Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar wiaczek

6 maja 2020, 22:29

Kelvinów nie pisze się w stopniach wrrrrr

Avatar Antonio331

6 maja 2020, 22:30

@wiaczek: No, powinno być °C °F i K

Avatar SerduszeG

6 maja 2020, 23:09

@wiaczek: mi fizyk mówił, że mówienie "stopni" to niewielki błąd, bo oznacza to "w skali"

Avatar Antonio331

Edytowano - 6 maja 2020, 23:13

@SerduszeG: No niewielki błąd, ale jednak warto napisać.

Avatar splashradek

12 maja 2020, 09:13

@SerduszeG: zmień fizyka, bo raczej nie ma pojęcia o czym mówi.
Zgodnie z jego wywodami prąd mierzy się w stopniach Ampera, napięcie w stopniach Volta, odległość w stopniach metra itd.

Avatar SerduszeG

12 maja 2020, 19:42

@splashradek: Akurat mój fizyk to skrajny idealista (prawie tak wielki jak ja), który poprawia kogoś, kto powiedział "dwudziesty drugi marzec" a nie "dwudziestego drugiego marca". Ma potrzebę ciągłego poprawiania ludzi (co w nim szczerze szanuję, bo nie ma to formy zaczepiania, lecz czysto ideowego wychowania nas na porządnych ludzi. No i z tymi stopniami to jest ciekawa anegdota, bo już poprawiałem kolegę, i mówiłem "nie mówi się w stopniach kelwina!", Nauczyciel ze spokojem do mnie na to, że to niewielki błąd i każdy wie o co chodzi.

Avatar SerduszeG

12 maja 2020, 20:01

@splashradek: poza tym, wygoogluj sobie pojęcie "skala", wyskoczą ci tylko jednostki określające temperaturę: skala Celsjusza, skala Fahrenheita, skala kelwina, a jak pisałem "stopnie" mogą oznaczać "w skali", czyli wszystko się zgadza.

Avatar splashradek

Edytowano - 14 maja 2020, 07:27

@SerduszeG: nie mogę się z tobą zgodzić. Skala jest oznaczeniem wielkości, zakresu zmiany, stosunkiem zmiany. Do skali jest potrzebna JEDNOSTKA w jakiej skala jest podana. I tak jednostkami temperatury są st. C, i K (bez stopni).
Jeszcze jedno: w stopniach nie oznacza w skali. Stopień jest podstawową jednostką skali.
I tak skala Kelwina jest stopniowana Kelwinami, nie stopniami Kelwina.

Avatar Dominus_Tenebris

9 maja 2020, 21:16

Kelwinów nie podaje się w stopniach

Avatar Chiroaka

9 maja 2020, 21:30

@Dominus_Tenebris: Nie dawajcie mu strzałek w dół to prawda

Avatar Dominus_Tenebris

9 maja 2020, 21:43

@Chiroaka:
Jak widać ludzie się po prostu nie znają

Avatar chudy2

9 maja 2020, 21:52

@Dominus_Tenebris: albo po prostu nie spodobało im się że już prędzej to było pisane, nie raz i nie dwa nawet

Avatar zygzak11

9 maja 2020, 21:56

@chudy2: Albo po prostu "A kto to przyszedł, pan maruda..."

Avatar chudy2

9 maja 2020, 23:01

@zygzak11: raczej nie, przy 3 "panach marudach" wcześniej dominują strzałeczki w górę, bo w sumie tych w dół nie ma więc jak dla mnie powtarzanie tego samego się po prostu przejadło

Avatar zygzak11

9 maja 2020, 23:02

@chudy2: No też fakt

Avatar SharpNeedle

11 maja 2020, 15:20

@Dominus_Tenebris: o to chodzi w tym memie

Avatar Reda_Pl

10 maja 2020, 19:47

Ja jestem na mechatroniku i dopiero teraz się dowiedziałem, że nie pisze się w stopniach, i to aż 3 razy.

Avatar zygzak11

Edytowano - 9 maja 2020, 22:04

W ogóle wszyscy piszą, że kelwinów się nie pisze w stopniach, tylko problem w tym, że obrazek i tak sie zgadza, bo wyje**ło błąd przy kelwinie, więc tym razem OP-owi się upiekło

Avatar Koronawirus_Polski

Edytowano - 6 maja 2020, 21:17

Stopnie Richtera:

Avatar Koronawirus_Polski

6 maja 2020, 21:18

@Koronawirus_Polski: Haha ziemia robi trzask

Avatar uszaty_kacper

6 maja 2020, 21:24

@Koronawirus_Polski: to jak ta ziemia się trzęsie?

Avatar tomek123321

9 maja 2020, 21:36

@uszaty_kacper: zamiast na boki to w górę i w dół

Avatar Grzechoooo

9 maja 2020, 21:33

*Fahrenheit

Avatar NesquikBoi

9 maja 2020, 21:05

Były już 2 takie komentarze więc też dodam coś od siebie

*wdech*
KELVINÓW NIE PISZE SIĘ W STOPNIACH

Avatar
Cudak

6 maja 2020, 21:44

Może to i mały szczegół i zwykła pierdoła, ale Kelwinów nie podaje się w stopniach

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar fiStachu
Dodane przez: fiStachu

To się nie może nie udać

Pozdrawiam świetliki

Nie po oczach

Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić

Nieuczciwa ocena

Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka