Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
To się nie może nie udać
Pozdrawiam świetliki
Nie po oczach
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Nieuczciwa ocena
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież6 maja 2020, 22:29
Kelvinów nie pisze się w stopniach wrrrrr
Odpisz
6 maja 2020, 22:30
@wiaczek: No, powinno być °C °F i K
Odpisz
6 maja 2020, 23:09
@wiaczek: mi fizyk mówił, że mówienie "stopni" to niewielki błąd, bo oznacza to "w skali"
Odpisz
Edytowano - 6 maja 2020, 23:13
@SerduszeG: No niewielki błąd, ale jednak warto napisać.
Odpisz
12 maja 2020, 09:13
@SerduszeG: zmień fizyka, bo raczej nie ma pojęcia o czym mówi.
Zgodnie z jego wywodami prąd mierzy się w stopniach Ampera, napięcie w stopniach Volta, odległość w stopniach metra itd.
Odpisz
12 maja 2020, 19:42
@splashradek: Akurat mój fizyk to skrajny idealista (prawie tak wielki jak ja), który poprawia kogoś, kto powiedział "dwudziesty drugi marzec" a nie "dwudziestego drugiego marca". Ma potrzebę ciągłego poprawiania ludzi (co w nim szczerze szanuję, bo nie ma to formy zaczepiania, lecz czysto ideowego wychowania nas na porządnych ludzi. No i z tymi stopniami to jest ciekawa anegdota, bo już poprawiałem kolegę, i mówiłem "nie mówi się w stopniach kelwina!", Nauczyciel ze spokojem do mnie na to, że to niewielki błąd i każdy wie o co chodzi.
Odpisz
12 maja 2020, 20:01
@splashradek: poza tym, wygoogluj sobie pojęcie "skala", wyskoczą ci tylko jednostki określające temperaturę: skala Celsjusza, skala Fahrenheita, skala kelwina, a jak pisałem "stopnie" mogą oznaczać "w skali", czyli wszystko się zgadza.
Odpisz
Edytowano - 14 maja 2020, 07:27
@SerduszeG: nie mogę się z tobą zgodzić. Skala jest oznaczeniem wielkości, zakresu zmiany, stosunkiem zmiany. Do skali jest potrzebna JEDNOSTKA w jakiej skala jest podana. I tak jednostkami temperatury są st. C, i K (bez stopni).
Jeszcze jedno: w stopniach nie oznacza w skali. Stopień jest podstawową jednostką skali.
I tak skala Kelwina jest stopniowana Kelwinami, nie stopniami Kelwina.
Odpisz
9 maja 2020, 21:16
Kelwinów nie podaje się w stopniach
Odpisz
9 maja 2020, 21:30
@Dominus_Tenebris: Nie dawajcie mu strzałek w dół to prawda
Odpisz
9 maja 2020, 21:43
@Chiroaka:
Jak widać ludzie się po prostu nie znają
Odpisz
9 maja 2020, 21:52
@Dominus_Tenebris: albo po prostu nie spodobało im się że już prędzej to było pisane, nie raz i nie dwa nawet
Odpisz
9 maja 2020, 21:56
@chudy2: Albo po prostu "A kto to przyszedł, pan maruda..."
Odpisz
9 maja 2020, 23:01
@zygzak11: raczej nie, przy 3 "panach marudach" wcześniej dominują strzałeczki w górę, bo w sumie tych w dół nie ma więc jak dla mnie powtarzanie tego samego się po prostu przejadło
Odpisz
9 maja 2020, 23:02
@chudy2: No też fakt
Odpisz
11 maja 2020, 15:20
@Dominus_Tenebris: o to chodzi w tym memie
Odpisz
10 maja 2020, 19:47
Ja jestem na mechatroniku i dopiero teraz się dowiedziałem, że nie pisze się w stopniach, i to aż 3 razy.
Odpisz
Edytowano - 9 maja 2020, 22:04
W ogóle wszyscy piszą, że kelwinów się nie pisze w stopniach, tylko problem w tym, że obrazek i tak sie zgadza, bo wyje**ło błąd przy kelwinie, więc tym razem OP-owi się upiekło
Odpisz
Edytowano - 6 maja 2020, 21:17
Stopnie Richtera:
Odpisz
6 maja 2020, 21:18
@Koronawirus_Polski: Haha ziemia robi trzask
Odpisz
6 maja 2020, 21:24
@Koronawirus_Polski: to jak ta ziemia się trzęsie?
Odpisz
9 maja 2020, 21:36
@uszaty_kacper: zamiast na boki to w górę i w dół
Odpisz
9 maja 2020, 21:33
*Fahrenheit
Odpisz
9 maja 2020, 21:05
Były już 2 takie komentarze więc też dodam coś od siebie
*wdech*
KELVINÓW NIE PISZE SIĘ W STOPNIACH
Odpisz
6 maja 2020, 21:44
Może to i mały szczegół i zwykła pierdoła, ale Kelwinów nie podaje się w stopniach
Odpisz