Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Wika_pika

14 kwietnia, 00:20

Osz ty go**o Germany

Avatar Aramil1993

27 stycznia, 21:55

Hitler napadł na Polskę, bo ta zawarła sojusz z UK w momencie kiedy planował wojnę z Francją. Plan wojny z Polską ułożył dopiero w kwietniu 1939 kiedy to Beck zamienił jednostronne Brytyjskie gwarancji dla Polski w sojusz (i cieszył się że mu Brytyjczycy rozwinęli czerwony dywan). Wcześniej Hitler wielokrotnie próbował się sprzymierzyć z Polską by wspólnie zaatakować ZSRR.

Avatar Oldjedai

27 stycznia, 22:27

@Aramil1993: Napdał na ni ąteż dlatego bo gdyby napadł na Francje to Polska prawdopodobnie by go zaatakowała

Avatar Aramil1993

Edytowano - 27 stycznia, 22:38

@Oldjedai: Dokładnie - wiedział że Polska w razie czego pomoże Francji natomiast w przeciwnym przypadku - nie bardzo. Hitler w ogóle nie przewidywał potrzeby okupowania Polski - stąd te dziwadło GG - ni to aneksja ni to militarna okupacja. Początkowo Hitler chciał stworzyć marionetkowe okrojone Państwo Polskie ale wycofał się z tego po gwałtownym proteście Stalina.

Avatar
hellgrind

28 stycznia, 15:39

@Aramil1993: Faktem natomiast jest ze stawial polsce niemozliwe do spelnienia zadania jak autostrada do gddanska itp.

Avatar Aramil1993

28 stycznia, 16:45

Czyja wiem, czy eksterytorialna autostrada i zgoda na aneksje WMG (gdzie i tak rządziło NSDAP) były takie nie do spełnienia. W porównaniu do żądań "demokratycznej" Republiki Weimarskiej (całe Pomorze, Śląsk i Wielkopolska) to niewiele.
Ale nie w tym rzecz. Miało to sens jedynie w ramach pełnego sojuszu. Należało albo sprzymierzyć się z Hitlerem albo zaatakować go już przy remilitaryzacji Nadrenii, max zajęciu Sudetlandu - a nie czekać aż urośnie w siłę.
Problem w tym że Beck wybrał najgłupszą opcje pośrednią. Najpierw jeszcze Piłsudski podpisał w 1934 z Hitlerem pakt o nieagresji i Beck po jego śmierci kontynuował politykę nieformalnego sojuszu z Niemcami, a następnie 1939 Beck całkowicie zmienił front zawierając antyniemiecki sojusz z Francja i UK licząc na to że Hitler przestraszy się Wielkiego Mocarstwa którym w głowie megalomana Becka byliśmy.

Nie przestraszył się.

Avatar
hellgrind

28 stycznia, 17:48

@Aramil1993: i w tym sie zgodze, widze ze masz spora wiedze na ten temat. Studiowales to czy sie po prostu tym interesujesz?

Avatar Aramil1993

28 stycznia, 17:58

Głownie to moje zainteresowania. 2 lata studiowałem historię, ale potem rzuciłem to na rzecz Bezpieczeństwa Narodowego.

Avatar SatsumaHayato

29 stycznia, 00:05

@Aramil1993: W koncu, chociaz 1 osoba, ktora rozumie iz jedynym dobrym wyborem bylo zawarcie sojuszu i atak na ZSRR. +1

Avatar polak922

4 lutego, 20:39

@Aramil1993: Troche za bardzo upraszczasz ten temat
Po pierwsze, dochodzi jeszcze sprawa że w tym okresie sokjusz z niemcami stał się niemożliwy, nie z powodu sojuszu z anglią a z powodu wzrostu na sile grupy antyniemieckiej

Po drugie dochodzi też fakt że Hitler planował tak czy siak odzyskać stare tereny, wliczając w to też tereny polskie.
Więc po prostu zamienilibyśmy się pozycjami z ZSRR

Avatar Aramil1993

4 lutego, 21:45

@polak922: W takiej konfiguracji owa grupa antyniemiecka obejmowała by jedynie UK, Francję i ZSRR. Większość państw środkowej i południowej Europy opowiadała się po stronie Niemiec, bądź też była neutralna. Wynikało to głównie z poczucia zagrożenia z strony ZSRR.
Natomiast w kwestii naszych ziem - podobne roszczenia Niemcy przedstawiały wobec włoskiego Tyrolu. Jednak Hitler się ich zrzekł dla zachowania sojuszu z Włochami. Niemcy ogólnie honorowały sojusze - brutalna zemsta i okupacja następowały jedynie w przypadku gdy ktoś ich zradził i próbował zmienić strony. Biorąc po uwagę bliskość Polsko-Niemieckich relacji w latach 1934-1939, tak można również rozpatrywać agresje Niemiec na Polskę.
W kwestii ataku na ZSRR panuję mylne przekonanie, że Hitler zaatakował je by wywalczyć sobie dalsze Lebensraum. Nic bardziej mylnego - zrobił to gdyż uświadomił sobie że to ZSRR chcę zaatakować jego. Ubiegł sowietów o 2 tygodnie i to dlatego odniósł tak spektakularny sukces, zaskakując ich w przygotowaniach.
Reasumując - Czy Polska stała by się zależna od Niemiec ? W jakimś stopniu bez wątpienia tak - ale z względu na nasz potencjał i strategiczne położenie bylibyśmy raczej sojusznikiem w stylu Włoch niż państwem satelickim.
Zawsze należy brać pod uwagę całokształt sytuacji i końcowy efekt. Uważam że w takiej konfiguracji byłby on dla nas znacznie lepszy niż utrata 1/6 populacji i 45 letnia sowiecka okupacja.

Avatar Wilczy_Wladca

28 stycznia, 10:41

Oni i tak mają wywalonr

Avatar Gekonnen

26 stycznia, 20:15

Anglia i Francja:
A w sumie ten nasz pakt z Polską, to był tylko prank, co nie Francja?

Avatar
niemamnietu

26 stycznia, 20:33

@Gekonnen: Satysfakcjonuje mnie ta linia

Avatar Lekki69

27 stycznia, 21:44

mnie też, genialnie to wyszło

Avatar Boberek00

26 stycznia, 20:22

zdarza się

Avatar Portinio

26 stycznia, 20:15

A, jak na Polskę to luz

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Hello there

Z cyklu malarstwo: Olej na płótnie

Wiedziałem wcześniej

Skąd wiedział?

Przykre

Polski sport w skrócie

Jak wszyscy wiemy, wyraża to więcej niż tysiąc słów

600 zł za drewniane krzesło?

Wuefista zrobił nam kartkówkę

Przypadek?

Też tak mam

Wielkie starcie

Studnia życzeń

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka