Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Przypałowo
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Trzeba brać osobną torbę
Nieuczciwa ocena
Dobrze czasem się oderwać
Trochę to nie fair wobec pozostałych
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież8 lutego 2020, 16:49
Nikt nigdy nie nauczył nas jak się uczyć
Odpisz
9 lutego 2020, 16:19
@mikoxin:
Odpisz
8 lutego 2020, 14:24
Zgodzę się. W szkole nie mówi się zazwyczaj o dwóch stronach medalu.
Zazwyczaj poznaje się po prostu stale utwierdzone rzeczy.
Jak te śmieszne "6 milionów" czy "krystalicznie czysta i dobra" pani Tokarczuk albo nie mówi się, dlaczego nasi sąsiedzi nas nie lubią (a przynajmniej rzadko).
I to nie do końca wina nauczycieli. Po prostu jest brak czasu.
Dlatego musisz np. całą historię poznawać 3 razy (teraz chyba już 2 razy, racja?).
Odpisz
Edytowano - 8 lutego 2020, 17:25
@dustin2001: Teraz jestem w liceum, mam historię i społeczeństwo jako przedmiot uzupełniający i wygląda to tak:
1 podstawówka
2 gimnazjum
3 I klasa liceum
4,5,6,7 IV podręcznikói na klasę II i III, w których zawsze zaczyna się na Grecji, a kończy na współczesności, tylko porusza się różne aspekty np.wojna,kultura
Czyli kończąc takie liceum przerobię historię świata 7 razy xD
Odpisz
Edytowano - 9 lutego 2020, 11:45
@Nappa: Mam to samo, to boli, haha.
Odpisz
8 lutego 2020, 16:28
Otóż nie. Są jeszcze ostatnie bastiony inteligencji w kraju, i są to szkoły publiczne.
Odpisz
6 lutego 2020, 12:20
Mój nauczyciel fizyki raz nam powiedział regułę 6N
Nikt
Nigdy
Nikogo
Niczego
Nie
Nauczył
Odpisz
8 lutego 2020, 15:50
@aniam_131: W sensie, pamiętasz ją, czyli cię jej nauczył...
Odpisz
8 lutego 2020, 15:50
@MineDan: nie. On mi ją przedstawił, ale to ja ją zapamiętałam
Odpisz
8 lutego 2020, 15:53
@aniam_131: Sorry, ale definicja jest po mojej stronie. Sam fakt, że miał w to jakikolwiek, choćby szczątkowy wkład, sprawia, że cię tego nauczył.
Odpisz
8 lutego 2020, 15:57
@MineDan: racja. Ja sama nigdy definicji nie sprawdzałam. Ale nadal wole to co nam powiedział, bo w to trochę zmienia podejście do nauki i szkoły. A to już zależy od tego w co chcesz wierzyć
Odpisz
Edytowano - 6 lutego 2020, 12:18
Mimo że zwykłem narzekać na system edukacji, to w przypadku tego mema to zależy najbardziej od tego, co chodziło OPowi mówiąc "używać rozumu" bo np. na matematyce uczą ciebie używać mózgu a nawet używać kreatywnego myślenia przy na przykład figurach trójwymiarowych (Nie wierzę że jakoby bronię szkoły)
Odpisz
6 lutego 2020, 17:24
chyba u ciebie w szkołe bo w mojej na większości lekcji jest darcie nas mordy za coś czego nie zrobiliśmy ( zadanie domowe XD)
Odpisz
6 lutego 2020, 17:28
@KubiXator: No to inaczej, w programie takich lekcji jak matematyka, są tematy które "uczą" być kreatywnym, używać rozumu itp
Odpisz
6 lutego 2020, 13:46
Czy to jest mem z typu:
Chodziłem do prywatnej szkoły to jestem szlachta
Ty chodziłeś do publicznej to masz 5iq i beka z ciebie patologio?
Odpisz
6 lutego 2020, 15:50
tu chodzi raczej o system nauczania
Odpisz
6 lutego 2020, 12:49
No sorry OPie, to nie tak działa
Odpisz
6 lutego 2020, 17:22
@Mr_Senate: odbędzmy kultularną dyskusję
A jak według ciebie działa ?
Odpisz
Edytowano - 6 lutego 2020, 22:05
@KubiXator: Można nauczyć się rozumu w państwowej szkole, sam się go tam nauczyłem. To nie kwestia czy szkoła jest państwowa czy nie, tylko KTO w niej uczy i KOGO uczy
Odpisz