Jak trwoga to do młodszych
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Płać pan
Tacy to pożyją
Dobrze czasem się oderwać
Niegrzeczny Oskarek
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież5 marca 2020, 17:19
Jak mnie to irytuje że najpierw:
Tylko grasz w te gry i nic nie umiesz.
Ale jak już potrzeba pomocy to każą ci to naprawić albo dają lepe w pysk.
Odpisz
5 marca 2020, 12:37
Z jakiego to filmu?
Odpisz
Edytowano - 5 marca 2020, 13:12
@Nikodem8378: Chyba Monthy Python, ale pewny nie jestem
Odpisz
5 marca 2020, 14:54
@Nikodem8378: Żywot Briana
Odpisz
29 lutego 2020, 17:12
Ostatnio była dość ciekawa sytuacja. Internet mi nie chodził zbytnio i postanowiłam zresetować go guzikiem z tyłu (rodzina zazwyczaj odlacza od prądu). Kliknęłam i przez godzinę nic się nie działo… Następnego dnia okazało się, że ruter się zepsuł i już gadanie co ja odlaczalam i klikalam… Na koniec okazało się, że mój ojczym zalał ruter kilka dni wcześniej i migał jakiś czas.
Odpisz
29 lutego 2020, 23:14
@Skleroza: Jak coś działa a nie powinno to nie ruszaj
Odpisz
29 lutego 2020, 16:01
Jako teleinformatyk jestem zmuszony napisać, że TAK TO DZIAŁA
Odpisz
29 lutego 2020, 22:27
@Toksykolog: Zakładając, że hosty są w tej samej podsieci po resecie.
Odpisz
29 lutego 2020, 22:29
@Soro42: Ale większości przypadków to wyje**ło serwer DNS i ch*ja zrobisz xD
Odpisz
29 lutego 2020, 22:30
@Toksykolog: W 90% przypadków komenda "ipconfig /renew" i o ile jest usługa na serwerze to sam się konfiguruje.
Odpisz
29 lutego 2020, 22:32
@Toksykolog: DNS przeważnie dostajesz ze strony WAN-u.
Odpisz
Edytowano - 29 lutego 2020, 22:33
@Soro42: Dobra jeszcze na takim poziomie nie jestem bo a) Jestem w pierwszej klasie technikum b) Mój plan jest tak ułożony że w większości mam w pierwszym roku elektrykę. Ale i tak dzięki za tipa :3
Odpisz
29 lutego 2020, 22:34
@Toksykolog: 3 klasa informatyka pozdrawia.
Odpisz
29 lutego 2020, 22:35
@Soro42: I tak dużo wiesz.
My w pierwszej klasie mieliśmy system binarny i czyszczenie klawiatur.
Odpisz
29 lutego 2020, 22:36
@Soro42: Mój kierunek jest bardziej skupiony właśnie wokół serwerów i ogólnie telekomunikacji, więc możliwe że w 3 klasie technikum w tej kwestii mogę ciebie przerosnąć xD
Odpisz
29 lutego 2020, 22:37
@Soro42: Jeśli mogę ci coś doradzić...
Staraj uczyć się samemu. Większość nauczycieli uczy bo nie wyszło im w branży. Osobiście znam tylko dwóch nauczycieli z powołania, którzy mają wiedzę i umiejętności wykraczające poza sprawdzenie czy poprawnie wykonałeś zadanie.
Odpisz
29 lutego 2020, 22:37
@Soro42: Ah kody binarne :) U mnie niedawno były mulitpleksery a aktualnie mam przerzutniki
Odpisz
29 lutego 2020, 22:38
@Toksykolog: Jedną kwalifikację mamy wspólną.
Druga jest inna.
My mamy programowanie i bazy danych.
Wy chyba macie konfigurację anten i dekoderów jak się nie mylę.
Odpisz
29 lutego 2020, 22:40
@Toksykolog: Nie użyjesz więcej niż podstawowych bramek przez całe 4 czy 5 lat nauki.
Przykro mi.
Ale są BARDZO PRZYDATNE w pisaniu algorytmów.
Jeśli to rozumiesz masz moim zdaniem zadatki na świetnego webowca.
Odpisz
29 lutego 2020, 22:40
@Soro42: Jeśli o to chodzi to miałem z takim gościem od pomiarów elektrycznych, który mnie owalił na jakieś lekcji za "nie poprawnie odczytany wynik z wolotomierza" a jak się go zapytałem czy z dobrej podziałki odczytuje "był to dość uniwersalny miernik i miał je z 3" to przyjrzał się chwilę i przyznał mi rację xD
Odpisz
29 lutego 2020, 22:42
@Toksykolog: Pozwolisz, że spytam...
Gdzie chodzisz?
Ja ŚlTZN w Katowicach
Odpisz
29 lutego 2020, 22:43
@Soro42: Jestem osobą, która ma z tego przedmiotu najlepsze oceny w klasie "mam na myśli technikę cyfrową" a same podstawy z kodu binarnego mam w małym paluszku :*
Odpisz
29 lutego 2020, 22:44
@Soro42: Chodzę do potocznie zwanego "Elektryka" w Siedlcach :3 Jedna z największych szkół w Polsce (1800 osób)
Odpisz
29 lutego 2020, 22:50
@Toksykolog: Na dobranoc rada.
Baw się Linuxem, a najlepiej poszukaj twoim zdaniem najbardziej wykształconego nauczyciela i uczep się jak rzep. Może i klasa będzie patrzeć dziwnie, ale dla doświadczenia i rad warto.
Tak samo jak masz w domu routerek to spójrz na naklejkę na dole/z tyłu.
Masz tam adres IP/WWW.
Wpisz go sobie w przeglądarkę, zaloguj się podanym niżej na naklejce hasłem i skonfiguruj sobie DHCP, wymień DNS jeżeli masz Googlowskie 8.8.8.8 lub 8.8.4.4 i sprawdź czy acces-point nie ma lepszego kanału do nadawania (jakąś apką na telefon) i jak jest to zmień.
Powodzenia w szkole i miłej nauki.
Odpisz
29 lutego 2020, 22:54
@Toksykolog: Nie wiem, które to konkretnie, ale perspektywy pokazują 90 i dalej w kraju.
Liczę, że twoja szkoła nie kręci sobie renomy na perspektywach?
Moja jest niby 33 w kraju, a z poziomem nauczania bywa różnie.
Odpisz
29 lutego 2020, 22:55
@Soro42: W sumie to nie. Szkoła nie prowadzi żadnej auto promocji a uczniów cały czas przybywa
Odpisz
29 lutego 2020, 22:58
@Toksykolog: Dzięki za dyskusję. Dobranoc! Jeśli chciałbyś zapytać o coś z kierunku to pisz śmiało na [email protected] . Odpiszę a jak nie będę wiedział, to mam spoko nauczyciela z informatyków/teleinformatyków/elektryków to on ci też chętnie udzieli pomocy.
Odpisz