Biała flaga jest w 100% kanoniczna
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Równi i równiejsi
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
Nigdy na to nie wpadną
Powodzenia
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież24 grudnia 2020, 14:09
No niesamowite
Odpisz
5 stycznia 2020, 09:45
Te uczucie podczas bitwy z Francją w 1814 r kiedy walczysz z nimi i nie wiesz czy się poddają czy wyciągnęli flagę by zakręcić swoich ludzi do walki białą flagą.
Odpisz
5 stycznia 2020, 06:39
Jak ktoś chce wiedzieć dlaczego była cała biała:
" W kwestii białego koloru flagi – biel w czasach ancien regime stanowiła ogólnoeuropejski symbol monarszego legitymizmu, oprócz Francji popularna była na sztandarach czy mundurach w np. Rosji, Hiszpanii (już abstrahując od faktu, że tam również panowali Burbonowie) czy Rzeszy/Austrii. Podczas początkowego etapu rewolucji, kiedy mało kto myślał o obalaniu monarchii, do burbońskiej bieli (jako tradycji) dodano barwy Paryża (czerwień i błękit), symbolizujące naród – nowa (i do dziś stosowana) flaga miała być właśnie widomym znakiem owej syntezy, tradycji i nowoczesności, monarchii i ludu."
Odpisz
4 stycznia 2020, 23:32
W sumie prawie zawsze miała biały kolor na fladze, oprócz oczywiście tych w średniowieczu, bo było kilka z tymi złotymi (bliżej nieokreślony obiekt) na niebieskim tle
Odpisz
4 stycznia 2020, 23:48
@Towarzysz777: A to nie było żółte na białym tle?
Odpisz
4 stycznia 2020, 23:51
@pokemon223: Od 1638, 1638 to już nowożytność, mi chodziło o te te niebieskie
Odpisz
4 stycznia 2020, 23:53
@Towarzysz777: Ah, to przepraszam
Myślałem że zawsze mieli żółte ma białym
przeklęte żabojady
Odpisz
5 stycznia 2020, 00:42
@Towarzysz777: ten kształt to chyba się pik nazywa, ale mogę się mylić
Odpisz
5 stycznia 2020, 00:43
@jejacz25: W sumie podobny...
Odpisz
5 stycznia 2020, 00:46
@jejacz25: ten kształt to lilie/lilijki
Odpisz
5 stycznia 2020, 00:41
Odpisz
2 stycznia 2020, 13:54
Było.
Odpisz
5 stycznia 2020, 00:00
@JaJestemZWami: jakiekolwiek dowody?
Odpisz
6 stycznia 2020, 21:07
@tegoniktniewie:
Odpisz
6 stycznia 2020, 23:08
@mcs1555: dziękuję Ci od teraz nie będę musiał pisać
Odpisz
15 kwietnia 2020, 11:05
@tegoniktniewie: https://memy.jeja.pl/340944,typowa-francja.html dowód odnaleziony
Odpisz
4 stycznia 2020, 23:34
Hmm
Odpisz
4 stycznia 2020, 23:07
Widać lubili zaszaleć
Odpisz
2 stycznia 2020, 21:36
Ja wiem.
Ale spk.
Odpisz
4 stycznia 2020, 22:11
@Platki_Potem_Mleko: nie ty jeden
Odpisz
4 stycznia 2020, 22:11
ten kto zapoczątkował żart o białej fladze Francji musiał już o tym wiedzieć, inaczej żart byłby średnio udany
Odpisz
2 stycznia 2020, 14:47
Nie dość że nosili mundury które widać na kilometr to jeszcze mieli białą flagę. I jak tu ku*wa wygrywać bitwy?
PS: Wiem że Francja wygrała najwięcej bitew w historii.
Odpisz
4 stycznia 2020, 21:04
@Chiroaka: Te mundury to były chyba stare z czasów napoelońskich
Odpisz
Edytowano - 4 stycznia 2020, 21:13
@Chiroaka: Większość to klepanki z Afrykanami, którzy w walce wręcz zmasakrowaliby ich.
Odpisz
4 stycznia 2020, 21:44
@Chiroaka: Tylko, że większość to się w Afryce bili
Odpisz
4 stycznia 2020, 21:42
Ktos zrobil to z mojego komenatrza?
Odpisz
2 stycznia 2020, 13:35
Faktycznie
Odpisz
4 stycznia 2020, 21:42
Ty, no faktycznie
Odpisz
4 stycznia 2020, 23:05
wtf jeden zminusowany drugi A drugi ma wgóregłosy
Odpisz