Biała flaga jest w 100% kanoniczna
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Nie są aż takie pyszne
Nie idź!
Gdy zostanę milionerem nikomu nie powiem, ale będą znaki
Frustrujące
Nigdy na to nie wpadną
Zróbcie tak, gorzej i tak nie będzie
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież24 grudnia 2020, 14:09
No niesamowite
Odpisz
5 stycznia 2020, 09:45
Te uczucie podczas bitwy z Francją w 1814 r kiedy walczysz z nimi i nie wiesz czy się poddają czy wyciągnęli flagę by zakręcić swoich ludzi do walki białą flagą.
Odpisz
5 stycznia 2020, 06:39
Jak ktoś chce wiedzieć dlaczego była cała biała:
" W kwestii białego koloru flagi – biel w czasach ancien regime stanowiła ogólnoeuropejski symbol monarszego legitymizmu, oprócz Francji popularna była na sztandarach czy mundurach w np. Rosji, Hiszpanii (już abstrahując od faktu, że tam również panowali Burbonowie) czy Rzeszy/Austrii. Podczas początkowego etapu rewolucji, kiedy mało kto myślał o obalaniu monarchii, do burbońskiej bieli (jako tradycji) dodano barwy Paryża (czerwień i błękit), symbolizujące naród – nowa (i do dziś stosowana) flaga miała być właśnie widomym znakiem owej syntezy, tradycji i nowoczesności, monarchii i ludu."
Odpisz
4 stycznia 2020, 23:32
W sumie prawie zawsze miała biały kolor na fladze, oprócz oczywiście tych w średniowieczu, bo było kilka z tymi złotymi (bliżej nieokreślony obiekt) na niebieskim tle
Odpisz
4 stycznia 2020, 23:48
@Towarzysz777: A to nie było żółte na białym tle?
Odpisz
4 stycznia 2020, 23:51
@pokemon223: Od 1638, 1638 to już nowożytność, mi chodziło o te te niebieskie
Odpisz
4 stycznia 2020, 23:53
@Towarzysz777: Ah, to przepraszam
Myślałem że zawsze mieli żółte ma białym
przeklęte żabojady
Odpisz
5 stycznia 2020, 00:42
@Towarzysz777: ten kształt to chyba się pik nazywa, ale mogę się mylić
Odpisz
5 stycznia 2020, 00:43
@jejacz25: W sumie podobny...
Odpisz
5 stycznia 2020, 00:46
@jejacz25: ten kształt to lilie/lilijki
Odpisz
5 stycznia 2020, 00:41
Odpisz
2 stycznia 2020, 13:54
Było.
Odpisz
5 stycznia 2020, 00:00
@JaJestemZWami: jakiekolwiek dowody?
Odpisz
6 stycznia 2020, 21:07
@tegoniktniewie:
Odpisz
6 stycznia 2020, 23:08
@mcs1555: dziękuję Ci od teraz nie będę musiał pisać
Odpisz
15 kwietnia 2020, 11:05
@tegoniktniewie: https://memy.jeja.pl/340944,typowa-francja.html dowód odnaleziony
Odpisz
4 stycznia 2020, 23:34
Hmm
Odpisz
4 stycznia 2020, 23:07
Widać lubili zaszaleć
Odpisz
2 stycznia 2020, 21:36
Ja wiem.
Ale spk.
Odpisz
4 stycznia 2020, 22:11
@Platki_Potem_Mleko: nie ty jeden
Odpisz
4 stycznia 2020, 22:11
ten kto zapoczątkował żart o białej fladze Francji musiał już o tym wiedzieć, inaczej żart byłby średnio udany
Odpisz
2 stycznia 2020, 14:47
Nie dość że nosili mundury które widać na kilometr to jeszcze mieli białą flagę. I jak tu ku*wa wygrywać bitwy?
PS: Wiem że Francja wygrała najwięcej bitew w historii.
Odpisz
4 stycznia 2020, 21:04
@Chiroaka: Te mundury to były chyba stare z czasów napoelońskich
Odpisz
Edytowano - 4 stycznia 2020, 21:13
@Chiroaka: Większość to klepanki z Afrykanami, którzy w walce wręcz zmasakrowaliby ich.
Odpisz
4 stycznia 2020, 21:44
@Chiroaka: Tylko, że większość to się w Afryce bili
Odpisz
4 stycznia 2020, 21:42
Ktos zrobil to z mojego komenatrza?
Odpisz
2 stycznia 2020, 13:35
Faktycznie
Odpisz
4 stycznia 2020, 21:42
Ty, no faktycznie
Odpisz
4 stycznia 2020, 23:05
wtf jeden zminusowany drugi A drugi ma wgóregłosy
Odpisz