@HusariaTV: Walczyło na najważniejszych frontach. A ZSRR bez zaopatrzenia, samochodów i przede wszystkim osprzętu z Ameryki nie wytrzymałby wznowienia niemieckiej ofensywy na wiosnę/lato 1942. Armia Czerwona była organizacyjnie zbyt słaba i brakowało jej profesjonalnego osprzętu (nawet lotnictwo i pancerni nie dysponowali radiami w maszynach innych niż dowódcze), a Rosjanie nienawidzili reżimu radzieckiego. Bez niemieckiego okrucieństwa i amerykańskich zasobów ZSRR być może nie przetrwałby nawet operacji Barbarossa.
@HusariaTV: Nie wspominając już o tym, że Stany w tym czasie praktycznie samodzielnie pokonały Japonię na Pacyfiku, równocześnie lądując najpierw w Afryce, potem we Włoszech, a na koniec we Francji.
Komentarze
Odśwież15 października 2019, 19:31
Zamiast USA mogło by być ZSRR
Odpisz
15 października 2019, 20:01
@pjoterix: powinno być ZSRR prowadziło największy i najważniejszy front wojny
Odpisz
16 października 2019, 11:03
@HusariaTV: a bitwa w Azji o Chiny? O Indie?
Odpisz
17 października 2019, 14:52
Japonia nic by im nie zrobiła
Odpisz
20 października 2019, 11:31
@HusariaTV: Bez dostaw z USA Związek Radziecki posypałby się na kawałki.
Odpisz
20 października 2019, 12:01
@Kubizan: To prawda, że Usa zaopatrywało ruskich ale usa nie walczyło na najważniejszych frontach
Odpisz
22 października 2019, 02:11
@HusariaTV: Walczyło na najważniejszych frontach. A ZSRR bez zaopatrzenia, samochodów i przede wszystkim osprzętu z Ameryki nie wytrzymałby wznowienia niemieckiej ofensywy na wiosnę/lato 1942. Armia Czerwona była organizacyjnie zbyt słaba i brakowało jej profesjonalnego osprzętu (nawet lotnictwo i pancerni nie dysponowali radiami w maszynach innych niż dowódcze), a Rosjanie nienawidzili reżimu radzieckiego. Bez niemieckiego okrucieństwa i amerykańskich zasobów ZSRR być może nie przetrwałby nawet operacji Barbarossa.
Odpisz
22 października 2019, 02:13
@HusariaTV: Nie wspominając już o tym, że Stany w tym czasie praktycznie samodzielnie pokonały Japonię na Pacyfiku, równocześnie lądując najpierw w Afryce, potem we Włoszech, a na koniec we Francji.
Odpisz
22 października 2019, 16:48
@Kubizan: Chodziło mi o Europę
Odpisz
11 października 2019, 11:50
Ma miejscu kota pasowałaby III Rzesza.A gościu w okularach Japonia atakująca Pearl Habor
Odpisz
15 października 2019, 20:43
no i pies włochy bo ma wywalone
Odpisz
Edytowano - 11 października 2019, 17:16
A ja z tego dzisiaj sprawdzian miałem
Odpisz