Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Jastrzab03

14 stycznia 2020, 16:53

Wszystko dzięki black metalowi :)

Avatar Pikachu_fan_Subaru

18 grudnia 2019, 19:14

>Bądź drugim po Rosji eksporterem ropy w Europie
>Prawie każdy u ciebie ma samochód elektryczny

Avatar Hartio

20 grudnia 2019, 12:02

@Pikachu_fan_Subaru: Ale to jest genialna strategia. Sami robią się niezależni od kończącej się ropy, jednocześnie zbijając majątek na jej wydobyciu.

Avatar Pikachu_fan_Subaru

20 grudnia 2019, 12:09

Avatar AlMalina

Edytowano - 15 grudnia 2019, 13:53

Tam wcale najlepiej nie jest. Paliwo droższe niż w Dubaju, Wjazd do dużych miast bywa czasami najdroższe w Europie. W Oslo bywa, że wjazd kosztuje ponad 65 zł a do tego jeszcze parkingi które są wszędzie płatne a nawet własne może tyle samo kosztować

Avatar Nanook

15 grudnia 2019, 13:57

@AlMalina: Tylko, że Norwedzy zarabiają średnio 7 razy więcej od Polaków. Wiec to, że produkty są czasem i 2 czy 3 razy droższe niz u nas i tak jest na dużą korzyść Norwegów. A te rzeczy jak paliwo czy opłaty za wjazd do miast to raczej element proekologicznej polityki państwa niż wyznacznik jakości życia.

Avatar AlMalina

15 grudnia 2019, 14:02

@Nanook: No dobra tylko dlaczego połowa stolicy narzeka na ogromne ceny paliwa wjazdu do stolicy oraz na parkingi. Po za tym jest też dużo Norwegów którzy muszą wyjeżdżać poza stolicę i to prawie codziennie. I teraz pomyśl ile muszą wydać hajs. Na choy taka wielki rachunek skoro i tak zarabiają na ropie

Avatar Nanook

15 grudnia 2019, 14:18

@AlMalina: Kilka czynników:
1. Ekologia - zamiast tańszego paliwa są dopłaty oraz ulgi podatkowe przy zakupie samochodów elektrycznych. Między innymi dlatego w Norwegii jest największy na świecie odsetek samochodów elektrycznych na drogach.
2. Owszem, Norwegowie zarabiają na ropie, ale to co zarobią na ropie chomikują na przyszłość. Bo Norwegowie nie myślą krótkowzrocznie i wiedzą, że ropa i gaz kiedyś wie skończą. Wiec zamiast inwestować te dochody z ropy w tańsze paliwo czy w złote zęby dla każdego mieszkańca inwestują je w Statens Pensjonsfond (czyli w wolnym tłumaczeniu państwowy fundusz emerytalny), czyli depozyt, który następnie jest kierowany na światowa giełdę. Wiec nie dość, że Norwegowie mają zabezpieczenie na przyszłość to jeszcze na tym zarabiają.

3. Norwegia ma szeroki zakres usług państwowych (edukacja, służba zdrowia, infrastruktura drogowa, kultura itd.), które wymagają finansowania. Skąd? Z podatków.

I pewnie bym jeszcze znalazł pare argumentów ale wydaje mi się że kumasz czaczę.

Avatar AlMalina

15 grudnia 2019, 14:31

@Nanook: I tak pomimo tego, że zachęcą do kupna samochodów elektrycznych co jest plusem to i tak ceny zostaną te same lub nawet będzie coraz drożej a to może dopuścić do strajków lub buntów

Avatar Wilaa

18 grudnia 2019, 19:03

@AlMalina: Wjazd do miasta to z tego co wiem tzw. podatek klimatyczny i miejscowi go chyba nie płacą. Do tego całkiem możliwe, że nie korzystają praktycznie w ogóle z samochodów poza drogą do pracy, bo dzięki proekologicznej polityce bardzo łatwo poruszać się po mieście w alternatywny sposób.

Avatar Broski

18 grudnia 2019, 19:54

@AlMalina: I bardzo dobrze robią, za dużo samochodów jest w dużych miastach, więc jak ktoś chce jeździć to niech buli. W Polsce by się przydało, bo jest zdecydowanie za dużo samochodów w dużych miastach. Dzisiaj ponad 1,5 godziny do domu wracałem, bo tłumy debili jechały z bielańskiego zadupia ze sklepów.

Avatar AlMalina

Edytowano - 18 grudnia 2019, 20:03

@Broski: Pomimo tego, że wjazd do Stolicy jest za około 60 kr a czasami więcej to i tak nie przekonuje i nie przekona Norwegom i innym ludziom mieszkającym w tym kraju, by zrezygnowali z samochodów. Też myślałem, że ich to przekona i minimum połowa zacznie korzystać z metra, pociągów lub autobusów ale niestety tak się nie stało. Musieli by zmniejszyć ceny biletów na pojazdy miejskie (chyba)

Avatar szyper2006

Edytowano - 18 grudnia 2019, 21:49

@AlMalina: Generalnie to według mnie ludzkość powinna docenić w końcu wodór i jego potencjał jako paliwo. Wiem że już są samochody napędzane wodorem, ale to jest mały odsetek tego, co jeździ na całym świecie. Jest to dobre dlatego, że podczas spalania H2 (wodoru) powstaje H2O, czyli woda w postaci pary. Dodatkowo niedługo nadejdzie czas aby porzucić kochany w Polsce węgiel i pomyśleć o innym źródle energii, bardziej ekologicznym, czyli energia odnawialna, a na obszarach w których jest to możliwe zastosować elektrownie geotermalne.

Avatar shell232

12 listopada 2020, 15:54

@Nanook: Wiem, że data, ale Norwedzy mają mniej sklepów niż w Radomiu czy Bydgoszczy.

Avatar Nanook

12 listopada 2020, 15:59

@shell232: *sklepów alkoholowych

Bo Norwegia nie ma dużej populacji, ale bez przesady :v No i rzeczywiście to prawda. W całej Norwegii jest 272 monopolowych, a w samej Bygdoszczy 550.

Avatar shell232

12 listopada 2020, 16:01

@Nanook: No ale Bydgoszcz ma jakieś 200-300 tysięcy ludzi, a Norwegia 5,3 miliona, więc to jest już przegięcie.

Avatar Wilhelm_II_Hohenzollern

15 grudnia 2019, 13:46

Dania by jeszcze bardziej pasowała. Ale na serio jak im się udało stworzyć Unię kalmarską, która istniała ponad 100 lat?

Avatar polandszczalka

18 grudnia 2019, 18:46

@Wilhelm_II_Hohenzollern: normalnie lol

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Trochę niesmaczne

Oni zawsze muszą po swojemu

No i umarł

No ale tak na serio nie wiem

ADMIN I TAK ZMIENI / SZACH-MAT

Wszystko jasne

Kto go nie kochał?

Przynajmniej mleko jest

Perfekcja

I tak się tym żyje w tej poczekalni...

Auć

Trzeba zaktualizować te dane

Fajnie by było

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka