ale spokojnie w siódmej przerabiamy tylko z 20 stron
Odpisz
Edytowano - 18 września 2019, 20:31
@CzeresniakPl: wiem, bo gdyby było całe to nawet bym nie wypożyczyła XD
Odpisz
Edytowano - 18 września 2019, 22:45
@Simciakk: ja nie przeczytałem do końca krzyżaków bo nie dałem rady. Skończyłem na pierwszym tomie. Quo Vadis i każdej następnej lektury (oprócz kamieni na szaniec) nawet nie zaczynałem. Powoli znów wracam do czytania ale lektury szkolne to zło. Książka to ma być przyjemność a jeśli ją nie jest to nie czytaj bo się zniechęcisz. Ta piątka z Polaka nie jest warta twojego czasu - najcenniejszej rzeczy jaką obecnie masz PS: kamienie na szaniec były spoko a pan Tadek i Balladyna wsm też ale nie czytałem całości tylko wybrane strony. (W przypadku Mickiewicza jeden wybrany rozdział za to kilka razy)
Odpisz
Edytowano - 18 września 2019, 19:10
Dzisiaj mój nauczyciel polskiego na lekcji na temat sarmatyzmu (gadając do siebie):
'Podobno w ogóle mają przywracać "Powrót posła" do kanonu lektur szkolnych. O mój Boże, kto to wymyślił powinien się palnąć w łeb!'
Odpisz
13 września 2019, 21:04
co tu robi doktor strange
Odpisz
13 września 2019, 21:07
@stefus: A nie Sherlock Holmes?
Odpisz
Edytowano - 13 września 2019, 21:11
@TheNoobBetterYou: Doktor Holmes
Sherlock Strange
Odpisz
Edytowano - 13 września 2019, 21:11
@TheNoobBetterYou: myślałem że to Thomas Edison
Odpisz
13 września 2019, 21:32
@stefus: Ej Panowie, Panowie... Wszyscy macie rację, Benedict Cumberbatch we własnej osobie
Odpisz
18 września 2019, 18:45
@Towarzysz777: chodzi o Benecyfita Cucumbera, tego sławnego aktora?
Odpisz
18 września 2019, 18:48
@Mrs_Voider: Nie
...
Odpisz
18 września 2019, 18:12
Brakuje tylko dopisku że fabuła jest z góry przewidywalna i nudna, ale to moje zdanie na temat lektur szkolnych
Odpisz
18 września 2019, 18:10
Zawsze.
Odpisz
13 września 2019, 22:28
„W kociołkach bigos grzano; w słowach wydać trudno
Bigosu smak przedziwny, kolor i woń cudną;
Słów tylko brzęk usłyszy i rymów porządek,
Ale treści ich miejski nie pojmie żołądek.
Aby cenić litewskie pieśni i potrawy,
Trzeba mieć zdrowie, na wsi żyć, wracać z obławy.
Przecież i bez tych przypraw potrawą nie lada
Jest bigos, bo się z jarzyn dobrych sztucznie składa.
Bierze się doń siekana, kwaszona kapusta,
Która, wedle przysłowia, sama idzie w usta;
Zamknięta w kotle, łonem wilgotnym okrywa
Wyszukanego cząstki najlepsze mięsiwa;
I praży się, aż ogień wszystkie z niej wyciśnie
Soki żywne, aż z brzegów naczynia war pryśnie
I powietrze dokoła zionie aromatem.
Bigos już gotów. Strzelcy z trzykrotnym wiwatem,
Zbrojni łyżkami, biegą i bodą naczynie,
Miedź grzmi, dym bucha, bigos jak kamfora ginie,
Zniknął, uleciał; tylko w czeluściach saganów
Wre para, jak w kraterze zagasłych wulkanów.”
Odpisz
13 września 2019, 21:45
I bardzo dobrze
Odpisz
13 września 2019, 21:41
Jedyna książka z technikum która mi się spodobała to "zbrodnia i kara" bo była trochę inna na tle wszystkich tych chłopów, granic i innych lalek
Odpisz